Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Highscreen ms15as(pali tranzystor w odchylaniu)

24 Nov 2004 10:26 996 3
  • Level 17  
    Jest tak, że na początku był spalony bu2520 i parę zimnych lutów w odchylaniu. Wymieniłem, włączam i odrazu znowu zjarany. Sprawdzam, sprawdzam i wszystko ok. Myślę sobie, że kupiłem jakiś przedrukowany tranzystor. Wstawiłem inny ze złomu(jakiś 2SC...), włączam i chodzi. Chodził parę godzin bez komputera(NO SIGNAL) i wszystko ok. Po podłączeniu do komputera pochodził 0.5h i znowu to samo. Wymieniłem tranz. i bez sygnału chodził cały dzień. Podłączyłem do kompa, włączyłem, poszedłem na chwilę zanim wszystko się odpali, przychodzę za minutę i znowu to samo. Napięcie linii ok 60v. Co jest????
    [Szkolenie 22.06.2021, g.9.00] Zabezpieczenia Internetu Rzeczy (IoT) programowe i sprzętowe. Zarejestruj się za darmo
  • Level 23  
    Witam
    Proponowałbym powymieniac elktrolity w gałęzi napięcia linii a także kondensatory na wysokie napięcie bo one też mogą być skopane. Móglbys też podlączyć żarówkę i wtedy monitor do kompa podlączyć i sprawdzić co się dzieje z napięciem linii. Jeśli te twoje 60 V jest na kolektorze tego BU to jest to napewno za mało.
    Pozdrawiam
  • Level 17  
    Jeżeli grają wymiary obrazu to napięcie linii jest chyba ok nie?
  • Level 34  
    Cześć.
    Kolega nowypn ma rację. Wymień kondensator powrotu, elektrolity w +B oraz Sprawdź regulator napięcia. Jeśli wymiary się nie zmieniają to nie znaczy że zasilanie jest dobre. Jest to przetwornica i przy wyschniętych elektrolitach na +B pojawiają się piki co prowadzi do nadmiernego nagrzewania się HOT-a.
    Ponadto sprawdziłbym dławiki i sygnał sterujący.
    Pozdrawiam