Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ariston AVSF 109 - migotanie panelu, źle wiruje.

polkolpo 11 Sie 2011 12:24 1978 3
  • #1 11 Sie 2011 12:24
    polkolpo
    Poziom 10  

Witam drogich forumowiczów !!!
    Zacznę od tego, że elektronika dla mnie to czarna magia. Moja praleczka ( model j.w.) od jakiegoś czasu źle zaczyna działać. Oczywiście poczytałem co nieco na zacnym forum elektrody, ale szczerze powiem, nie za wiele mi mówią te specjalizacyjne terminy jakich tu niektórzy używają.

Teraz do meritum : Pralka ma jakieś 6 lat , około rok temu był serwisant , gdyż pralka na niektórych programach podczas rozpoczęcia wirowania wchodziła w dość duże "trzęsawki" waliło bębnem o obudowę i wtedy wywalało prąd. Pan serwisant pozaglądał, coś tam pomajstrował w górnym panelu i stwierdził , że wszystko w porządku, a jego zdaniem jest jakieś przebicie . Po izolował przewody i faktycznie ten feler ustał. Natomiast teraz pralka jakby bez żadnej reguły nie kończy poszczególnych programów , dochodzi do kilku minut i ponownie wskakuje na więcej , np. ostatnio na programie nr 5 doszło chyba do 6 min do końca, po czym wskoczyło na 32 . Gorsze jest to , że nie ma na to reguły , bo dziś wyprała dwa prania na tym programie z wirowaniem i zakończyła komendą END, czyli tak jak powinno być. Niestety nie zdarza się to zbyt często , juz wtedy jak był serwisant to były pierwsze takie objawy i z nim o tym rozmawiałem , powiedział , że to moduł i trzeba go wymienić na nowy. Trochę mi szkoda wydać 500zł na moduł , jak nawet nie wiem czy to na pewno moduł. Co o tym sądzicie ???
    Może ma ktoś jakiegoś sprawdzonego mechanika z rejonu Bytomia , który ma pojecie o Aristonach.

Mam jeszcze pytanie odnośnie błędów , czy istnieje jakaś możliwość wyświetlenia na panelu przednim ewentualnych błędów, czy to tylko po podpięciu specjalistycznego urządzenia ???

0 3
  • #2 11 Sie 2011 23:09
    1221547
    Użytkownik usunął konto  
  • #3 11 Sie 2011 23:15
    lindeka
    Poziom 2  

Moja właśnie dziś zakończyła swój żywot po pierwszym uderzeniu przy trzęsawce, ale o tym za chwilę w osobnym wątku... :( Niestety nie pomogę w naprawie, ale podzielę się własnymi doświadczeniami. Jestem z Gliwic i też poszukuję (chyba raczej) elektronika, który dałby sobie z nią radę.

Jeśli chodzi o "trżęsawki", to było już o tym na forum w temacie ARISTON AVSF 109 - bęben podczas wchodzenia w wirowanie lata. Z własnego doświadczenia najbardziej zgadzam się z postem basgol-a. U mnie tłucze najbardziej przy ręcznikach, pościeli itp. Wzywałem z resztą serwis do mojej i pan serwisant też skłaniał się ku błędowi w programie.

Mam wrażenie, że program do tej pralki ma więcej bug-ów, bo kolejnym są skoki czasowe podczas płukania - u mnie po każdym (z bodajże trzech) cykli płukania poza ostatnim (z płynem zmiękczającym), pralka wraca do czasu, który był po długim wirowaniu po zakończeniu cyklu prania właściwego (czyli na jakieś 20-kilka minut). Ktoś też zgłaszał tutaj ten problem.

Pralkę mam trochę ponad 6 lat i też zdarzyło mi się kilka razy, że się zapętliła, ale były to raczej przypadki sporadyczne - mniej niż 10 razy przez cały czas gdy ją mam.

0
  • #4 10 Sty 2012 13:01
    polkolpo
    Poziom 10  

Witam !!!
    Kończąc na obecna chwile ten temat informuje , że znalazłem mechanika , który coś pozaglądał , coś pomajstrował , ale naprawił . Praleczka ponad miesiąc śmiga jak się należy.

Dodaję , że pan mechanik jak z nim rozmawiałem o moim problemie i poinformowałem o modelu pralki , zorientowany był jakby to coś naturalnego było. Czas trwania naprawy to ok 25 - 35 min , koszt hm........... żebym nie skłamał chyba 70 zł, ale na pewno nie więcej niż 100zł.
    W razie potrzeby posiadam telefon , mogę się z potrzebującymi podzielić.

0