Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Peugeot 407 radio RT3 sw verion 7.01.b-5 d2a-n3 ratowanie po nieudanym upgrade

k45i89o98j66 12 Sie 2011 19:24 19310 32
  • #1 12 Sie 2011 19:24
    k45i89o98j66
    Poziom 10  

Dziś właśnie uaktualniałem oprogramowanie w tym radiu z wersji 7.01.b-5 do wersji 7.10.Wszystko szło dobrze do pewnego momentu.Najpierw po włożeniu płytki zweryfikowało crc,potem był pasek postępu "download 1/2",2 restarty i pokazało się nagle "Please insert update cd",ale już płytki nie oddało i tak zostało.Nie można teraz nic zrobić ani wyciągnąć płytki ani włożyć innej.Czy da się coś z tym problemem zrobić naprawić jakoś?Dodam że wcześniej zrobiłem obraz całego dysku z radyjka do pliku i go posiadam.Po przywruceniu obrazu dysku zpowrotem i podłączeniu jest ten sam komunikat.Proszę o pomoc!!!

• #2 27 Sie 2011 18:51
    k45i89o98j66
    Poziom 10  

Radio naprawione (prawie) znowu działa ma software 8.20 z językiem polskim na pokładzie jako turecki.Ale nie ma ikonki od kontroli klimatyzacji.Jak ją włączyć żeby znowu można było regulować klimę?Czytałem że można przez MIRASCRIPT ale nie wiem jak tego użyć.Może ktoś coś podpowie.Służę pomocą dla innych "ratujących" radyjko rt4.Dobrze by było też włączyć obsługę usb, ale jak?

• #3 23 Paź 2011 20:53
    k45i89o98j66
    Poziom 10  

Trochę podgoniłem temat.Aktywacja utraconych ikonek się powiodła. Jest ikona od nawiewu powietrza i od wejść audio-video.Przy okazji dowiedziałem się trochę co można jeszcze pozmieniać.A więc robi się to tak:
    1.Wypruwamy radio z autka.
    2.Wyciągamy dysk.
    3.Podłączamy go do komputera w domu.
    4.Wyciągamy z niego plik User_com.dat i kopiujemy na komputer.

Wchodzimy na stronę http://mira308sw.altervista.org/en/index.htm i zasysamy program RTxud (v01.07).zip.
    Rozpakowujemy go sobie na komputer i uruchamiamy program RTXud.exe.Przez przycisk Load wczytujemy nasz pliczek User_com.dat.Pojawiają się zakładki w których są pola do zmiany parametrów.Po zmianie któregokolwiek z parametrów zatwierdzamy zmiany przyciskiem Save.Zapisany zmodyfikowany plik User_com.dat kopiujemy tam gdzie go znaleźliśmy,czyli na dysk wyciągnięty z radyjka.Całość odłączamy od komputera i pakujemy z powrotem do samochodu.Odpalamy i cieszymy się nowymi ikonkami.

Parametry do ustawienia :

A.Widoczność ikony sterowania klimatyzacją i regulacja dwustrefowa:

B.Wpisanie numeru VIN w radio:

C.Ustawienie limitu prędkości przy wyświetlaniu video w czasie postoju lub jazdy:

Standardowo ze względu bezpieczeństwa jest to ustawione na 5 km/h czyli jak samochód stoi lub porusza się z prędkością nie większą niż 5km/h,to tylko w tedy możemy oglądać video.Ustawia się to na 255km/h,ale PAMIĘTAJMY !!!! oglądanie filmów w czasie jazdy może doprowadzić do wypadku.

UWAGA!!! Orginalny Plik User_com.dat zabezpieczamy przed utratą kopiując go sobie gdzieś gdzie go łatwo odnajdziemy,trzeba też zachować orginalne miejsca gdzie przebywał.Żeby móc zmienić wartość domyślną z 5 na 255 uruchamiamy program RTXud.exe z parametrem -video.

Robiłem to na Peuge-ocie 407sw z wersją oprogramowania 8.20.

To zostało jeszcze tylko wgrać najnowsze mapy.Może ktoś wie jakie są najaktualniejsze 2009-2010 Navteqa czy 2010-2011 Navteqa?

• #4 04 Gru 2013 12:45
    hroman
    Poziom 1  

czy mozesz mi powiedziec jakim kablem podlaczyles dysk do komputera?
    probowalem wszystkie mozliwosci i nie moge nigdzie takiego kabla znalezc.

• #5 02 Mar 2014 18:36
    kredka1974
    Poziom 7  

Witam serdecznie!
    Własnie walcze z takim samym radiem i nie wiem o co chodzi.
    Wyswietla sie tylko UPGRADE i nic! Po włożeniu płyty z upgradem tylko obróci ją parę razy i zatrzymuje sie bez reakcji, nie da sie wyjąć płytki.
    Więc albo czytnik dvd jest zepsuty (czyściłem oko i nic) albo płytka cd niewłasciwa.
    Jak mogę go ożywić?

Dziękuję i pozdrawiam:
    Kredka

Ps:
    Co do dysku to jest 2.5 IDE i trzeba mieć zestaw konektorów i konwerter na usb, podłaczysz kazdy dysk i sata też (przydatne jak naprawiasz laptopy)

• #6 03 Wrz 2014 21:56
    kowalma
    Poziom 12  

k45i89o98j66 napisał:
    Trochę podgoniłem temat.Aktywacja utraconych ikonek się powiodła. Jest ikona od nawiewu powietrza i od wejść audio-video.Przy okazji dowiedziałem się trochę co można jeszcze pozmieniać.A więc robi się to tak:
    2.Wyciągamy dysk.

Po pierwsze - wcale nie trzeba wypruwac radia, mozna uzyc MiraScripts ktory robi dokladnie to samo co edytor user_com.dat od Miry.
    Po drugie - majac USB user_com.dat mozna wyciagnac na USB, rowniez za pomoca mirascripts.
    Po trzecie - to radio to RT4

Dodano po 2 [minuty]:

kredka1974 napisał:
    Witam serdecznie!
    Wyswietla sie tylko UPGRADE i nic! Po włożeniu płyty z upgradem tylko obróci ją parę razy i zatrzymuje sie bez reakcji, nie da sie wyjąć płytki.
    Więc albo czytnik dvd jest zepsuty (czyściłem oko i nic) albo płytka cd niewłasciwa.
    Jak mogę go ożywić?

Jak CD z softem 8.20/8.31 nie rusza, to podlaczyc kabel USB (do kupienia w ASO Peugeot za ok. 80zl lub allegro za ok 150, tak allegro jest praiwe 2x drozsze niz ASO) i probowac z USB.
    Ewentualnie zrobic klona dysku i wyczyscic zupelnie dysk z partycji i wtedy sporobowac z CD w napedzie.

• #7 03 Wrz 2014 22:57
    SZYMON BYDGOSZCZ
    Poziom 35  

kowalma napisał:
    k45i89o98j66 napisał:
    2.Wyciągamy dysk.

Po pierwsze - wcale nie trzeba wypruwac radia, mozna uzyc MiraScripts ktory robi dokladnie to samo co edytor user_com.dat od Miry.
    Po drugie - majac USB user_com.dat mozna wyciagnac na USB, rowniez za pomoca mirascripts.
    Po trzecie - to radio to RT4

Dodano po 2 [minuty]:

kredka1974 napisał:
    Witam serdecznie!
    Jak mogę go ożywić?

Jak CD z softem 8.20/8.31 nie rusza, to podlaczyc kabel USB (do kupienia w ASO Peugeot za ok. 80zl lub allegro za ok 150, tak allegro jest praiwe 2x drozsze niz ASO) i probowac z USB.
    Ewentualnie zrobic klona dysku i wyczyscic zupelnie dysk z partycji i wtedy sporobowac z CD w napedzie.

Ale temat jest o RT3 anie o RT4 !

• #8 21 Wrz 2014 20:06
    kowalma
    Poziom 12  

Widac, ze kolega jest expertem i wie lepiej.
    RT3 mialo soft max 6.63 i nigdy nie wychodziło z HDD.

Jesli soft jest 7.xx lub 8.xx to radio to RT4 lub RT5.

• #9 18 Lip 2015 00:05
    mkaminski100
    Poziom 18  

Czy ktos moze rozwiazal problem z aktualizacja? Mam dokladnie to samo. Po wlozeniu plyty nic sie nie dzieje, a jednostka jak polknie to nie odda plyty.

Dodano po 2 [godziny] 20 [minuty]:

Problem rozwiazany.
    Tak dla potomnosci podam sposob aby uratowac jednostke RT jezeli wyswietla "Please insert upgrade CD" a po wlozeniu CD nie ma zadnego efektu.

Nalezy wyjac radio, najlepiej kupic przyrzad za kilka zlotych, zrobic go w drutu lub uzyc imbusow (wybor do uzytkownika nalezy).
    Wyciagamy lekko radio, ale nie odlaczamy a jedynie obracamy. Od spodu szukamy przy krawedzi (od strony baterii - tego czarnego pudeleczka) mala dziure a w niej dwa male przyciski. Przy pomocy plaskiego srubokreta wciskamy oba I trzymamy okolo minuty. Ja proponuje przy pracujacym siliniku, ale jak tak nie dziala to trzeba na wylaczonej stacyjce.
    Po przycisnieciu przez 60 sekund puszczamy I napis zmienia sie na szary. Wtedy odpalamy aut (jezeli nie jest odpalone) I wkladamy plyte (lub zostawiamy ta ktora nam jednostka zjadla.
    Czekamy okolo godziny I aktualizacja powinna sie zainstalowac.
    Jezeli za pierwszym razem sie nie uda to probujcie kilka razy. Mi wyszlo za 3.
    Powodzenia.

• #10 18 Lip 2015 09:12
    SZYMON BYDGOSZCZ
    Poziom 35  

mkaminski100 napisał:
    Tak dla potomnosci podam sposob aby uratowac jednostke RT jezeli wyswietla "Please insert upgrade CD"

O ile nie jest uszkodzony dysk lub taśma od dysku.

• #11 09 Sie 2015 19:48
    kowalma
    Poziom 12  

Wystarczy trzymac jeden switch, ten blizej wnetrza. Do wyjecia radia potrzebne sa thorx'y 10 dlugie.

A procedura ze switchami wyglada nastepujaco (ctrl+c, ctrl+v z mojego watku o spolszczeniu RT4/5):

Q5: Podczas wgrywania coś poszło nie tak, i teraz mam przy starcie logo Peugeot/Citroen. Co robić?
    A: Trzeba wyjąć radio, pod spodem w okolicy baterii są dwa małe switche. Nalezy uruchomić silnik, włożyć płytę CD z softem 8.11/8.20, nacisnąc i trzymać wewnętrzny switch w tym czasie wykonać Dark-reset [nacisnąc i trzymac przycisk DARK przez około 5sek, radio się zrestartuje]. Trzymać wciśnięty przez jeszcze około 20sekund. Puścić switcha. Radio przez około 10sek nie będzie pokazywać nic na wyświetlaczu, po chwili pokaże się logo INSERT UPGRADE CD i instalacja ruszy. Po około 20minutach radio wróci do żywych. Wielokrotnie testowane u mnie ;-)

• #12 09 Sie 2015 20:19
    mkaminski100
    Poziom 18  

Ja nie trzymalem przycisku Dark. Wg instrukcji ktora znalazlem resetuje sie dwoma, ale moze jeden wystarczy. Trzeba tylko trzymac okolo minuty.
    Instalacja trwa dluzej niz 20 minut (blizej godziny), no i nie trzeba koniecznie uzywac wersji 8.20. Ja uzylem 8.31. Serwis ja sprzedaje za okolo 20-30zl.

• #14 18 Sie 2015 20:20
    Lysyxmv6
    Poziom 11  

Podłączyłem Lexie aby uaktywnić ikony które mi znikły jak zapodałem soft 8.31.
    Ale nie mogłem zrobić telekodowania ręcznie tylko przez internet. Nie wiem czy pójdzie przez internet ?
    A już nie mogę wgrać softu 8.20

Dodam że radio to RT4 w Citroen C5

• #15 19 Sie 2015 19:01
    SZYMON BYDGOSZCZ
    Poziom 35  

Lysyxmv6 napisał:
    Ale nie mogłem zrobić telekodowania ręcznie tylko przez internet.

To jest coś nie tak.

Powinno iść bez problemu.

Sprawdź DIAGBOX-em.

• #18 21 Sie 2015 18:33
    SZYMON BYDGOSZCZ
    Poziom 35  

Lysyxmv6 napisał:
    Czy można wgrać soft sprzed aktualizacji ?

Tak.

Ale i tak to nie pomoże w przypadku braku ikony od klimy.

Jesteś mądrzejszy i uparłeś się na LEXIE to kombinuj.

DIAGBOX ogarnia to w 10 minut.

• #19 21 Sie 2015 19:17
    Lysyxmv6
    Poziom 11  

SZYMON BYDGOSZCZ napisał:
    Lysyxmv6 napisał:
    Czy można wgrać soft sprzed aktualizacji ?

Jesteś mądrzejszy i uparłeś się na LEXIE to kombinuj.

No nie jest tak jak piszesz, mądrzejszy czy nie mądrzejszy.
    Ale... C5 z 2007 nie ruszysz Diagboxem tylko Lexią.

• #20 21 Sie 2015 20:01
    SZYMON BYDGOSZCZ
    Poziom 35  

Lysyxmv6 napisał:
    Ale... C5 z 2007 nie ruszysz Diagboxem tylko Lexią.

Każdego C5 lift ( na canie czyli po 2005 r ) robię bez problemu DIAGBOXEM.

Wejdź do telematyki nie przez C5 tylko przez peugeota 407.

• #23 25 Kwi 2016 21:32
    kowalma
    Poziom 12  

Dla potomnych.
    1. downgrade nic nie da, i nie zawsze jest wykonalny - w zasadzie jedyny sposob downgrade, to usuniecie wszystkich danych z dysku i wgranie od zera softu np. 7.xx
    2. Usuniecie problemu z brakiem wyswietlania klimy polega na jak pisalem wyzej uzyciu MiraScripts - pobrac go nalezy stad http://mira308sw.altervista.org/en/index.htm (tylko nie dla RT6) nagrac na CD i zamknac sesje.
    2a. po wlozeniu CD auto zapyta sie RUN Agenda.cmd trzeba dac no i potwiedzic, pozniej zapyta sie pare razy o rozne skrypty i trzeba dawac no do czasu az zapta sie RUN RTxSET.CMD trzeba dac yes i potwiedzic
    2b. Odpowiadamy NO do czasu zapytania o: "View/modify AIRC section ?" wtedy pyta o klime mono/dual ("Turn off L/R reg" yes powoduje zmiane na przeciwna wartosc), i samo wyswietlanie klimy "A/C menu" trzeba dac na 1
    2c. po wszystkim zapyta sie czy rebootnac trzeba dac yes i koniec.

Wszystko jest opisane w instrukcji od MiraScripts http://mira308sw.altervista.org/software/MIRASCRIPT_EN_v03.60.pdf

• #24 18 Sty 2017 10:27
    zielarzm
    Poziom 2  

Witam,

Szukam pomocy z radiem RT4 Peugeot 807 2008r.

Uruchomiłem aktualizację i wszystko było OK. Po około 20 min. CRC 100% sprawdzone, pliki pobrał wszystkie z płyty, płytka wyszła, ale pojawił się napis "error during flash loading...". Radio robi reset i wracamy do początku czyli "Please insert upgrade CD".
    Próbowałem płytkę z 8.20 i 8.31 ale to samo się dzieje.
    Na francuskim forum znalazłem info, że można sklonować dysk z działającego radia i wgrać na mój dysk.

I pytanie czy ktoś może ma obraz dysku do RT4?

Zgóry dzięki i pozdrawiam,
    -Marcin

• #26 18 Sty 2017 18:01
    kowalma
    Poziom 12  

Soft miedzy 8.20 a 8.31 rozni sie jednym plikiem zwiazanym z BT.

• #28 18 Sty 2017 18:22
    SZYMON BYDGOSZCZ
    Poziom 35  

zielarzm napisał:
    Na francuskim forum znalazłem info, że można sklonować dysk z działającego radia i wgrać na mój dysk.

To zależy jaki był soft początkowy - jeśli był 7.11 lub 8.11 to będzie wyświetlał niezgodność SW między dyskiem a frontem radia.

• #29 18 Sty 2017 19:09
    kowalma
    Poziom 12  

Lysyxmv6 napisał:
    Dlatego 8.20 jest bardziej pewny.

Przy RT4 nie ma roznicy. Przy RT5 tez nie widze roznicy miedzy 8.20 a 8.31

• #30 18 Sty 2017 19:15
    Lysyxmv6
    Poziom 11  

kowalma napisał:
    Lysyxmv6 napisał:
    Dlatego 8.20 jest bardziej pewny.

Przy RT4 nie ma roznicy. Przy RT5 tez nie widze roznicy miedzy 8.20 a 8.31

Wgrałem w RT4 soft 8.31 i brakowało mi część funkcji,nie mogłem zrobić żadnego powrotu do 8.20

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME