Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Oś do buggy - z czego zrobić?

damian_30 12 Aug 2011 20:11 5014 6
    damian_30
    Level 9  
    Witam, na początku zaznaczam, że nie jestem pewny, czy umieściłem ten temat w odpowiednim dziale, ponieważ na elektrodzie nie siedzę zbyt często. Jak by co to proszę o przeniesienie do innego działu.

Teraz moje pytanie. Robię sobie małe buggy/gokarta i w planach doszedłem do problemu napędu. Silnik będę miał od WSK'i, a rozstaw kół będzie ok. 1m. Z czego mogę zrobić oś do tego? z żadnego samochodu nie chce nic wyciągać. I jaka średnica ma być? Myślałem nad 12mm, ale jednak chyba będzie trochę małe i zastanawiam się na 20mm. Czy wystarczy zwykły pręt, czy może z jakiejś specjalnej stali?

Pozdrawiam, damian_30.
    glosny83
    Level 28  
    Najlepiej jakbyś dorwał jakąś półośkę samochodową.
    Jackall
    Level 27  
    Starczy 20mm zwykły pręt, bez układu różnicowego, stały napęd na oba tylne koła. A przednie zwrotnice z Pf126p, ale bez hamulców, wszystko odcięte. Hamulec daj tarczowy z jakiegoś skutera na tył, obok zębatki, to wystarczy.
    Błażej
    VIP Meritorious for electroda.pl
    Pytanie podstawowe - GDZIE łożyskowanie i podparcie tej osi? Potem możesz dobierać wymiary.
    Jackall
    Level 27  
    W gokartach nie ma zawieszenia, więc łożyskowanie i podparcie w ramie. Konstrukcja jak najlżejsza ze względu na niską moc silnika. Kiedyś miałem okazję takim poszaleć, niezła zabawa, ale po pół godzinie nerki do wymiany he, he.
    User removed account
    User removed account  
    damian_30
    Level 9  
    Zdecydowałem, będzie pręt 20mm, szerokość trochę mniejsza, ok. 70cm. Jeden tylny wahacz, z centralnym amortyzatorem, na to łożyska. Tak jak pisał Jackall, hamulec obok zębatki. Dzięki za pomoc.