Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Sklep ElwronSklep Elwron
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kosiarka Partner zwiększanie obrotów.

12 Sie 2011 12:47 6315 7
  • Poziom 10  
    Dzień dobry wszystkim zainteresowanym
    Mam pytanie czy w kosiarce Parter 553 CM z silnikiem Briggs & Stratton Quantum 5.5KM jest możliwość podwyższenia nieco obrotów? Wiem że regulator utrzymuje zadaną wartość ale zmiana tej wartości na regulatorze jest możliwa?
    Wiem, że cięgno sztywne odpowiada za zmianę parametrów pracy gaźnika (w zależności od obciążenia)
    Czy zmiana sprężynek może spowodować szybszą pracę?

Pytam ze względu na zbyt wolny napęd. Kiedyś kilka lat wcześniej pamiętam, że podczas koszenia szło się za nią szybkim marszem, a teraz....może ze 2-3 km/godz.
  • Sklep ElwronSklep Elwron
  • Poziom 30  
    Pewnie sprężynki sa już rozciągnięte.
  • Sklep ElwronSklep Elwron
  • Poziom 10  
    Czyli sugerujesz wymianę dwóch sprężynek na początek? Rozumiem, że po 5-ciu sezonach wymiana jest konieczna?
  • Poziom 16  
    Nic tam się nie rozciągnęło. Podegnij zaczep na którym jest sprężynka. Ma być ~3000 obrotów.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 10  
    Sprawdzę za kilka dni dopiero i dam odpowiedź. Pasek i koło pasowe sprawdzałem wcześniej i.... naciągnąłem nieco linkę zakładając "dydtans" żeby bardziej dociskało po załączeniu napędu. Gdyby jednakl pasek się ślizgał to chyba raczej kosiarka nie jechała by ze stałymi obrotami? Np kiedy załączam napęd i stoję w miejscu (z trudem) to koła napędu kręcą się i zakopują tzn moc jest dobra.
  • Poziom 11  
    I jak wygląda sprawa ze sprężynkami?
    U mnie jest podobna sytuacja. Bylo dobrze, a tu nagle regulacja obrotów martwa. Problem pojawil się po przerwie zimowej, a prostota mechanizmu regulacji pozwala domniemać, że tylko charakterystyka sprężynek może mieć winę. Ktoś to sprawdził (wymienił sprężynki) i uzyskał jakiś efekt?
  • Poziom 10  
    Przepraszam, że tak późno i nie mam zdjęć (i jeszcze przez miesiąc nie mogę mieć- praca). Ale w domu byłem i opiszę co się stało. Więc tak: na początek postanowiłem pozdejmować obudowy i pobawić się dźwignią regulatora odblokowując ją i zmieniając położenie. Uwaga - nic bardziej gorszego - tzn nie należy tego robić. Regulację obrotów, a konkretnie podwyższenie lub obniżenie stałych obrotów można uzyskać poprzez: zmianę napięcia sprężyny przepustnicy gazu. Trzeba odnaleźć i zobaczyć gdzie można dodać gazu przepustnicą ze sprężynką (na gaźniku). Drugi koniec sprężynki jest zahaczony o taką blaszkę-haczyk. Na odpalonej kosiarce zmień 2-4mm położenie tego haczyka (np. kombinerkami) lekko odginając go w poziomie - obroty wzrosną lub zmniejszą się. Po tej operacji dobrze jest sprawdzić obroty które nie powinny przekraczać 3000 [obr/min].