Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Toyota Corolla 1.8 D 1991r.

bioly1 24 Lis 2004 08:38 1461 3
  • #1 24 Lis 2004 08:38
    bioly1
    Poziom 11  

Poszukuje schematu do tego samochodu gdyż mam taki problem. Po przekręcenie kluczyka i odczekaniu kilku sekund po stronie pasażera w komorze silnika zaczynają dosłownie trykać dwa przekaźniki. Samochód odpali na chwilkę po czym sam gaśnie (słychać trykanie przekaźników). Nie mam schematu i nie wiem gdzie go mogę znaleźć. Usterka stała się po umuciu silnika wodą wcześniej tego nie miałem.Przekaźniki zamontowane są obok zbiorniczka do spryskiwaczy.

• #2 24 Lis 2004 09:44
    artur n
    Poziom 2  

w dieslu nie ma wysokich napięć jak w PB , prawdopodobnie świece żarowe - ich przekażnik

• #3 24 Lis 2004 10:15
    kredka74
    Poziom 16  

Prawie jestem pewien, że "tykanie" przekaźników jest prawidłowym "odruchem" elektroniki. Dzieje się tak dlatego, że po podgrzaniu świec żarowych tj. ok. 15-30s system przechodzi do pracy przerywanej żeby nie przepalić świec i podtrzymuje ten stan nawet po uruchomieniu silnika. W Twoim przypadku bardzo prawdopodobne jest zapowietrzanie układu paliwa, zatkany filtr (złe paliwo).

• #4 24 Lis 2004 20:14
    wloc
    Spec od samochodów

to sa przekazniki wykonawcze tak jak kolega napisal na podgrzewanie swiec zarowych sterownik znajduje sie na przednim prawym slupku sprawdz czy sa sprawne swiece i czujnik temperatury sterujacy tymi przekaznikami moze jest zalany woda

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME