Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

mikofala, uszkodzona elektornika timera, pomysł na sterowanie ręczne

12 Sie 2011 21:59 944 3
  • Poziom 23  
    Domyślam sie że z racji tego że nie podałem modelu mikrofali, co za tym idzie złamaniem regulaminu, prosiłbym aby moderator nie porzenosił tego tematu do odpadów komunalnych. Mój problem jest troche inny niż przyroda nakazała.

Witam, dostałem od znajomego mikrofale, dał mi ją ponieważ są problemy z uruchomieniem jej, a kupił nową. Problem polega na tym że nie chce sie właczać, myslę ze winna jest temu elektronika timera.
    Z racji tego że tej technologi sie nie da ani przeprogramować, raczej nie możliwe jest dostanie do niego takiego modułu, pomyślałem, by wywalić cały blok elektroniki tego timera i elektornicznej regulacji mocy, a wstawić analogowo/mechanicznego modułu regulacji mocy i czasu z innego demobilu. Oczywiście jestem świadomy że dużą zabawą będzie to estetycznie wkompowonwć, ale nie sądzę by było to niemożliwe.

Moje pytania:
    interesują mnie schematy blokowe typowych mikrofali bez tej cyfrowej elektroniki,
    które przełączniki za co odpowiadają, <przełącznik np od odtwierania drzwiczek itp>.
    Jak na jakiej zasadzie działa regulacja mocy <300W, 500W 600W... itd> w typowo mechanicznych mikrofalach>. Minutknik to wiem, silniczek napędzą trybiki a po czasie rozłącza przełacznik.
    Szkoda mi jej wywalać ani rozbierać, a chciałbym ją wykożystać. Mikrofala jest wielkosci 20calowego telewizora.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 23  
    No fakt, ale raczej nie wydam nawet połowy by odżywić tą aktualną.
    Już doszedłem z przełącznikami, jednak mam problem z kwestją regulacji mocy, czy np za pomocą regulacji za pomocą triaka i wartosci napięcia, czy za pomocą zmiany wypełnienia..... fakt w sinosidzie jest to niemozliwe.
  • Specjalista AGD
    Uważam, że biorąc się za tak poważne i dość niebezpieczne urządzenie jak kuchenka mikrofalowa w której generowane są mikrofale zagrażające życiu i zdrowiu, powinieneś mieć chociaż minimum wiedzy w tym temacie, a czytając twoje poprzednie posty wnioskuję, że takowej nie posiadasz.
    Moc w kuchenkach mikrofalowych nie jest regulowana za pomocą zmniejszania emisji fal mikrofalowych lecz poprzez odpowiedni stosunek czasu pracy magnetronu do czasu jego wyłączenia :!: Bardzo ważne też jest podłączenie mikroprzełączników drzwiowych, ponieważ w razie awarii któregoś z nich inny musi przerwać obwód lub spowodować zwarcie przepalające bezpiecznik sieciowy aby uniknąć generowania mikrofal przy otwartych drzwiczkach :!:
    Podsumowując uważam, że grzebanie osobom nie znającym się na rzeczy w w/w urządzeniu powinno być karalne jak np konstruowanie bomb domowej roboty ponieważ efekt działania obydwu tych rzeczy może skutkować śmiercią lub kalectwem :!: :!: :!: