Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Samoczynne zatrzymywanie się wodomierza

tebaska 10 Aug 2011 22:32 8516 7
    tebaska
    Level 2  
    Witam
    Mam prośbę o pomoc, gdyż dzieją się dziwne rzeczy z wodomierzem.
    Pokrótce przedstawię sytuację. Otóż w budynku zamieszkują dwie rodziny, wodomierz główny jest zamontowany przez wodociągi i ich tylko ten interesuje przy płatności za wodę.
    Ponieważ są 2 piony rodziny zamontowały 2 liczniki odmierzające pobór wody /jest tylko woda zimna/ u jednej rodziny w celu możliwości rozdziału kosztów. Tu jednak zaczyna się problem, gdyż jeden wodomierz samoczynnie zatrzymuje się nawet na kilka dni pomimo poboru wody a później samoczynnie powraca do działania. Ostatnio leciała rdzawa woda przez kilka godzin a licznik przestał działać następnego dnia i właściciel mieszkania opomiarowanego twierdzi, że został zanieczyszczony perlator przy kranie i dlatego wodomierz nie odmierzał poboru wody. Woda z tego kranu jednak była pobierana a licznik nie obracał się. Nadmieniam, że wodomierz zamontowany w drugim pionie działa normalnie.
    Dacomos
    Level 33  
    No i w czym mamy pomóc ?
    Trzeba wymienić licznik i jezeli jest brudna woda to dołożyć filtr :idea:
    tebaska
    Level 2  
    Bardzo dziękuję za szybką reakcję ale ja nie dodałam, że monter, który instalował wodomierz stwierdził, że wodomierz jest sprawny i niemożliwe jest zaprzestanie a następnie samoczynny powrót do działania wodomierza. Licznik ten zamontowany był około 3 m-ce temu i w tym okresie kilkakrotnie zatrzymywał się na kilka dni przy normalnym poborze wody po czym sam się uruchamiał.
    Pozdrawiam
    carot
    Level 26  
    No, ale w czym tu szukać problemu? Woda za free :D
    tebaska
    Level 2  
    Właśnie tego nie wiem czy za free, bo nie wiem czy licznik główny odczytuje pobór wody z tego kranu z dziwnym wodomierzem. Ten właśnie wodomierz jest w moim mieszkaniu ale ma liczyć zużycie wody w jednym pionie sąsiada z góry i jak już pisałam raz liczy a raz nie. Ponadto umówiliśmy się, że nasze wewnętrzne rozliczenie będzie takie: od odczytu z wodomierza głównego odejmujemy odczyty 2 liczników wewnętrznych, które płaci sąsiad a ja mam płacić różnicę.
    Jeżeli więc licznik główny wykazuje pobór wody z tego nieszczęsnego kranu to ja będę za to płacić.
    Aby była pełna jasność to u mnie nie da się założyć wodomierzy z przyczyn technicznych.
    W tym właśnie tkwi problem i okazuje się, że tylko mój bo sąsiada to jakoś mało interesuje.
    Bardzo proszę o rozwikłanie tej zagadki.
    Pozdrawiam.
    Wodnik-W8
    Level 16  
    Witam. Prawdopodobnie wiatraczek wodomierza został przyblokowany przez zanieczyszczenia {piasek muł itp} Można wymontować, oczyścić i zamontować w pozycji tarczą wodomierza poziomo do góry, jeśli jest taka możliwość. Doraźnie może się da uruchomić przez puszczenie silnego strumienia na jego wyjściu, na krótko. Pozdrawiam.
    carot
    Level 26  
    Raczej pomoże tylko czyszczenie przez pracownika wodociągów. Broń Cię Panie Boże, zebyś sama nie rozbierała wodomierza, kary są kosmiczne.
    tebaska
    Level 2  
    Kary to ja nie zapłacę, bo jak pisałam to jest mój wodomierz wewnętrzny i zakładał go nie mający nic wspólnego z miejscowymi wodociągami monter.
    Osobiście jednak nie mam zamiaru zabierać się za czyszczenie bo się po prostu na tym nie znam.