Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Słuchawki Philips SHP2500 wymiana regulatora głośności na mocniejszy.

12 Sie 2011 12:23 4811 9
  • Poziom 17  
    Witam, mam pytanie jak w temacie czy da się wymienić fabryczny potencjometr głośności w tych słuchawkach na jakiś mocniejszy, bo na oryginalnym słuchawki dość cicho grają tzn. jest mały zakres regulacji głośności na potencjometrze. W trakcie zwiększania głośność zwiększa się od pewnego momentu a nie od początku.
    Z góry dziękuję za pomoc.
  • Poziom 26  
    Jaką wartość ma ten potencjometr?

Użyj szukaj.
  • Poziom 26  
    Ω-mierzem do środkowego wyprowadzenia i do lewego/prawego wyprowadzenia i kręcisz do czasu największej rezystancji.
  • Specjalista - urządzenia lampowe
    slawo777 napisał:
    bo na oryginalnym słuchawki dość cicho grają tzn. jest mały zakres regulacji głośności na potencjometrze. W trakcie zwiększania głośność zwiększa się od pewnego momentu a nie od początku.

Jaśniej - przeszkacza ci że nie da się ściszyć "do zera" słuchawek? Czy inny problem?
    Generalnie taka regulacja miedzy wzmacniaczem a słuchawkami ma bardzo ograniczone możliwości.
  • Poziom 17  
    Oryginalny potencjometr wygląda jak na zdjęciach.
    Słuchawki Philips SHP2500 wymiana regulatora głośności na mocniejszy. Słuchawki Philips SHP2500 wymiana regulatora głośności na mocniejszy.
    Nie mam Ohmomierza.

Dodano po 8 [minuty]:

jdubowski napisał:
    slawo777 napisał:
    bo na oryginalnym słuchawki dość cicho grają tzn. jest mały zakres regulacji głośności na potencjometrze. W trakcie zwiększania głośność zwiększa się od pewnego momentu a nie od początku.

Jaśniej - przeszkacza ci że nie da się ściszyć "do zera" słuchawek? Czy inny problem?
    Generalnie taka regulacja miedzy wzmacniaczem a słuchawkami ma bardzo ograniczone możliwości.

Da się ściszyć do zera, chodzi mi o to, że słuchawki mają dość cichą głośność maksymalną, dla porównania mam inne słuchawki douszne z regulacją i głośność max. jest nieporównywalnie większa. Sprawdziłem te słuchawki nauszne SHP2500 także na wzmacniaczu i też na maxa nie jest zadowalający dźwięk. Chcę używać tych słuchawek SHP2500 w laptopie (douszne grają w nim o wiele głośniej).
    slawo777 napisał:
    chodzi mi o to, że słuchawki mają dość cichą głośność maksymalną, dla porównania mam inne słuchawki douszne z regulacją i głośność max. jest nieporównywalnie większa.

Rozumiem że sprawdziłeś te słuchawki po usunuięciu potencjometra i jest OK?
    Bo jeśli nie to wina może leżeć w samych słuchawkach (inna impedancja, mniejsza skuteczność).

Co o samych słuchawkach i potencjometrze mówi omomierz?
  • Poziom 17  
    Bez potencjometru słuchawki mają taką głośność jak na max ustawieniu potencjometru (też nie za głośno). Być może nie da się ustawić większej głośności, bo taką mają moc max te słuchawki i żaden innym potencjometr nic nie da. Można prosić o wyjaśnienie co to jest ta ''skuteczność słuchawek''? Czy tj. max głośność?
    Proszę także wyjaśnić dlaczego jedne słuchawki mają większą głośność max a inne mniejszą od czego to zależy? Czy tj tak jak z głośnikami większa moc większa głośność max?
    slawo777 napisał:
    Bez potencjometru słuchawki mają taką głośność jak na max ustawieniu potencjometru (też nie za głośno).

No to nie męcz tego potencjometru bo on nie jest winien.

slawo777 napisał:
    Być może nie da się ustawić większej głośności, bo taką mają moc max te słuchawki i żaden innym potencjometr nic nie da.

Zapewne właśnie tak jest.

slawo777 napisał:
    Można prosić o wyjaśnienie co to jest ta ''skuteczność słuchawek''? Czy tj. max głośność?

W uproszczeniu - im bardziej skuteczne tym większy są w stanie zrobić hałas przy takiej samej doprowadzonej mocy.

slawo777 napisał:
    Proszę także wyjaśnić dlaczego jedne słuchawki mają większą głośność max a inne mniejszą od czego to zależy?

Zależy od:
    - skuteczności
    - doprowadzonej mocy.
    Doprowadzona moc zalezy od:
    - impedancji słuchawek
    - napięcia na wyjściu wzmacniacza
    - rezystora szeregowego (zwykle istniejącego miedzy wzmacniaczem a słuchawkami, dokładniej miedzy wyjściem wzmacniacza a gniazdem słuchawkowym)

slawo777 napisał:
    Czy tj tak jak z głośnikami większa moc większa głośność max?

Ta relacja nie jest tak prosta, zarówno w przypadku głośników jak i słuchawek).
  • Poziom 17  
    Bardzo dziękuję za odpowiedzi mojemu przedmówcy. Czyli raczej nie da się nic z tym fantem robić? Próbowałem także podłączyć te słuchawki pod 2 inne potencjometry z 2 walkmanów i też max głośność jest taka jak na oryginalnym (na jednym to jakoś chyba źle podłączyłem, bo można było sterować jednocześnie głośnością i balansem kanał lewy/prawy). Dla zwiększenia głośności zostaje chyba tylko podłączenie laptopa pod wzmacniacz i słuchawki do wzmacniacza.