Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Inteligentny dom - system

jarek1911 12 Aug 2011 13:08 10357 17
Automation24
 • #1
  jarek1911
  Level 2  
  Cześć,
  właśnie buduję dom i szukam inteligentnej instalacji. Polecicie coś w miarę taniego i prostego w obsłudze z dużą ilością urządzeń, które można łatwo podpiąć pod system?
 • Automation24
 • #2
  Max25
  Level 13  
  Na pewno z-wave spełni Twoje oczekiwania. Koszt takiej instalacji to ok 4000-7000 na średni dom w zależności co chcesz zautomatyzować. Z obsługą i konfiguracją poradzisz sobie sam. Montaż zrobi ci elektryk. Z-Wave ma ok. 200 producentów, więc wybór urządzeń również spełni Twoje wymagania.

  Polecam stronkę zhouse.pl, gdzie dowiesz się więcej.
 • Automation24
 • #4
  Max25
  Level 13  
  Generalnie tak. Kupuje sie serwerek Vera a potem moduły wykonawcze do tego co chcemy zautomatyzować (włącznik, ściemniacz, sterownik rolet, zawór grzejnikowy, itd.). Ogólnie ten serwerek to niezły kombajn- można na nim poinstalować niezłe moduły wirtualne do pingowania telefonów, astronomiczne czy pogodowe.
 • #5
  EMEA Gateway
  Level 12  
  Rzuć okiem na strukturę Dom Inteligentny, a znajdziesz proste rozwiązanie na nowoczesny system. Możesz go rozbudowywać w dowolnej kolejności w miarę pomysłów i środków jakimi dysponujesz.
 • #6
  H. Kolman
  Level 1  
  Sam jestem właścicielem systemu Fibaro i mogę go polecić w 100%. System jest bardzo prosty w instalacji, bezprzewodowy, dzięki czemu nie musimy ingerować w strukturę domu. Sterujemy całym systemem za pomocą oprogramowania instalowanego w laptopie lub telefonie komórkowym, jak komu wygodniej. Całość obsługuje się bardzo łatwo i intuicyjnie, zmiana ustawień również nie wymaga pomocy serwisu, wszystko do tej pory robiłem sam i nie było problemów. Pozdrawiam.
 • #7
  bager44
  Level 1  
  Ostatnio też szukałem informacji o inteligentnych domach, ponieważ klient u którego robię instalacje elektryczną poprosił mnie o pomoc. Na początku zainteresowałem się Fibaro jednak po dłuższym drążeniu tematu zaczęło mnie zastanawiać czym różni się Fibaro od Zhouse? Na razie jedyne różnice które zauważyłem to cena, która w tym drugim przypadku jest o wiele niższa.
 • #8
  gaume
  Level 1  
  Co do Fibaro - czym on jest niby lepszy od ZWave? Może interfejs, bo system na którym się wszystko opiera jest ten sam - mimo, że strona wielce się chwali, że to "system stworzony w POLSCE... przez Polaków i dla Polaków". Po za tym chętnie dowiedziałbym się coś o kompatybilności Fibaro z innymi rozwiązaniami i urządzeniami, bo strona nic o tym nie wspomina.
  Dużą zaletą ZHouse nad Fibaro na pewno jest możliwość wyboru. Parę serwerów, kilka pilotów… Każdy na pewno znajdzie coś dla siebie.
 • #9
  Anonymous
  Anonymous  
 • #10
  fidme
  Level 11  
  Witam,

  jako osoba pracująca bezpośrednio w Fibaro odniosę się do powyższych postów.

  Na początku przepraszam za nachalną reklamę jednego z partnerów. Cały czas z tym walczymy ale nie którym ludziom ciężko wytłumaczyć.

  Jeśli chodzi o mertitum.

  Po pierwsze firma zhouse również sprzedaje system Fibaro.
  Po drugie z-wave to protokół komunikacyjny a nie system. z-wave podobnie jak knx/eib jest pewnym standardem na podstawie którego komunikują się urządzenia.

  Jako producent nie czujemy się zbyt komfortowo gdy przedstawiciel oferujący nasze produkty nieprecyzyjnie tłumaczy potencjalnym klientom fakty.

  Po trzecie na świecie jest obecnie ponad 500 producentów produkujących urządzenia oparte o protokół z-wave.
  Niestety tylko kilkudziesięciu z nich robi urządzenia do użytku domowego, ponadto z tych kilkudziesięciu jest tylko kilkunastu robiących wersje sprzętów z częstotliwością EU.

  Z tych kilkunastu tylko kilka firm to firmy europejskie - reszta to chińszczyzna.

  Po czwarte wielu z oferowanych produktów europejskich nie da się obecnie kupić bowiem albo są jeszcze w fazie testów albo nie przeszły jeszcze certyfikacji z-wave.
  I tak na stronce firmy z-house nie kupi Pan zamków polycontrol, produktów qees'a, czy wielu innych bo producent po prostu ich jeszcze nie oferuje.
  Fibaro z racji tego iż należy do z-wave allliance ma te wszystkie produkty w laboratorium i jesteśmy przygotowani na ich obsługę w momencie pojawienia się ich na rynku. Jednocześnie zaznaczam iż będzie je można kupić również w naszych salonach ale dopiero wtedy gdy pojawią się oficjalnie w sprzedaży.

  Dodatkowo np: sterowniki w oknach fakro (polski producent okien i rolet na z-wave) wspierają ramkę security przez co centralka vera nie jest w stanie ich poprawnie obsługiwać o czym przedstawiciele z-house nie mają zielonego pojęcia i wydaje im się że ta urządzenia będą działały poprawnie. Potencjalny klient dowie się o tym dopiero jak nie uda się tego właściwie skonfigurować.

  FibarGroup współpracuje z fakro od kilku miesięcy wspólnie dopracowując oprogramowanie chipów dzięki temu ich okna i rolety są w naszym systemie odpowiednio wykrywane.

  Po piąte centralka vera oferowana przez zhouse to standardowy hardware oparty o procesor mips'a i każdy może ją kupić bez oprogramowania z chinach tak jak zwykły komputer.

  Po szóste kluczem do poprawnej funkcjonalności jest oprogramowanie zawierające jak największą ilość sterowników i dodatkowych funkcjonalności tak by użytkownik nie musiał za bardzo zawracać sobie głowy. Ponadto soft powinien pracować stabilnie i być przygotowany na ewentualne niespodzianki które może zaoferować mu niedoświadczony użytkownik.

  Fibaro ponad półtora roku przed rozpoczęciem sprzedaży zaczęło prace nad odpowiednią wersją oprogramowania na platformie NA401 w tamtych czasach był to jedyny hardware ze zintegrowanym kontrolerem z-wave.
  Dziś nasze oprogramowanie tak się rozrosło iż ten sprzęt nie jest w stanie przetwarzać w locie wszystkich zaimplementowanych funkcjonalności.
  Dlatego też niebawem na rynek wprowadzimy HC2 z ponad 1000 razy szybszym procesorem, większą ilością pamięci, itd. W pięknej aluminiowej obudowie. Z najnowszą wersją oprogramowania.
  Tak wyglądać będzie nowe HC2 (oczywiście to tylko grafiki, oficjalne fotki pojawią się w dniu premiery):
  www.fibaro.com/proto/hc2_black.jpg
  http://www.fibaro.com/proto/hc2_silver.jpg
  a tak nowe oprogramowanie (część sekcji jeszcze wycięta):
  http://hc2online.fibaro.com/

  Dodatkowo chciałbym wyjaśnić dlaczego w oficjalnej sieci salonów fibaro nie ma i nie będzie produktów oferowanych przez niektórych sprzedawców urządzeń z-wave.
  NIE BĘDZIEMY SPRZEDAWAĆ NIESTABILNYCH PRODUKTÓW.
  Jako członek z-wave alliance każde z urządzeń z-wave dostajemy kilka miesięcy przed ich oficjalną premierą i wiemy co ono dokładnie oferuje.

  http://www.z-wavealliance.org/modules/iaCM-MCL/companyDetail.php?id=171

  Z całego asortymentu wybraliśmy tylko kilka urządzeń bowiem jako profesjonalny producent i dystrybutor zwave nie chcemy tłumaczyć się przed klientami że im coś co sprzedaliśmy nie działa zgodnie z oczekiwaniami.

  Dodatkowo porównując urządzenia produkowane przez fibaro proponuje przejrzeć dokładnie dokumentację i możliwości. ŻADEN podkreślam ŻADEN z producentów nie oferuje obecnie takiej funkcjonalności. W naszych urządzeniach jest ponadto dodatkowa pamięć (co wpływa na koszty produkcji) dzięki czemu można zasocjować trzykrotnie więcej urządzeń niż w konkurencji. Zwykły prosty ściemniacz ma zaimplementowanych prawie 10 modyfikowanych parametrów i można do niego podłączyć dodatkowy klawisz do sterowania czymkolwiek.
  (tylko po to by można było wykonać bardziej złożone zależności które mogą wpaść do głowy naszym klientom)
  proszę więc zrozumieć iż nie można porównywać produktów nie znając ich specyfikacji.

  O interfejsach mobilnych chyba nie muszę pisać bo do tego to obecnie żaden system nie ma podejścia
  sterować można z IOS, android, symbian, windows, a ponadto w aplikacjach natywnych działają gesty.
  po szczegóły zapraszam tu:
  http://fibaro.com/index.php?ID=interfejs

  Odnośnie dodatkowego asortymentu to proszę mi wierzyć jako firma posiadająca obecnie 23 salony pokazowe, w pełni zautomatyzowaną linię produkcyjną (o wydajności ponad 10tyś cph) w kraju, zależało by nam na sprzedaży innych urządzeń z-wave, ale ważniejsze jest dla nas satysfakcja klienta, stała współpraca, polecanie nas przez zadowolonych odbiorców niż krótko dystansowy zarobek.

  Ponadto dokładnie wiemy jakie urządzenia pojawią się na rynku w przeciągu najbliższych kilku miesięcy ze strony firm o których teraz nikt jeszcze nie mówi i dlatego wolimy poczekać na wprowadzenie rewelacyjnych dodatków.

  Co do niewielkiej ilości techników to sprawa wygląda tak że obecnie każdy z naszych salonów organizuje szkolenia. Każdy partner szkoli ok 20-30 elektryków tygodniowo. Obecnie przeszkoliliśmy juz ponad 1500 instalatorów. W niedługim czasie ruszy cykl szkoleń zaawansowanych dla instalatorów systemów alarmowych i integratorów. Na który serdecznie zapraszamy. Informacje dostępne będą u partnerów poniżej ich lista:
  http://fibaro.com/index.php?ID=gdziekupic

  Podsumowując kwestie montażu to idea jest taka by nie musiał tego robić specjalista których zazwyczaj jest jak na lekarstwo a ponadto stawki mają niektórzy specjalistyczne. Fibaro może zainstalować każdy elektryk z uprawnieniami lub "power user" bowiem instalacja jest bardzo prosta. Nie trzeba być certyfikowanym instalatorem z-wave a gdy zajdzie potrzeba zmiany czy re-konfiguracji sceny wystarczy zalogować się na centralkę interfejs jest naprawdę stosunkowo prosty.
 • #11
  Max25
  Level 13  
  Drogi Panie. Po pierwsze obraża nas Pan jako inżynierów oficjalnym zdaniem, iż nie mamy pojęcia o tym o czym mówimy. 2 tygodnie po fakcie podpisania przez nas umowy o współpracy pomiędzy konkurencyjnymi firmami.

  Jeśli tak oficjalny przedstawiciel wyobraża sobie formę współpracy to nie omieszkamy podzielić się faktami, które staraliśmy się ukrywać ze względu na chęć współpracy pomiędzy konkurencyjnymi firmami.

  Mianowicie z całej Polski docierają do nas sygnały z prośbą o pomoc ponieważ centrale fibaro zaczynają żyć własnym życiem a ludzie nie mogą znaleźć pomocy u producenta. To my borykamy się z problemem naprawiania błędów technicznych tej firmy. Również my naprawiliśmy już niejedną centralę z którą producent nie mógł sobie poradzić.

  To jest krótka notka generalnie od nas i nie zamierzamy wdawać się w głębszą dyskusję z Panem. Tak więc wybaczy Pan że na dalsze zarzuty raczej nie mamy ochoty się wypowiadać ponieważ mamy sporo pracy w naprawianiu "niby nie istniejących" błędów pewnej znanej firmy.

  Dodano po 3 [minuty]:

  Poza tym produktów jest około 500 a nie producentów co jako fachowiec w centrali i członek z-wave alliance powinien Pan doskonale wiedzieć, ale widzę że nie jest Pan przygotowany do tematu.
 • #12
  fidme
  Level 11  
  Szanowny Panie, w żadnym wypadku nie mam zamiaru Pana obrażać. Jeżeli poczuł się Pan dotknięty pragnę oficjalnie przeprosić.
  Niemniej proszę zważyć na fakt iż nie do końca w porządku jest oferowanie nieświadomym użytkownikom produktu pracującego w klasie security w sytuacji gdy bramka takiej klasy nie wspiera.
  I pozostaje tylko możliwość obejścia co może negatywnie wpłynąć na pracę urządzeń.
  Wszystkie urządzenia odpowiedzialne za dostęp w tym w szczególności zamki i mechanizmy otwierania drzwi powinny pracować w tej kasie.
  Odnośnie rolet tu pozostawiono pewną dowolność. Jednak jeżeli producent zdecydował się na wprowadzenie takiego rozwiązania to w dobrym tonie jest z niego korzystać i zapewnić klientowi pełen wachlarz możliwości.

  odnośnie ilości firm to faktycznie produktów jest 500 firm ok 200 - mea culpa;)

  Ponad to proszę mi wierzyć iż w żaden sposób nie traktujemy Państwa jak konkurencje. Zdumiony wręcz jestem iż tak Pan do tego podchodzi.
  Wy sprzedajecie produkty oparte o z-wave i integrujecie je na różne sposoby.
  My produkujemy gotowy pakiet zamknięty w system dla komfortu klienta i wygody instalatorów. Traktuje to raczej jako symbioze producent <=> sprzedawca.
  Proszę pamiętać iż nie każdy elektryk jest tak zaawansowany jak Wy Panowie i nie zainstaluje klientowi pełnej automatyki opartej o z-wave, dlatego my oferujemy gotowe rozwiązanie. Nie trzeba się na niczym znać, wystarczy podłączyć urządzenie i ono po prostu ma działać. Dostęp zdalny ma funkcjonować bez jakiejkolwiek konfiguracji bez stałego IP, sterowanie przez sms ma nie wymagać dodatkowego modułu.
  (na tym filmie w 42sek zobaczy Pan jak połączyć się zdalnie http://www.youtube.com/watch?v=U6mn0KzcPfo&feature=mfu_in_order&list=UL )
  Instalacja Fibaro odbywa się tak że wyjmujemy urządzenie z pudełka podłączamy, definiujemy pomieszczenia, dodajemy urządzenia i już.
  Jak Pan zapewne zauważył w nowym interfejsie HC2 zaimplementowaliśmy zaawansowane sceny które tworzy się z banalnych bloczków.
  W centralce vera aby zbudować jakąś skomplikowaną scenę z uwzględnieniem pory dnia, pogody, kilku czujników, kilku urządzeń trzeba było pisać skrypt. Normalny człowiek nie ma i nie che mieć o tym pojęcia. Więc jeżeli nie trzeba nie zmuszajmy go do wzywania specjalisty tylko po to by zmienił sposób zapalania oświetlenia np: w korytarzu.

  Odnośnie wątku iż nasze centralki zaczynają żyć własnym życiem to dla mnie jest to nowość. Dziwne iż nie dostajemy takich sygnałów od autoryzowanych punktów sprzedaży...
  Na dzień dzisiejszy mamy zainstalowanych niecałe 1100 central w Polsce, i jedyne problemy od klientów to sprawy związane z ustawieniem zależności i scen właśnie.
  Musimy jednak pamiętać iż inteligentny dom będzie tak inteligentny jak osoba która go tej inteligencji uczy.
  Jeżeli ktoś ustawia scenę że po naruszeniu kontaktron'a żarówka ma się zapalić na 10 sekund to nie może dziwić fakt że po upłynięciu tego czasu ona zgaśnie i on ją musi ponownie zapalić.
  lub gdy np: do ściemniacza zasocjujemy wszystkie rolety w budynku to również oczywistym powinno być iż gdy zgasimy światło to one się zamkną.

  Aby zażegnać nieporozumienie powstałe pomiędzy nami pragnę zaproponować Panu wersję softu (nieodpłatnie) do modułów fakro współpracującą z centralką vera.
  Jeżeli wyrazi Pan zainteresowanie proszę o kontakt z działem technicznym u nas w poznaniu.
 • #13
  Max25
  Level 13  
  Drogi Panie. Ciężko rozmawiać tu o technologii z działem marketingu. Wniosek ten opieram na tym, że z Pana wypowiedzi wynika iż nie miał Pan Very w ręku. Dziwi mnie ten fakt ponieważ centrala Fibaro to właśnie Vera ze zmienionym GUI, tak więc samych central Vera macie na magazynie kilkadziesiąt. Wystarczy wziąć jedną przed przerobieniem GUI, by temat poznać.

  Co do faktu braku obsługi klasy security to proszę być spokojnym. Vera to obsługuje. W końcu ich oprogramowanie funkcjonuje kilka lat (w przeciwieństwie do Waszego) i musi uwzględniać nie tylko europejskie zamki, bramy, rolety, ale również amerykańskie produkty w klasie bezpieczeństwa. Bramka Vera jest oficjalnie prezentowana na targach przez Fakro więc proszę być spokojnym o kompatybilność. Ale żeby Pana upewnić poproszę o oficjalną wypowiedź inżynierów Fakro.

  Mówi Pan tu o zaawansowanych scenach z łatwych bloczków, obsłudze klasy security, sofcie bez stałego IP, itp. Rozumiem, iż zdaję Pan sobie sprawę iż opisuje Pan serwer Vera? Bardzo proszę koła tu nie wymyślać.

  I proszę mnie tu źle nie zrozumieć. Cenimy sobie GUI, które tutaj napisaliście. Jest one estetyczne i część klientów chce dopłacić te 1500zł więcej za serwer dla samego GUI, ale niech klient o tym wie.

  Rozumiem też, że Pana rolą jako marketingowca będzie dyskredytowanie serwera Vera ponieważ, gdy ludzie dowiedzą się że to to samo urządzenie ze zmienionym GUI i brandowane jako Fibaro to sprzedaż może spaść.

  Proszę również nie obrażać inteligencji czytających tu osób zdaniem, że system zamykacie dla wygody instalatorów i klienta. Zamykanie systemu jest zrobione w celu monopolizacji otwartego standardu, tak aby żaden inny producent nie sprzedał na polskim rynku bez marży Fibaro.

  Nasza firma zajmuje się wprowadzaniem na rynek rozwiązania, które funkcjonuje na całym świecie od kilku ładnych lat. Koła tu nie będziemy odkrywać ponieważ producenci zrobili świetną robotę w tworzeniu systemu, gdzie 500 urządzeń między sobą świetnie współpracuje. Mówi Pan, że macie 1100 serwerów w Polsce? Świetnie. Gratuluje sprzedaży w pierwszym roku działalności. Vera ma już 30000 zadowolonych użytkowników na całym świecie. I proszę mi wierzyć, że nie są to zaawansowani programiści, tak jak Pan to opisuje.

  Tak więc może im Pan postara się udowodnić jak źle wybrali, że nie kupili Waszej nakładki za 1500zł. Polecam to zrobić na oficjalnym forum- forum.micasaverde.com

  Quote:
  Po piąte centralka vera oferowana przez zhouse to standardowy hardware oparty o procesor mips'a i każdy może ją kupić bez oprogramowania z chinach tak jak zwykły komputer.

  Owszem. Podobnie jak Wasza. Link vs. link. Wygląda znajomo?

  P.S. Jeśli macie jakąś działającą wersje softu dla centrali Fibaro to jesteśmy bardzo zainteresowani kontaktem z Waszym działem technicznym.
 • #14
  Akrzy74
  R.I.P. Meritorious for the elektroda.pl
  Zbędne posty i "osoby" wypowiadające się w tym wątku zostały usunięte.
 • #15
  fidme
  Level 11  
  Szanowny Panie

  nie rozmawia Pan z działem marketingu. Jestem inżynierem pracującym w centrali i to w dziale badań i rozwoju. Osobiście przetestowałem kilkadziesiąt urządzeń z-wave właśnie na życzenie moich przełożonych które miały być wprowadzone do sprzedaży.
  Jak Pan sądzi dlaczego ich nie ma...?

  Obraża mnie Pan stwierdzeniem iż nie miałem very w ręku... Panie w laboratorium mamy od stycznia NA910 czyli dla Pana vere 3 którą zobaczy Pan dopiero za ok miesiąc na rynku.

  Po raz kolejny proszę Pana o odrobinę profesjonalizmu i nie wprowadzanie klientów w błąd. Fibaro to nie jest żadne GUI. To bardzo mocno zmodyfikowany software, oparty o ten sam hardware a layout poszedł za ciosem zmian na niższym poziomie.

  Jeżeli byłby Pan tak doskonale wdrożony (jako certyfikowany instalator z-wave [ swoją drogą pierwsze słyszę o takich certyfikatach] kto Wam go wystawił?)
  to wg Pana teorii vera to też powinna byc nakładka.
  Oba systemy vera i HC fibaro pracują bowiem na systemie linux mce który w przypadku very został rozbudowany o luaupnp oraz przebudowany z magazynowania w bazach danych na pliki. Ze względy właśnie na ograniczenia w hardware czyli NA401.
  To urządzenie nie pociągnie dużych baz danych ze względy na słabą moc obliczeniową. Już teraz widać jak ten sprzęt się zachowuje.
  Komunikat "server zajęty" spowodowany jest tym że system dwukrotnie resetuje kontroler i system czeka na jego podniesienie bo w tym czasie przetworzyć musi skrypty.
  Sam czas ładowania pliku i odpalenie z-wave to od 9-11sek.
  I na NA401 nie da się tego inaczej zrobić. Co do tego jesteśmy zgodni z micas'ą i na to nie wpływamy.

  Fibaro wykorzystując platformę NA401 by nie wyważać otwartych drzwi wykorzystuje oprogramowanie twórców (micasaverde). Jak Pan myśli skąd nagle pojawiła się polska wersja oprogramowania very???
  Dlatego też u nas dostępne jest skryptowanie lua.

  Niezależnie od tego po raz kolejny podkreślam że 70% silnika jest napisane przez nas od podstaw reszta to linux mce oraz luaupnp.

  Licencjonowanie mce jest na tyle otwarte że każdy producent może na nim oprzeć dowolną platformę.

  Podobnie jak robi się to w routerach czy innych podobnych urządzeniach.

  Idąc dalej Pana teorią można by pomyśleć że d-link, linksys, czy inni to wszystko nakładki bo pracują na tym samym silniku. Ba mają nawet te same polecenia wykonawcze pod interfejsem.

  Panie uspokój się Pan z szerzeniem takich herezji bo kompromitujesz się Pan w środowisku branżowym.
  Ponadto sam fakt że rejestrował się Pan pod kilkoma loginami "brukając" bezpodstawnie Fibaro, tak że nawet moderator musiał interweniować usuwając Pana posty świadczy o bardzo nieczystych zagrywkach!

  W Fibar Group (producent fibaro) pracuje wielu inżynierów z dziedzin automatyki, elektroniki i oprogramowania na różnych poziomach.
  Nas jako inżynierów (kilku ma wieloletnie konta na elektrodzie) strasznie obrusza takie zachowanie. Jesteśmy pasjonatami tworzącymi produkty w Polsce, na bardzo trudnym rynku, i za każdym razem widzimy tylko agresje od pseudo biznesmenów ciągnących towar z chin sprzedających po zaniżonych cenach, brukających rodzimą produkcję!
  Ponadto gdy do chodzi do konfrontacji zewsząd tryska jad i wrogość.

  Max25 wrote:
  Co do faktu braku obsługi klasy security to proszę być spokojnym. Vera to obsługuje. W końcu ich oprogramowanie funkcjonuje kilka lat (w przeciwieństwie do Waszego) i musi uwzględniać nie tylko europejskie zamki, bramy, rolety, ale również amerykańskie produkty w klasie bezpieczeństwa. Bramka Vera jest oficjalnie prezentowana na targach przez Fakro więc proszę być spokojnym o kompatybilność. Ale żeby Pana upewnić poproszę o oficjalną wypowiedź inżynierów Fakro.


  Jeżeli nadal Pan twierdzi że vera obsługuje klasę security to prosze niech Pan poda jaką?
  Ponadto nie może obsługiwać europejskich zamków bo ich jeszcze nie ma!
  Wiem że fakro wystawia się z verą na targach ale to z innego powodu - innej bramki jeszcze nie ma (lub nie było jak zaczęli)!
  Wspólnie z fakro jeździmy na szkolenia z-wave i wiemy jakie niespodzianki występują...


  Max25 wrote:

  Mówi Pan tu o zaawansowanych scenach z łatwych bloczków, obsłudze klasy security, sofcie bez stałego IP, itp. Rozumiem, iż zdaję Pan sobie sprawę iż opisuje Pan serwer Vera? Bardzo proszę koła tu nie wymyślać.  Taaak to proszę wkleić linka lub screena do tych funkcjonalności

  Niech Pan ustawi scenę że światło ma się włączać gdy naruszony czujnik ruchu między 18-20 i zamykać się mają rolety w salonie, a gdy Pada deszcz w tych godzinach ma się zamykać roleta.

  Proszę pokazać prosty dostęp zdalny z telefonu bez stałego IP (utrzymuje Pan na potrzeby swoich klientów klaster serwerów na potrzeby tej usługi???)

  Jeżeli wymyślam koło to proszę pokazać jak wysyła Pan smsy do centralki vera i gasi Pan światło w salonie bez dodatkowych modułów? Czy ta centralka Panu odeśle informacje z potwierdzenie? czy klient dostanie smsa ze temperatura spadła lub otwarto bramę garażową???

  Chętnie to zobaczę i pewnie inni czytelnicy też. Znaczyło by to że pierwsza polska firma oferująca takie możliwości w systemie bezprzewodowym robiła to przez kilka miesięcy bez sensu. Bo przecież sklep zhouse oferuje to od ręki każdemu...  Max25 wrote:

  I proszę mnie tu źle nie zrozumieć. Cenimy sobie GUI, które tutaj napisaliście. Jest one estetyczne i część klientów chce dopłacić te 1500zł więcej za serwer dla samego GUI, ale niech klient o tym wie.

  Rozumiem też, że Pana rolą jako marketingowca będzie dyskredytowanie serwera Vera ponieważ, gdy ludzie dowiedzą się że to to samo urządzenie ze zmienionym GUI i brandowane jako Fibaro to sprzedaż może spaść.


  Pozostawię to bez komentarza. Powyższe wyjaśnienie wyczerpuje tą kwestie.

  Max25 wrote:

  Proszę również nie obrażać inteligencji czytających tu osób zdaniem, że system zamykacie dla wygody instalatorów i klienta. Zamykanie systemu jest zrobione w celu monopolizacji otwartego standardu, tak aby żaden inny producent nie sprzedał na polskim rynku bez marży Fibaro.


  No teraz to już Pan przesadził...
  Kto tu obraża inteligencje czytających. Dlaczego pan zniekształca fakty? Opracowaliśmy system gotowy. Nie oferujemy niestabilnych rozwiązań. To że wciśnie Pan klientowi czujnik który nie błędnie wspiera asocjacje to Pana problem i Pan będzie sie z tego tłumaczył.
  My nie narazimy klienta na stres. Wybieramy pewne rozwiązania. Mamy budżet na ich wielodniowe testy, niszczymy je i naprawiamy, doprowadzamy do sytuacji krytycznych. Oczywiście nie jesteśmy w stanie przewidzieć wszystkiego ale właśnie przez takie testy eliminujemy sprzęty które mogą powodować problemy.
  Pan nie! Czy to świadczy o monopolu? Absurd.
  Dodatkowo przypominam że te urządzenia również zostaną wykryte w naszej centrali i będą działały tak samo jak w centralce vera. Ale kupić ich od nas nie można.

  Max25 wrote:

  Nasza firma zajmuje się wprowadzaniem na rynek rozwiązania, które funkcjonuje na całym świecie od kilku ładnych lat. Koła tu nie będziemy odkrywać ponieważ producenci zrobili świetną robotę w tworzeniu systemu, gdzie 500 urządzeń między sobą świetnie współpracuje. Mówi Pan, że macie 1100 serwerów w Polsce? Świetnie. Gratuluje sprzedaży w pierwszym roku działalności. Vera ma już 30000 zadowolonych użytkowników na całym świecie. I proszę mi wierzyć, że nie są to zaawansowani programiści, tak jak Pan to opisuje.


  a skąd Pan wie jaką zrobili.np: Czujnik ruchu z wbudowanym termostatem w którym po 3 miesiącach wyczerpuje się bateria? czy może czujka wiatru która w ogóle z-wave nie posiada i można ją wykorzystać tylko do zamknięcia okna?
  A może miernik poboru energii który przez błędne ekranowanie zagłusza sygnał i w naturalnym środowisku jest praktycznie bezużyteczny.

  Po takich wypowiedziach widać jakie jest Państwa doświadczenie w branży.
  Wsadzacie klienta na "minę" skandal!

  Vera sprzedała 30000 urządzeń?? a po czym Pan to wnosi? chyba nie po numerach centralek bo jeśli tak to informuje że nie są one nadawane chronologicznie i kupuje je w sercomie kilkunastu producentów. To oni nadają tą numeracje a nie micasa!

  Czy trzeba być zaawansowanym integratorem by korzystać z very - niech Pan pokaże screeny o które wcześniej prosiłem - klienci sami zadecydują.
 • #16
  Max25
  Level 13  
  Drogi Panie. W myśl zasady "z koniem kopać się nie będę" nie ustosunkuje się do Pańskich zarzutów. Próbkę swojej agresywnej postawy dał Pan już na innych forach. I nie mam czasu się z Panem kłócić przez kolejne trzy strony i udowadniać, że słoń ma trąbę, ponieważ jak już Panu powiedziałem mam sporo pracy.

  Powiem tylko tyle. Mówi Pan o produktach, które sprzedały się na całym świecie w nakładzie kilkaset tysięcy (i nie biorę tego z numerów seryjnych). Wg. Pana wszystko nie działa jeśli tylko nie dotknęło tego fibaro.

  Tak jak powiedziałem proszę uświadamiać 12000 zarejestrowanych użytkowników na oficjalnym forum micasy jak niestabilne rozwiązanie to jest.
 • #17
  fidme
  Level 11  
  Jeżeli merytorykę uważa Pan za agresję to faktycznie nie ma sensu kontynuować dyskusji.

  Na koniec dodam tylko że ilość nie świadczy o jakości.
  Czy to że np: skoda sprzedaje o wiele więcej samochodów niż bmw czy audi świadczy o tym że skody są najlepsze? Do jakich absurdów Pan się odwołuje...

  Fakt że nie ustosunkował się Pan merytorycznie do żadnej z moich uwag pozostawiam bez komentarza...
 • #18
  Akrzy74
  R.I.P. Meritorious for the elektroda.pl
  Arcus nimium tensus rumpitur.


  Zamykam :|