Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Vordon 7 HD, Menu Update, Windows CE 5.0, internet

Kazimierz5 10 Sie 2011 19:46 6420 2
  • #1 10 Sie 2011 19:46
    Kazimierz5
    Poziom 2  

W czasie zabawy z nawigacją Vordon 7 HD, a konkretnie z wbudowanym Windowsem CE 5.0 i poleceniem residentFlash2 uruchomionym z paska zadań odpalił się folder o nazwie APS. Ponieważ wirtualna klawiatura słabo łapie przez dwukrotne kliknięcie zmieniła mi się nazwa tego folderu. W folderze tym znajdują się wszystkie aplikacje z oryginalnego menu w tym bluetootha, który nie inicjuje się wraz ze startem Win CE. Wymusza to konieczność każdorazowego wejścia do tego folderu i włączenia go, bo inaczej nie ma dostępu do internetu przez bluetooth. Suma sumarum odpaliłem bluetootha, pobawiłem się netem, ale po restarcie nawigacja nie odpaliła się tak jak zawsze.

Po włączeniu pojawia się program Update w którym mamy do wyboru opcje Search, Calibrate, Reboot, Update, Exit. Opcja Search nie działa - nawigacja wydaje dźwięk klik ale niczego nie szuka, Calibrate - kalibruje ekran do rysika i działa prawidłowo, Reboot - również działa prawidłowo, Update nie wykrywa oprogramowania, Exit - działa prawidłowo. Nawigacja ustawiona jest w trybie czytania kart microSD, a nie Activ Sync wiec nie mogę poprawić z Windowsa XP nazwy katalogu, którego nazwę zmieniłem. Karty microSD czyta prawidłowo.

Próby zrobienia hard resetu zawiodły. Nawigacja całkowicie rozładowałem, a mimo wszystko nie przywróciły się ustawienia fabryczne. Odlutowałem baterie i czekałem, aż straci resztki zasilania. To też nic nie dało. Po pionowym przylutowaniu działa tak jak poprzednio, czyli tylko program Update.

Mam wiec nawigację, która obecnie pełni rolę czytnika kart microSD.

Moje pytanie brzmi, czy jest ratunek dla tej nawigacji, czy też można ją wyrzucić do kosza?.

Dla zainteresowanych wyglądem wnętrza nawigacji podsyłam fotki:
    Vordon 7 HD, Menu Update, Windows CE 5.0, internet Vordon 7 HD, Menu Update, Windows CE 5.0, internet

-1 2
  • #2 11 Sie 2011 03:00
    Kazimierz5
    Poziom 2  

Rozwiązanie:

Programem gpstest.exe dostajemy się do Windows CE. Kabel USB musi być odłączony bo inaczej Windows się wiesza i nic się nie da zrobić. Wgrywamy na kartę microSD folder APP z Instalka HD.rar od Dasiora. Link

Kopiujemy plik APP z microSD do ukrytego folderu residentflash2 wywołanego z wiersza poleceń Start. Windows pyta czy zamienić pliki - akceptujemy. Windows podmienia pliki. Następnie wchodzimy do panelu sterownia. Wchodzimy do folderu USB i zmieniamy rodzaj połączenia na ActiveSync. W naszym komputerze stacjonarnym z Windowsem XP lub nowszym instalujemy program CeRegEdit. Po instalacji CeRegEdit z klucza HKCU\OEM kasujemy stream ShellEx. Zapisujemy zmiany. Restartujemy nawigację i powinno działać. Zamiast menu Narzędzia mamy przeglądarkę. Też fajnie :D

Powyższe informacje pozyskane ze strony Dasiora przeredagowane krok po kroczku pod nawigację Vordon 7HD. Link

0
  • #3 26 Sie 2011 20:57
    Kazimierz5
    Poziom 2  

Dla tych wszystkich, którym Vordon ugrzązł na ekranie startowym z napisem GPS, a czytnik kart nie reaguje na gpstest.exe. wspomnę, że w Vordon 7 HD działa opcja Hard Resetu na 9 nóżce, aczkolwiek bardzo ciężko ją wywołać. Nawet dokładnie nie wiem jak to zrobiłem. Próbowałem różne kombinacje- trzymałem wciśnięty reset i stykałem kabelek z nóżką, trzymałem wciśnięty przycisk włącznika i stykałem z nóżką. Jaka była kombinacja gdy zadziałało, nie pamiętam. Ostatnie co pamiętam, to że w czasie gdy porzyciłem już wszelka nadzieję na Hard Reset, zapalona była czerwona dioda LED wskazującą na ładowanie urządzenia, przeciągnąłem kabelkiem przylutowanym po jednej stronie do portu "LED-" po nóżkach kości Samsung K9F1G08U0D. Nie wiem czy w tym czasie miałem wciśnięty jakiś guzik. Nawigacja ku mojemu zdziwieniu sama odpaliła. Zgasła czerwona dioda ładowania i zapaliła się dioda niebieska po czym na ekranie pojawiło się menu nawigacji. Dopóki nawigacja może służyć jako czytnik kart, nie poddawajcie się, na pewno da się ją reaktywować.

0