Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Nowy chiński skuter nie odpala po zimie

januszjh 12 Sie 2011 13:41 5912 4
  • #1 12 Sie 2011 13:41
    januszjh
    Poziom 17  

Witam
    Dostałem w prezencie nowy skuter (nie zarejestrowany, nie jeżdżony), a że nie było sezonu zimował i wiosłował też w garażu. Przed przerwą wszystko działało. Teraz nie chce zapalić, a jak już nawet, to po kilku sekundach gaśnie.
    Akumulator naładowany, sprawny, paliwo jest. Iskra jest, świeca dostaje paliwo.
    Nie wiedząc że tak nie wolno robić, przed wymianą akumulatora próbowałem odpalić bez niego na kopkę - czy to mogło coś uszkodzić oprócz regulatora napięcia? - bo ten jest sprawny i w dodatku wymieniony na nowy. Przykładowo czy moduł zapłonowy mógł się uszkodzić i jakie są tego objawy?

2 4
  • #2 12 Sie 2011 14:29
    xfilip888xx
    Poziom 11  

uszkodzony moduł zapłonowy to brak iskry na świecy zapłonowej, a możesz też wymienić świece na nową bo te chińskie to są nie zbyt dobrej jakości.

0
  • #3 12 Sie 2011 14:43
    januszjh
    Poziom 17  

Świece zmieniałem i bez rezultatu.
    Ale może uszkodzony moduł zapłonowy daje za słaba iskrę lub nie za każdym razem?
    Wypadałoby może spuścić benzynę z gaźnika, ale nie wiem gdzie tego szukać. Instrukcja o takich rzeczach nie pisze.

0
  • #4 19 Sie 2011 01:03
    Tanco96
    Poziom 8  

benzynę z gaźnika spuszcza się taką rureczką gumową coś w stylu odstojnika ona jest przymocowana do pokrywy bocznej i tam na samym dole odkręcasz śrubokrętem i paliwo leci :D

0
  • #5 19 Sie 2011 09:41
    januszjh
    Poziom 17  

Witam
    Problem rozwiązany. Należało nalać benzyny prosto do gaźnika. Dziwne, ze nikt nie wiedział. Znalazłem w instrukcji od innego skutera z takim samym silnikiem.

Pierwsze uruchomienie pojazdu (lub po dłuższej przerwie w eksploatacji)

W celu pierwszego uruchomienia pojazdu należy postepować wg schematu: − otworzyć schowek pod siedzeniem (bagażnik) − wyjąć elementy ewentualnie tam znajdujące się, − zdemontować pokrywę górną gaźnika odkręcając wkręty śrubokrętem krzyżako− wym zwracając szczególną uwagę na sprężynę membrany by nie wyskoczyła, − wprowadzić około 5 ml paliwa zachowując ostrożność by nie zalać membrany oraz innych elementów, − zamontować pokrywę górną paźnika zakręcając ją wkrętami, − uruchomić silnik zgodnie z instrukcją przy maksymalnie otwartej przepustnicy, − w przypadku nie udanej próby opracje powtórzyć aż do oczekiwanego skutku.

1
  Szukaj w 5mln produktów