Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Telefon RWT ALOES - można z niego dzwonić, ale nie można się do niego dodzwonić

11 Sie 2011 14:38 2393 5
  • Poziom 30  
    Problem jak w temacie. Z telefonu normalnie można zadzwonić, ale nie można się dodzwonić. Gdy dzwonimy na numer tego aparatu następuje jeden "cichszy" dzwonek i tyle. Więcej telefon już nie dzwoni. W telefonie z którego wybrano numer słychać normalny sygnał dzwonienia. W innym przypadku gdy dzwoniny na ten aparat (Aloes) następuje jeden dzwonek i od razu sygnał zajętości. Czasem w telefonie z kórego wybiera się numer telefonu aloes słychać jakąś melodię (??? z centrali ???). Co ciekawe inny telefon podłączony równolegle z Aloesem w ogóle nie dzwoni. Innym probleme który równmolegle występuje, niezależnie od tego czy akurat dzwonimy czy też nie i czy rozmawiamy z tego telefonu z głośnika telefonu słychać wyraźny szum, trzaski, ogólnie zakłócenia. Proszę o poradę jak naprawić telefon i od czego zacząć. Brakuje schematu żeby mieć pogląd na sprawę.
  • Poziom 35  
    Masz uszkodzone wejście od strony linii telefonicznej. Użyj schematu od RWT Jaśmin, jest na elektrodzie. Niewiele różni się od Aloesa, jeżeli masz jakie takie pojęcie o elektronice dasz sobie radę. Poszukaj na płytce tranzystora pnp zaraz za mostkiem Graetza - mogą być dwa w układzie Darlingtona. One są do wymiany i możliwe że tylko one.
  • Poziom 30  
    sprawdziłem te tranzystory - okazały się sprawne, później sprawdziłem inne półprzewodniki. Nie znalazłem usterki. Są tam jeszcze dwa scalaki, których nie ma w Jaśminie: LS2411 i CS9370DGP. O tym pierwszym nie znalazłem żadnych informacji - ten drugi to dekoder/koder DTMF, sterownik LCD i Caller ID.
  • Poziom 33  
    Masz do wymiany mpsa92 i posprawdzaj inne obok niego + zenerka chyba na 18v co do układów to 1 to dzwonek ... takie telefony naprawia się bez schematu , usterka standardowa po przepięciu dzwonek i zwarcie .
  • Pomocny dla użytkowników
    Sprawdź diody w mostku, który jest w obwodzie dzwonienia.
    Układ scalony LS2411 to dzwonek.
  • Poziom 30  
    Potwierdzam mój poprzedni post. Wszystkie sprawdzone elementy były sprawne. Podlutowałem jeszcze raz wszystkie pola lutownicze i telefon zadziałał. Już 3 tydzień działa bez zarzutu. Wygląda na to że problem leżał w zimnych lutach. Inna sprawa czy telefon czasem nie wylądował na podłodze - tego już się niestety nie dowiem.