Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Płyta głowna, ram, procesor i zasilacz do 220zł

11 Sie 2011 16:58 3418 36
  • Poziom 28  
    Witam.
    Musze złożyć tani komputer głównie do starszych gier - jak w temacie. Na starym sprzęcie tak bardzo się nie znam więc potrzebuje pomocy. Wiem że za ten budżet cudów nie będzie. W razie czego proszę o jakieś alternatywne rozwiazania (nie, konsola do gier mnie nie interesuje :P). Dobry OC jak najbardziej wskazany.

Posiadany sprzęt:
    Radeon HD 3650 AGPx8
    DVD
    Obudowa
    Dysk ATA

Na jakiej platformie to złożyć? Intel czy AMD?
    Zasilacz to pewnie wziąłbym jakiś Fortron albo Delte 350W z allegro ~50zł

Dzięki za pomoc.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 28  
    No nawet fajnie to wygląda tylko szkoda że płyta ma 2 sloty do ramu. A jakiś inny, alternatywny zestaw?
  • Poziom 28  
    Wszystkie inne 1rdzeniówki i oparte o DDR będą sporo gorsze?
  • Poziom 28  
    To też jest możliwa opcja z grafiką pod PCI. A płyta pod PCI-E, Socket 775 do max 80zł?
  • Poziom 42  
    Zacznijmy od tego, że należy sprzedać tą kartę na AGP - warta ze 150zł. Wtedy jest już 370zł.
    PDC E2160 - 70zł
    dobra płyta LGA775 (Foxconn P35A-S i podobne, MSI Neo, Asus P5B Deluxe oraz jeszcze kilka innych) - 140zł
    zasilacz Fortron 400W - 80zł
    do tego 3850
  • Poziom 28  
    Jakie jeszcze płyty główne polecacie oprócz wyżej wymienionych (chodzi o konkretne nazwy modeli). Nie ma ich za wiele na alledrogo i szukam ewentualnej alternatywy/tańszego rozwiązania ale dalej z dość dobrymi możliwościami OC

Duża jest różnica między E2160 a np. E2220? W OC osiągne podobne wartości czy jednak na E2220 znacznie wyższe? (Pytam czy nie jest podobnie jak z PhenomII x4 955 a np. 975)

Dzięki za pomoc
  • Poziom 42  
    Z E2200 osiągniesz prawdopodobnie nawet i gorszy wynik - gorsze rewizje. Zobacz jak kręci się mój E2180, a napięcie mogę podbijać do 1,6xV bezpiecznie.
  • Poziom 28  
    Kupiłem już HD 3870 TOP na DDR4 od Asusa z 140zł i tą na AGP HD 3650 sprzedam. 340W na linii 12V powinno wystarczyć prawda?
    Jakie płyty główne są jeszcze dość dobre?
  • Poziom 28  
    Jeszcze nie kupiony. Szukam coś z Chiefteca/Fortrona w granicach 400-450W na alledrogo, ewentualnie taki jak miałem już kiedyś czyli Modecom MC-400 PFC. One lubią mieć maksymalne obciążenie 28A czyli 336W

Komputer jest bardzo budżetowy więc to jedyne sensowne rozwiązanie.

Prosiłbym jeszcze o te płyty główne :P
  • Poziom 42  
    Tylko żadnych innych Modecom nie kupuj. Tylko i wyłącznie Modecom MC - one występowały chyba tylko do 400W.
  • Poziom 28  
    Wiem :). Orientuje się w zasilaczach i w pudełkach z kablami

@daavid117. Mógłbyś zaproponować jeszcze jakieś płyty główne?
  • Poziom 42  
    Abit IP35-E. Różne podobne, bliźniacze modele ASUS - zwracaj uwagę czy są radiatory na sekcji zasilania procesora. Były dobre płyty bez chłodzenia na mosfetach, ale zbyt wiele ich dzisiaj nie znajdziesz.
  • Poziom 42  
    Ta akurat raczej nie. Poniżej 100zł takich płyt nie znajdziesz na pewno - chyba, że licytacje.
  • Poziom 28  
    Jeszcze jedno pytanie.
    Jeśli płyta główna np. Abit IP35-E lub Foxconn P35A-S ma wejscie 8 pin ATX 12V to zasilacz Chieftec GPS-400AA-101A będzie do niej pasował? Ma on tylko 4pinowy kabel.

Podejrzewam, że to pójdzie, ale jaki to będzie miało wpływ na stabilność i możliwości OC Intela E2160?
    Przejściówki są dobrym rozwiązaniem?

Znacie jakieś płyty główne pod socket 775, DDR2, PCI-E, na których OC E2160 jest możliwe (nie mówię tu o rekordach) a nie kosztowałaby więcej niż 100zł?

Dzięki za odpowiedź
  • Poziom 42  
    Celes napisał:
    Jeśli płyta główna np. Abit IP35-E lub Foxconn P35A-S ma wejscie 8 pin ATX 12V to zasilacz Chieftec GPS-400AA-101A będzie do niej pasował? Ma on tylko 4pinowy kabel.

Będzie działać.
    Celes napisał:

Podejrzewam, że to pójdzie, ale jaki to będzie miało wpływ na stabilność i możliwości OC Intela E2160?

Nie będzie miało żadnego wpływu.
    Celes napisał:
    Przejściówki są dobrym rozwiązaniem?

Są bez sensu, bo niestabilność może wystąpić (przy procesorach o wysokim TDP) w przypadku niedomagania linii zasilającej.
    Celes napisał:
    Znacie jakieś płyty główne pod socket 775, DDR2, PCI-E, na których OC E2160 jest możliwe (nie mówię tu o rekordach) a nie kosztowałaby więcej niż 100zł?

Do 100zł właściwie takich nie ma. Najtańsze są te, które ja wymieniłem. Może kolega Pultan coś jeszcze dorzuci, jeśli zajrzy do tego tematu.
  • Poziom 28  
    Złożone. Jestem ciekawy opinii na temat zestawu. Cena/Jakość, możliwość OC itp

Ceny z wysyłkami
    Chieftec GPS-400AA-101A 80zł
    2x1GB 800mhz Kingmax 50zł
    Intel Pentium Dual Core E2160 51zł
    Asus Radeon EAH3870 TOP 148zł
    Asus P5K 166zł
  • Poziom 30  
    Zestaw wręcz bardzo dobry, jak na taką sumę, tak w ogóle dobry interes z tym 3870, pozdrawiam.
  • Poziom 31  
    E tam dobry...
    Ja parę miesięcy temu kupiłem hd4850 za 180zł, więc średnio :)

Trza było brać e5200, za 80-90zł można wyrwać.
  • Poziom 28  
    E2160 ładnie się podkręci a dostałem go za 39zł + wysyłka. Wymiana procesora to najmniejszy problem. Równie dobrze za rok można 4 rdzenie tam włożyć
  • Poziom 27  
    Karta z GDDR4 to egzotyka :D
    Wydajność niewiele większa od GDDR3 :P
  • Poziom 28  
    Ale to jest zestaw maksymalnie budżetowy - i tak limit został przekroczony. Najwięcej poszło na porządny zasilacz i płytę :). Grafikę i procesor można później włożyć lepsze
  • Poziom 30  
    Ja bym powiedział MSI P45 neo (90....140zł) + używany E6300 (ok 80zł). Płyta osiąga wysokie FSB co się przydaje przy tym procesorze. Można też rozważyć Celerony E3XXX lub Pentium Dual Core E5XXX które też się da kupić w okolicach 100zł. Sprzęt tani a niejeden Phenom się dławi :P
  • Poziom 28  
    Oj cięzko tak tanio dostać te płyty. Tydzien polowałem na coś fajnego na chipsecie P35 i ponizej 130 nic nie schodziło. na P45 jakas poszla za 180.
  • Poziom 30  
    Rzeczywiście, w tej chwili nie widać nic ciekawego. Trochę asusów P5K i MSI P35 neo za 135zł.
    Jeśli zależy na czasie to nic ambitnego się w tej chwili nie wyrwie