Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Urmet 19L1 + Laskomex PW-1 + Urmet 1131

Marteen_G 10 Sie 2011 21:17 5352 5
  • #1 10 Sie 2011 21:17
    Marteen_G
    Poziom 21  

Witam,

Mam problem, jest instalacja - kaseta zewnętrzna + 19L1 i 3 unifony 1131. Właściciel chce żeby jeden z unifonów uruchamiał dzwonek (zwykły czaszowy na 230V). Zaopatrzyłem się w moduł Laskomexa PW-1 (rozmawiałem wcześniej z ich wsparciem i potwierdzili że będzie śmigać na 100%), do tego zasilacz Edel (taki od elektrozaczepów) 230/11,5V, 0.8A, mostek prostowniczy 1A i przekaźnik 12V. Spiąłem to wszystko w logiczną całość. W module PW-1 pod zacisk M1 podłączyłem wywołanie z unifonu (CA) pod Z2 masę (6). S1 i S2 zasilanie z zasilacza, F to jedna nóżka wejściowa mostka, druga nóżka poszła pod S1. + i - mostka dałem na przekaźnik a jego stykiem zwiernym steruję fazą zasilającą dzwonek. I tak przy wywołaniu dzwoni jedynie unifon, dzwonek milczy. Zwierając przewody z S2 i F modułu PW-1 dzwonek działa. Wygląda to tak jakby pw-1 wogóle nie działał. Jakby napięcie wywołania było zbyt niskie żeby wzbudzić go do pracy. Ma ktoś jakieś pomysły??

0 5
  • Relpol
  • #2 10 Sie 2011 23:08
    tomeye
    Poziom 19  

Można zakupić przekaźnik 24V/230V z separowana cewką
    ale jak już masz pw-1 dodaje instrukcje ... coś nie tak zrobiłeś klepnij fotkę ocenimy.

.... oraz pełna instrukcja.

0
    Załączniki:
  • Relpol
  • #3 11 Sie 2011 07:04
    Marteen_G
    Poziom 21  

Zrobilem dokladnie wg schematu tyle ze zamiast zarowki mam mostek prostowniczy ktory pozniej idzie na cewke przekaznika. Instrukcje dostalem z pw-1 w komplecie.

0
  • #5 12 Sie 2011 22:22
    MarKer717
    Poziom 13  

:D Witam
    Jak widać ze schematu połączeń, napięcie zasiania żarówki jest AC~. Jak zastosujesz przekaźnik z cewką AC (a nie DC (+/-) wówczas nie powinno być żadnych problemów.

Jednak zachowaj ostrożność i postaraj się odpowiednio zabezpieczyć przewody od instalacji sieci 230V ~, czas płynie i lokator może nie pamiętać, że była taka modernizacja.

Spotyka się w mieszkaniach lokatorów w blokach, podłączenie w unifonach, przewody od przycisku do załączania światła na klatce - napięcie sieciowe. Widać, że to samoróbka, a przycisk dodatkowy w unifonie, nie jest przystosowany do załączania napięć sieci.

:idea: pozdrawiam :D

0
  • #6 21 Lut 2015 20:58
    piast01
    Poziom 9  

Panowie zrobiłem wszystko tak jak jest na schemacie i jak jest opisane w tym temacie, ale moduł pw-1 podaje mi napięcie na cewkę przekaźnika tylko przy naciśnięciu wywoływania przy podniesionej słuchawce
    Zestaw składa się z Elfon KDO-1, zasilacza Elfon EWD10, unifon Urmet 1131, moduł Laskomex PW-1
    Proszę o pomoc

0