Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[sgh i550] telefon nie chce się ładować

12 Sie 2011 13:34 1118 4
  • Poziom 18  
    Od pewnego czasu mój telefon ma pewne kaprysy. Zawsze można było ładować go na 3 sposoby - ładowarką sieciową, kablem usb i ładowarką samochodową. Pewnego razu telefon nie wykrył mojej ładowarki sieciowej. do ładowania używałem więc przez jakiś czas pozostałych opcji ładowania i było ok. Kupiłem nową ładowarkę sieciową, ale problem nie zniknął. Po jakimś czasie odkryłem, że kabel usb ładuje owszem, ale tylko jeśli telefon jest włączony. Jeśli panie mi całkowicie, pozostaje ładowarka samochodowa. Aż tu pewnego pięknego wakacyjnego dnia, w czasie wycieczki autem, telefon nie wykrył ładowarki samochodowej. Doda na ładowarce samochodowej aż przygasała, ale telefon nie ładował się. Jako, że wszystkie techniki ładowania odpadły, wróciłem do ładowarki sieciowej, bo zauważyłem tam dziwne zjawisko. Kiedy podłączałem wtyczkę nic się nie działo, ale kiedy podłączyłem ją odwrotnie - wyświetlał się obrazek baterii (jak przy ładowaniu) z symbolem kłódki. Pobiegałem po domu szukając odpowiedniego gniazdka (wiem,że to głupie, ale ona naprawdę reaguje na zmiany gniazdka) i udało się, telefon naładował się z sieciowej. Ale to działa tylko przy kaprysie telefonu. Czasem nawet jest tak, że telefon zdaje się ładować przez parę minut , a później niedotykany wyłącza się, jakby ładowarka została odłączona.

Telefon mam od 4 lat, problem pojawił się dopiero parę miesięcy temu, wcześniej wszystko było ok.
    Pomocy i pozdrawiam, marijuz ;)
  • Poziom 40  
    Na początku do sprawdzenia gniazdo ładowania.

Dodano po 47 [sekundy]:

Bardzo częsta przypadłość Samsungów.
  • Poziom 11  
    Dostałem takiego samsunga. Niestety z urwanym złączem. Niektóre ścieżki też są urwane. Czy posiada ktoś solucję jakąś gdzie ewentualnie się podczepić by chociaż ładowanie było? Pozdrawiam i z góry dziękuję za pomoc.
  • Poziom 37  
    renegat888 napisał:
    Dostałem takiego samsunga. Niestety z urwanym złączem. Niektóre ścieżki też są urwane. Czy posiada ktoś solucję jakąś gdzie ewentualnie się podczepić by chociaż ładowanie było? Pozdrawiam i z góry dziękuję za pomoc.

Serwisówka gryzie?
    Link
  • Poziom 11  
    Wybacz zanim napisałem tego posta przejrzałem tą serwisówkę kilka razy i jakoś nie mogę nic w niej znaleźć. Ze złączem np. w Nokii N86 nie miałem takiego problemu po zajrzeniu w serwisówkę. Tu niestety nie bardzo mogę znaleźć wyprowadzeń złącza na tych blokach.

[Edit] 15.03.2012
    Po zajrzeniu w drugi taki telefon udało się określić, że pierwsze 2 nóżki idą do masy. A ostatnie dwie to + z ładowarki i też się łączą i idą do jednego elementu. Po przylutowaniu telefon ładuje ale niestety tylko przez jakiś czas tj. kilka minut. Później przestaje. Co może być nie tak?