Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Urmet 19L1 + Laskomex PW-1 + Urmet 1131

10 Sie 2011 21:17 5640 5
 • Poziom 21  
  Witam,

  Mam problem, jest instalacja - kaseta zewnętrzna + 19L1 i 3 unifony 1131. Właściciel chce żeby jeden z unifonów uruchamiał dzwonek (zwykły czaszowy na 230V). Zaopatrzyłem się w moduł Laskomexa PW-1 (rozmawiałem wcześniej z ich wsparciem i potwierdzili że będzie śmigać na 100%), do tego zasilacz Edel (taki od elektrozaczepów) 230/11,5V, 0.8A, mostek prostowniczy 1A i przekaźnik 12V. Spiąłem to wszystko w logiczną całość. W module PW-1 pod zacisk M1 podłączyłem wywołanie z unifonu (CA) pod Z2 masę (6). S1 i S2 zasilanie z zasilacza, F to jedna nóżka wejściowa mostka, druga nóżka poszła pod S1. + i - mostka dałem na przekaźnik a jego stykiem zwiernym steruję fazą zasilającą dzwonek. I tak przy wywołaniu dzwoni jedynie unifon, dzwonek milczy. Zwierając przewody z S2 i F modułu PW-1 dzwonek działa. Wygląda to tak jakby pw-1 wogóle nie działał. Jakby napięcie wywołania było zbyt niskie żeby wzbudzić go do pracy. Ma ktoś jakieś pomysły??
 • Relpol przekaźniki
 • Poziom 19  
  Można zakupić przekaźnik 24V/230V z separowana cewką
  ale jak już masz pw-1 dodaje instrukcje ... coś nie tak zrobiłeś klepnij fotkę ocenimy.
  Urmet 19L1 + Laskomex PW-1 + Urmet 1131

  Urmet 19L1 + Laskomex PW-1 + Urmet 1131
  .... oraz pełna instrukcja.
  Załączniki:
 • Relpol przekaźniki
 • Poziom 21  
  Zrobilem dokladnie wg schematu tyle ze zamiast zarowki mam mostek prostowniczy ktory pozniej idzie na cewke przekaznika. Instrukcje dostalem z pw-1 w komplecie.
 • Poziom 13  
  :D Witam
  Jak widać ze schematu połączeń, napięcie zasiania żarówki jest AC~. Jak zastosujesz przekaźnik z cewką AC (a nie DC (+/-) wówczas nie powinno być żadnych problemów.

  Jednak zachowaj ostrożność i postaraj się odpowiednio zabezpieczyć przewody od instalacji sieci 230V ~, czas płynie i lokator może nie pamiętać, że była taka modernizacja.

  Spotyka się w mieszkaniach lokatorów w blokach, podłączenie w unifonach, przewody od przycisku do załączania światła na klatce - napięcie sieciowe. Widać, że to samoróbka, a przycisk dodatkowy w unifonie, nie jest przystosowany do załączania napięć sieci.

  :idea: pozdrawiam :D
 • Poziom 10  
  Panowie zrobiłem wszystko tak jak jest na schemacie i jak jest opisane w tym temacie, ale moduł pw-1 podaje mi napięcie na cewkę przekaźnika tylko przy naciśnięciu wywoływania przy podniesionej słuchawce
  Zestaw składa się z Elfon KDO-1, zasilacza Elfon EWD10, unifon Urmet 1131, moduł Laskomex PW-1
  Proszę o pomoc