Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Peugeot 307 czujnik ciśnienia paliwa antypolution fault

12 Sie 2011 15:35 12439 7
  • Poziom 10  
    Witam serdecznie.
    Posiadam Peugeota 307 HDI z 2001 roku z silnikiem 90km.
    Mam problem z błędem ANTYPOLUTION FAULT. Kupiłem auto po wypadku był uderzony w lewe przednie koło.

Problem polega na tym że gdy jadę auto gaśnie gdy hamuje silnikiem. Po kilku minutach (około 3) mogę odpalić i jechać dalej lecz problem nie znika. Byłem na diagnostyce. Mechanik powiedział że filtr. Wymieniliśmy filtr skasowaliśmy błąd po kilkunastu kilometrach to samo. Po ponownym odwiedzeniu mechanika został wykręcony czujnik ciśnienia paliwa i przeczyszczony. Auto zrobiło 700 km i pojawił się ten sam błąd. Mechanik powiedział że wlewam złe paliwo i tylko verva czy paliwa tego pokroju mogą być wlewane bo reszta to syf. Osobiście uważam że to głupie tłumaczenie ale zastosowałem się do zaleceń. Po kolejnych 300 km auto znów zaczęło gasnąć i pojawia się błąd. Proszę o pomoc nie wiem co robić. Gdy pojade do mechanika powie to samo i wykasuje kolejne pieniądze praktycznie za nic. Proszę o nakierowanie co to może być.

Pozdrawiam
  • Poziom 20  
    to co piszesz to coś z dpf zobacz czy masz ten płyn do czyszczenia dpf
  • Poziom 10  
    bartez844

Dzięki za podpowiedz ale gdzie i jak to sprawdzić.
    Myślisz że to problem związany z filtrem cząsteczek stałych?
  • Poziom 27  
    wyczysc regulator na pompie, wyplukaj obwod paliwowy
  • Poziom 21  
    A czy mechanik podłączył auto pod komputer czy tylko metoda chybił trafił? Bo myślę, że po podłączeniu było by wszystko wiadomo.
  • Poziom 10  
    Tak podłączył. Chyba będę musiał jechać do niego jeszcze raz i go troszkę wstrząsnąć bo powiedział że to czujnik i że jak będę wlewał najlepsze paliwo to nie będzie się nic działo. Jak myślicie to chyba głupota co gada?
  • Poziom 10  
    colin555
    czy ewenyualnie mogę sam spróbować wyczyścić regulator na pompie i wypłukać obwód paliwowy. Jak to się robi? Czy lepiej jechać do innego mechanika i kazać mu to zrobić?