Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Metalwork
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

odpowietrzenie odpływu pralki

kwasiu71 24 Lis 2004 11:26 15271 18
  • #1 24 Lis 2004 11:26
    kwasiu71
    Poziom 2  

Takie mam pytanie. Czy odpływ wody z pralki musi mieć odpowietrzenie? Ja mam połączoną rurę odpływową szczelnie z kanalizacją. Co jakiś czas pod pralką pojawia się woda, przychodzi serwisant mówi coś otym że za duzo proszku albo że przeładowałem, coś tam ogląda dokręca śruby które ewentualnie się jeszcze da dokręcić i tyle. Proszku daję dobrze i nie przeładowuję. Moze przyczyną jest właśnie brak odpowietrzenia odpływu? Ale z tego co wiem to pralki mają swój przewód odpowietrzający, ale nie wiem na pewno. Pralka whirlpool AWT 7095/P. Proszę o wypowiedź specjalistę czy musi być wąż odpływu odpowietrzany, czy nie?

1 18
  • Metalwork
  • #2 24 Lis 2004 15:40
    Paw_el

Specjalista AGD

Witam.
    Spotkałem się z sytuacją wytworzenia "zassania" wody nalewanej do pralki na płukaniach, właśnie w sytuacjach gdy wąż spustowy był szczelnie włożony do rury kanalizacyjnej.
    Gdy pralka wylewała wodę po praniu a szybki strumień nalewał wodę do płukania nastąpiła zasada naczyń połączonych i wszystka woda zlatywała w kanalizację, natomiast wyciek spod pralki raczej nie jest związany ze szczelnością węża spustowego. Możesz sam sprawdzić skąd i kiedy wycieka Ci woda podkładając gazetę pod pralkę w czasie prania i co jakiś czas ją kontrolując. Powodzenia.

0
  • #3 24 Lis 2004 16:59
    K_andy
    Poziom 17  

witam

podstawowe pytanie ile lat ma pralka?

wyciek nie ma nic wspólnego z wężem odpływowym/odpowietrzaniem
    cieknięcie najczęściej spod pompki- włóż gazetę pod pralkę, uruchom nabieranie wody po chwili wyciągnij gazetę i zobacz czy są ślady kapania,
    zlokalizujesz miejsce wycieku.
    Chyba że kapie po praniu szczególnie na płukaniu to więcej niż pewne że to pompka.

powodzenia

0
  • #4 24 Lis 2004 19:09
    zayzayer
    Specjalista AGD

K_andy napisał:
    Chyba że kapie po praniu szczególnie na płukaniu to więcej niż pewne że to pompka.

Od kiedy to kapią pompy mgnetyczne?

2
  • Metalwork
  • #5 24 Lis 2004 19:35
    skryn
    Admin grupy AGD

Pralka "elektronik" i niezastosowanie się kolegi do instrukcji obsługi- patrz podłączenie węża odprowadzającego wodę (najprościej rzecz ujmując). Bez komentarza.

Pozdrawiam.

PS. I tu kol. Paw_el ma świętą rację.

2
  • #6 24 Lis 2004 20:15
    K_andy
    Poziom 17  

zayzayer napisał:
    K_andy napisał:

Od kiedy to kapią pompy mgnetyczne?

no właśnie od kiedy zostały wyprodukowane!!

a nazwa "pompka magnetyczna" jest tylko umowna

0
  • #7 24 Lis 2004 20:42
    Paw_el

Specjalista AGD

Witam.
    Jesteś pewien że pompka "magnetyczna" ma możliwość wycieku :?:

0
  • #8 25 Lis 2004 19:15
    K_andy
    Poziom 17  

jak bym je nie wmieniał to bym nie pisał

a typowe pompki magnetyczne widziałem w labolatoriach foto tam gdzie kwasy wywoływaczy nie mogą się stykać z wirnikiem samej pompki,
    także ta nazwa niewiele ma wspólnego z pompką magnetyczną

0
  • #9 27 Lis 2004 00:31
    skryn
    Admin grupy AGD

Ale koledze nie chodzi o testy laboratoryjne....
    Możliwość wycieku (na zewnątrz) z takiej POMPY możliwa jest tylko i WYŁĄCZNIE z oringu łączącego tą właśnie pompkę z filtrem, tudzież kopułką (jak zwał, tak zwał- do wyboru).

Pozdrawiam.

0
  • #10 27 Lis 2004 21:46
    bodek18
    Poziom 11  

Witam
    może wsypujesz proszek do mokrego pojemnika, tworzą się zlepy i podczas pobierania wody zapychają wlew (autopsja). Ja wsypuję proszek bezpośrednio do zbiornika wody.

1
  • #11 29 Lis 2004 20:36
    Michał Król
    Poziom 15  

Jezeli po drodze na kanalizacji masz jakis odbiornik typu np umywalka to przy zasaniu i braku odpowietrzenia powino byc sluchac bulgotanie w syfonie umywalki w ostatecznosci moze z syfonu wode sciagnac.Sprawdz czy masz tam w pralce jakis dekielek do czyszczenia moze spod niego cieknie.

0
  • #12 30 Lis 2004 16:17
    luna
    Poziom 22  

Nie ma co kombinować powieś wąż wylewowy np.na umywalce i sprawdż czy są podczas prania wycieki- sprawa sama się rozwiąże .Pozdrawiam.

0
  • #13 01 Gru 2004 10:26
    bodek18
    Poziom 11  

Witam
    udzielacie takich przydatnych rad na tym forum a czepiliście sę odpływu i przecieków. Jeśli ma połaczenie szczelne to nie ma prawa przeciekać, ewentualnie jak zauważył Paw_el mogą powstać naczynia połączone i zostanie samoczynnie wypompowana woda z pralki, ale to i bez szczelnego odpływu też może się przydarzyć
    Wsypuj proszek bezpośrednio do bębna i po kłopocie.

1
  • #14 03 Gru 2004 15:30
    kwasiu71
    Poziom 2  

No zdaje się mam. Dziękuję wszystkim za pomoc. Na razie nie wiem skąd cieknie (okolice przewodu odpowietrzającego jak stwierdził serwisant), ale wiem kiedy. Mianowicie przy jednoczesnym spuście wody z pralki i spływie wody z umywalki. Są na jednej gałązce kanalizacyjnej chyba 1,5 cala. Zdaje się, że to za mało dla dwóch spustów jednocześnie. Serdecznie wdzięczny jestem hydraulikowi, który kanalizację montował. W instrukcji jednak doczytałem o konieczności odpowietrzenia odpływu z uwagi na efekt syfonowy (zdaje się być to tym o czym piszecie wcześniej), ale przy okazji poznałem fajny patent z gazetą. Pozdrawiam.

0
  • #15 03 Gru 2004 22:31
    waldekel
    Poziom 28  

Skoro temat związany z odprowadzeniem odpływu pralki to nasunęło mi się pytanie: czy jest poprawne podłączenie węża odpływego do takiego elementu w którym jest kulka, chyba gumowa, dociskana sprężyną, w chwili gdy pralka wypompowuje wodę to podnosi tą kulkę do góry. Rozwiązanie to:
    1. może spowodować uszkodzenie pompy?
    2. jest to tylko bajer i nie spełnia pozytywnego zadania?
    3. może być zastosowane i rozdziela skutecznie instalację odpływową od pralki

0
  • #16 04 Gru 2004 07:11
    39006
    Użytkownik usunął konto  
  • #17 04 Gru 2004 08:02
    reperator
    Poziom 18  

Witam wszystkich kolegów. Wszyscy tutaj udzielacie bardzo dobrych rad ale czy nikt sie niezastanowił że jast to pralka ładowana od gory i prawdopodobnie cieknie z pod farucha przy wirowaniu. Przy mniejszym załadunku tego niema ale gdy wsad jest większy to sobie cieknie a ukłształtowanie zbiornika jest takie że woda spływa koło pompy. Proponuję uszczelnić fartszek silikonem i potem robić testy i szukać innych przyczyn.Pozdrowienia.

1
  • #18 04 Gru 2004 17:54
    waldekel
    Poziom 28  

Dzieki Rycho T.
    Reasumując kulkę mogę wyrzucić bo mi nie potrzebna, a za syfon może służyć część węża.
    Tyle się nagłowiłem po co ta kulka.......

2
  • #19 05 Gru 2004 16:26
    skryn
    Admin grupy AGD

A na przyszłość, radzę użytkownikom nowych sprzętów czytać instrukcję obsługi, dotyczącą PODŁĄCZENIA WĘŻA SPUSTOWEGO(!!!) pralek i zmywarek. Już nie raz był z tym bałagan!

Pozdrawiam.

2