Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

..::: Opóźnione włączenie monitora???

24 Lis 2004 12:07 1440 7
  • Poziom 28  
    Płyta główna to 8TRS350MT a monitor SyncMaster 793DF(steruje nim karta graficzna płyty głównej).
    Monitor włącza się dopiero na oknie logowania w Win Xp. Na początku (nowość) włączał się po przejściu POST'u. To nie jest wina monitora - jak go wyłączę i włączę gdy jest załadowany Windows to zaskakuje obraz odrazu. Myślę że wina leży w biosie płyty głównej, tylko jak się do niego dobrać ponieważ jak naciskam Del to i tak ładuje się system - nie wchodzi do biosa. Może bios dopiero załącza swoją kartę graficzną po nieznalezieniu w portach PCI i AGP. Bios był zablokowany od nowości - nie dało się wnim nic zmienić.

Pomóżcie bo niewiem co mój mały kuzyn namieszał w ustawieniach komputera.

Pozdrawiam :)
  • Poziom 26  
    Zrób mały test
    Uruchom komputer przy wyłaczonym monitorze. Jak poczujesz cze skończył sie odpalac windows (HDD przestanie mielic) włącz monitor. Czy tez tak długo się pojawia obraz?

Jak już monitor sie uruchomił i nagrzał to wyłaczenie i właczenie go przez chwilę to nic nie powie.

Karta graficzna jest załaczona domyslnie w przeciwnym razie system nie przeszedłby POSTa

Napisz producenta płyty
  • Poziom 28  
    Producent to płyty to Gigabyte.

Robiłem tak jak piszesz obraz pojawia się odrazu.

Jak dam restart w windowsie to obraz pojawi się dopiero na logowaniu po restarcie tzn. monitor dopiero się załączy (charakterystyczne stuknięcie).

Zastanawia mnie czy to nie wina zintegrowanej karty graficznej(z niej jest sterowany monitor).

Pozdrawiam :)
  • Poziom 10  
    12robert12 Napoisz jakiej firmy masz płyte . Sprobuj wejśc może do biosu klawiszem F2
  • Spec od komputerów
    Jak to bios jest zablokowany? Moze cos jest w nim uszkodzone i dlatego nie da sie wejsc do niego i nie dziala monitor? Probowales zrobic upgrade do najnowszej wersji? Jezeli masz mozliwosc to sprobuj tez z inna karta graficzna, a ta zintegrowana wylacz.
    Sprobuj nacisnac przy starcie CTRL+F1
  • Poziom 28  
    To komputer kuzyna jutro sprawdzę i dam znać.

:arrow: Kolobos

Tak bios jest zablokowany jak kiedyś próbowałem do niego wejść (Del) to były wszystkie opcje zablokowane, a w instrukcji nic nie znalazłem o takiej możliwości. Napisy w biosie są przyciemnione tak jakby wszystkie funkcje były nieaktywne.
    Ja mam czteroletnią K7VZA i jest to dla mnie trochę dziwne z tym biosem. Zastanawia mnie ten Qflash od biosa może nim się coś zmienia w biosie? takie zabezpieczenie żeby użytkownik (ew. wirus) nic nie zmienił?

Drodzy Panowie proszę o sugestie bo niewiem jak się do niego dobrać tzn. biosa.
  • Spec od komputerów
    Qflash umozliwia wgranie biosu, nie ma w nim zadnych opcji poza wgraniem biosu, o ile dobrze pamietam.Moze spoboj zresetowac CMOS, zworka na plycie lub wyjac baterie z plyty na jakis czas.