Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

odpowietrzenie odpływu pralki

24 Lis 2004 11:26 16804 18
 • Poziom 2  
  Takie mam pytanie. Czy odpływ wody z pralki musi mieć odpowietrzenie? Ja mam połączoną rurę odpływową szczelnie z kanalizacją. Co jakiś czas pod pralką pojawia się woda, przychodzi serwisant mówi coś otym że za duzo proszku albo że przeładowałem, coś tam ogląda dokręca śruby które ewentualnie się jeszcze da dokręcić i tyle. Proszku daję dobrze i nie przeładowuję. Moze przyczyną jest właśnie brak odpowietrzenia odpływu? Ale z tego co wiem to pralki mają swój przewód odpowietrzający, ale nie wiem na pewno. Pralka whirlpool AWT 7095/P. Proszę o wypowiedź specjalistę czy musi być wąż odpływu odpowietrzany, czy nie?

 • Specjalista AGD
  Witam.
  Spotkałem się z sytuacją wytworzenia "zassania" wody nalewanej do pralki na płukaniach, właśnie w sytuacjach gdy wąż spustowy był szczelnie włożony do rury kanalizacyjnej.
  Gdy pralka wylewała wodę po praniu a szybki strumień nalewał wodę do płukania nastąpiła zasada naczyń połączonych i wszystka woda zlatywała w kanalizację, natomiast wyciek spod pralki raczej nie jest związany ze szczelnością węża spustowego. Możesz sam sprawdzić skąd i kiedy wycieka Ci woda podkładając gazetę pod pralkę w czasie prania i co jakiś czas ją kontrolując. Powodzenia.
 • Poziom 17  
  witam

  podstawowe pytanie ile lat ma pralka?

  wyciek nie ma nic wspólnego z wężem odpływowym/odpowietrzaniem
  cieknięcie najczęściej spod pompki- włóż gazetę pod pralkę, uruchom nabieranie wody po chwili wyciągnij gazetę i zobacz czy są ślady kapania,
  zlokalizujesz miejsce wycieku.
  Chyba że kapie po praniu szczególnie na płukaniu to więcej niż pewne że to pompka.

  powodzenia
 • Specjalista AGD
  K_andy napisał:
  Chyba że kapie po praniu szczególnie na płukaniu to więcej niż pewne że to pompka.


  Od kiedy to kapią pompy mgnetyczne?
 • Poziom 1  
 • Poziom 17  
  zayzayer napisał:
  K_andy napisał:
  Chyba że kapie po praniu szczególnie na płukaniu to więcej niż pewne że to pompka.


  Od kiedy to kapią pompy mgnetyczne?


  no właśnie od kiedy zostały wyprodukowane!!

  a nazwa "pompka magnetyczna" jest tylko umowna

 • Specjalista AGD
  Witam.
  Jesteś pewien że pompka "magnetyczna" ma możliwość wycieku :?:
 • Poziom 17  
  jak bym je nie wmieniał to bym nie pisał

  a typowe pompki magnetyczne widziałem w labolatoriach foto tam gdzie kwasy wywoływaczy nie mogą się stykać z wirnikiem samej pompki,
  także ta nazwa niewiele ma wspólnego z pompką magnetyczną
 • Poziom 1  
 • Poziom 11  
  Witam
  może wsypujesz proszek do mokrego pojemnika, tworzą się zlepy i podczas pobierania wody zapychają wlew (autopsja). Ja wsypuję proszek bezpośrednio do zbiornika wody.
 • Poziom 15  
  Jezeli po drodze na kanalizacji masz jakis odbiornik typu np umywalka to przy zasaniu i braku odpowietrzenia powino byc sluchac bulgotanie w syfonie umywalki w ostatecznosci moze z syfonu wode sciagnac.Sprawdz czy masz tam w pralce jakis dekielek do czyszczenia moze spod niego cieknie.
 • Poziom 22  
  Nie ma co kombinować powieś wąż wylewowy np.na umywalce i sprawdż czy są podczas prania wycieki- sprawa sama się rozwiąże .Pozdrawiam.
 • Poziom 11  
  Witam
  udzielacie takich przydatnych rad na tym forum a czepiliście sę odpływu i przecieków. Jeśli ma połaczenie szczelne to nie ma prawa przeciekać, ewentualnie jak zauważył Paw_el mogą powstać naczynia połączone i zostanie samoczynnie wypompowana woda z pralki, ale to i bez szczelnego odpływu też może się przydarzyć
  Wsypuj proszek bezpośrednio do bębna i po kłopocie.
 • Poziom 2  
  No zdaje się mam. Dziękuję wszystkim za pomoc. Na razie nie wiem skąd cieknie (okolice przewodu odpowietrzającego jak stwierdził serwisant), ale wiem kiedy. Mianowicie przy jednoczesnym spuście wody z pralki i spływie wody z umywalki. Są na jednej gałązce kanalizacyjnej chyba 1,5 cala. Zdaje się, że to za mało dla dwóch spustów jednocześnie. Serdecznie wdzięczny jestem hydraulikowi, który kanalizację montował. W instrukcji jednak doczytałem o konieczności odpowietrzenia odpływu z uwagi na efekt syfonowy (zdaje się być to tym o czym piszecie wcześniej), ale przy okazji poznałem fajny patent z gazetą. Pozdrawiam.
 • Poziom 28  
  Skoro temat związany z odprowadzeniem odpływu pralki to nasunęło mi się pytanie: czy jest poprawne podłączenie węża odpływego do takiego elementu w którym jest kulka, chyba gumowa, dociskana sprężyną, w chwili gdy pralka wypompowuje wodę to podnosi tą kulkę do góry. Rozwiązanie to:
  1. może spowodować uszkodzenie pompy?
  2. jest to tylko bajer i nie spełnia pozytywnego zadania?
  3. może być zastosowane i rozdziela skutecznie instalację odpływową od pralki
 • Użytkownik usunął konto  
 • Poziom 18  
  Witam wszystkich kolegów. Wszyscy tutaj udzielacie bardzo dobrych rad ale czy nikt sie niezastanowił że jast to pralka ładowana od gory i prawdopodobnie cieknie z pod farucha przy wirowaniu. Przy mniejszym załadunku tego niema ale gdy wsad jest większy to sobie cieknie a ukłształtowanie zbiornika jest takie że woda spływa koło pompy. Proponuję uszczelnić fartszek silikonem i potem robić testy i szukać innych przyczyn.Pozdrowienia.
 • Poziom 28  
  Dzieki Rycho T.
  Reasumując kulkę mogę wyrzucić bo mi nie potrzebna, a za syfon może służyć część węża.
  Tyle się nagłowiłem po co ta kulka.......
 • Poziom 1