Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Co wybrać: Onkyo TX-DS555 czy Pioneer VSX-415?

paszko25 11 Aug 2011 12:18 3930 4
    paszko25
    Level 11  
    Mam możliwość kupienia w/w amplitunery za podobną cenę. Który byście polecali z własnego doświadczenia? Jak na razie mam Altusy 75, więc odsłuch stereo, ale w niedługim czasie zamierzam dokupić kino domowe. (pokój pow 25m2). Muzyka jakiej słucham to przeważnie dance, techno rzadziej rock. Jazz i muzyka poważna nie wzbudzają mojego zainteresowania. Czy 220W poboru w Pionierze to nie za mało (Onkyo pobiera 410W) aby zasilić system 5.1? Proszę o konkretne wypowiedzi. Pozdrawiam.
    paszko25
    Level 11  
    Tak Pablo1946, wiem i będą pochodziły z jednej serii. Jak napisałem wcześniej będę dokupował kino za jakiś czas, a teraz zastanawiam się, który z w/w będzie lepszy za tą samą cenę (ok 200zł). Na razie odsłuch stereo, a później zestaw 5.1. Co będzie lepsze: Onkyo czy Pioneer, o to jest pytanie? Może są jakieś rzeczy, które przemawiają bardziej na korzyść jednego z nich. Nigdy nie miałem z nimi do czynienia stąd takie pytanie.
    Pablo1964
    Moderator
    Szczerze? Do odsłuchu stereo i Altusów żaden z nich. Jeżeli chciałbyś mieć przyjemność ze słuchania, kup dziś wzmacniacz lub amplituner stereofoniczny a kiedy będziesz kupował kolumny do kina, wymień go na wielokanałowy. Amplitunery kina domowego starzeją się w tak zawrotnym tempie, że za te same pieniądze kupisz wtedy znacznie lepszy model.
    paszko25
    Level 11  
    Zdecydowałem się jednak na Onkyo. Zapas mocy jest, a na Altusach dźwięk jak dla mnie jest wystarczający. Temat zamykam.