Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Becker 1801 - Radio samo zmienia stacje radiowe

kendy69 11 Sie 2011 09:46 4486 6
  • #1 11 Sie 2011 09:46
    kendy69
    Poziom 8  

Witam!

Mam ogromny problem i żaden elektryk nie może mi pomóc.
    Radio nie gra tak głośno jak powinno grać i do tego samo zmienia stacje radiowe.
    Dodam jeszcze, że za każdym razem jak zmienię stację radiową to przez ułamek sekundy gra tak jak powinno (właściwie jest to strzał w głośnikach). Pewnego razu po włączeniu zaczęło normalnie grać, ale przyjemność nie trwała długo, bo tylko 10 min i ucichło. Przez kolejne dwa dni było słychać tylko szum a trzeciego dnia znów zaczęło grać tylko cicho i ciągle zmienia stacje. Jeden z "fachowców' powiedział, że powinienem wymienić całą instalację, wywalić te dwa urządzenia z tyłu i wstawić nowsze radyjko z końcówką mocy. Po przeczytaniu opinii na temat tego urządzenia jestem pewien, że nikt mnie nie namówi na zmianę :)
    Zapomniałem dodać, że radio miało zmieniarkę tylko ktoś zakosił zanim kupiłem auto.
    Proszę Was serdecznie o pomoc w rozwiązaniu problemu.
    Pozdrawiam.

0 6
  • #2 11 Sie 2011 09:57
    crossfader18
    Poziom 11  

powiedz może co to za radio :D będzie prościej. Na początek bym stawiał jeżeli ma cyfrowe strojenie radia na zacięty Switch (przycisk). Możliwe ze się zaklinował i cały czas daje sygnał do przerzucania stacji. Nie mogę tylko zrozumieć jednego w twoim poście czy chodzi Ci o to że radio raz gra głośniej a raz ciszej??? :D

Dodano po 1 [minuty]:

dodaj jakieś zdjęcia jak potrafisz go rozebrac

0
  • #3 11 Sie 2011 10:44
    kendy69
    Poziom 8  

Jest to radio marki Becker BE 1801 B 7763210
    BMW BAVARIA C PROFESSIONAL RDS
    jakie konkretnie chcesz zdjęcia? Wnętrze radia czy z zewnątrz?

Wydaje mi się, że to nie Switch, bo stacja radiowa jest przeważnie ta sama tylko się inne wpierdzielają na linie :D czasami grają dwie naraz.

>>>>radio raz gra głośniej a raz ciszej???

głos ustawiam na max a głośniki ledwo grają. Przy zmianie stacji radio gra przez pół sekundy tak jak powinno. Inaczej mówiąc jest takie walnięcie pięknym i głośnym dźwiękiem. Najlepiej byłoby jakbym nagrał filmik i wrzucił na jakiś serwer bo nie da się tego opisać :)

http://www.youtube.com/watch?v=2dzLsw_FoD4 link do filmu :)

0
  • #4 11 Sie 2011 11:15
    crossfader18
    Poziom 11  

A nie bawiłeś sie coś z rds'em??? bo to wygląda tak jak by tracił sygnał i rds automatycznie szuka innego po czm wraca do początku. Co do głośności to jak kręcisz potencjometrem to na filmie wydaje mi sie że radio zgłaśnia sie do pewnego momętu potem słychać trzaski i dalej jak sie kręci to gra cicho??? Wyjmowałeś już to radyjko zobacz może antena sie wipina a może kostka iso :D

Dodano po 56 [sekundy]:

aha spróbuj wyłączyć rds i wtedy zacznij zmieniać stacje

1
  • #5 11 Sie 2011 11:47
    kendy69
    Poziom 8  

Podpowiesz mi jak wyłączyć rds? Kombinowałem już wiele razy, wyłączałem jakieś tam opcje TP, ostawiałem na auto, ale nic to nie dało. Może to wina sprzętu? coś ze wzmacniaczem anteny jeżeli takie coś jest?

0
  • Pomocny post
    #6 11 Sie 2011 12:57
    crossfader18
    Poziom 11  

a próbowałeś już tak jak mówiłem wyciągnąc radio i zobaczyć kości czy sie coś ie rozpięło. rds możesz spróbować wyłączyć przytrzymując długo "mode" lub "ta".

I opowiedz mi jak jest z tą głosnością bo na filmie widze że do pewnego zakresu na potencjometrze dzwiek jest zgłaśniany potem następują trzaski i dalej jest obniżenie tonacji. Nie chce Cie uszukiwać ale to radyjko ma juz troche przebiegu a potencjometr od głośnosci to najczesciej używana rzecz, próbował bym go wymienic.

Jak rozkręcisz radio spróbuj przeczytac co na nim pisze stawiam że 150kΩ czy coś w tych okolicach przejdź sie z nim do sklepu elektronicznego i kup nowy (koszt ok 2zł)

Dodano po 2 [minuty]:

polecam przeczyścić switche spirytusem salicylowym troszke je po naciskać czyszcząc i odczekać możesz taż delikatnie suszarką wspomagać procesz osuszania ich

0
  • #7 11 Sie 2011 16:03
    kendy69
    Poziom 8  

Bardzo dziękuję za pomoc :) Okazało się, że kabel od anteny, który się podłącza do tego urządzenia w bagażniku był powyginany i nie łączył tak jak potrzeba. Wystarczyło podgiąć tak jak powinno być i usterka naprawiona :) Pozdrawiam.

0
  Szukaj w 5mln produktów