Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Mazda 6 2.0 Diesel 100kW 2005r. - Ciśnienie oleju, kontrolka się świeci

11 Sie 2011 21:21 9466 5
  • Poziom 25  
    Panowie jak w temacie, auto Mazda 6 2.0 Diesel 100kW 2005r. Przy rozgrzanym silniku zapaliła się kontrolka od ciśnienia oleju. Pomiar ciśnienia oleju manometrem był następujący:

zimny silnik ciśnienie ok 4 bar, gorący spadło do 1 bar ! Gdzie przyczyna ?? pompa oleju ? zawór w pompie ?? silnik ?? przebieg auta niby 150 tyś ale auto z Niemiec więc nie wiadomo.
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 17  
    Prawidłowe ciśnienie zgodne z zaleceniami producenta mierzone przy prędkości silnika 3000 obr/min wynosi 3,4 bara na rozgrzanym silniku. Natomiast zapalająca się kontrolka na rozgrzanym silniku na wolnych obrotach może świadczyć również o uszkodzonym czujniku.

Cytat:
    zimny silnik ciśnienie ok 4 bar, gorący spadło do 1 bar !

Wynik pomiaru jak najbardziej prawidłowy, ponieważ na rozgrzanym silniku spada gęstość oleju. A co za tym idzie i jego ciśnienie.
  • Poziom 29  
    Nigdy w życiu ciśnie nie powinno spadać do 1 na ciepłym. Jaki olej masz zalany, czy prawidłowy?
  • Poziom 25  
    Panowie wiadomo że według Autodaty ma być 3.4 bara na wolnych obrotach. Co ma czujnik ciśnienia oleju do wskazań manometru ?? Ciśnienie 1 bar jest niedopuszczalne nawet w dużym fiacie :D. Z olejem to jest tak.... klient miał zalany 10W40 a ja mu wlałem 5W30 ale kontrolka brzęczała także na 10W40. Wydaje mi się że ktoś zalał mu zagęszczacz do oleju....
  • Pomocny post
    Poziom 17  
    Czujnik ciśnienia oleju ma próg zadziałania poniżej 0,4 bara, więc na pewno kontrolka przy 1 bara nie będzie świecić.

Mazda 6 2.0 Diesel 100kW 2005r. - Ciśnienie oleju, kontrolka się świeci
  • Poziom 25  
    Temat zamykam, zapchane sitko na smoku oleju.