Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Inne głośniki do Philipsa 22pfl3405h

Pemek 12 Sie 2011 22:56 750 3
  • #1 12 Sie 2011 22:56
    Pemek
    Poziom 11  

Dzień dobry wszystkim !

Nie za bardzo wiedziałem gdzie umieścić tego posta, jeśli źle umieściłem to proszę o przeniesienie.
    Nabyłem telewizor Philipsa 22pfl3405h, jestem z niego zadowolony, ale posiada poważną wadę - kiepski dźwięk, tak jak we wszystkich takich małych telewizorach. Spodziewałem się że do tego telewizora podłączę aktywny, stereofoniczny zestaw głośników komputerowych, który znacznie poprawi jakość dźwięku. I tu spotkała mnie przykra niespodzianka. Co prawda głośniczki można podłączyć do wyjścia słuchawkowego, ale aby ściszyć lub podgłośnić głośniki zewnętrzne, trzeba za każdym razem przedzierać się przez parę opcji w menu (tak jakby regulować głośność słuchawek), co jest uciążliwe. W moim starym, małym LG było to o wiele prostsze, włożenie do telewizora wtyczki „minijack” przełączało dźwięk na tenże zestaw i normalnie pilotem ściszało się lub podgłaśniało. Tutaj, w Philipsie, konstruktorzy przekombinowali.
    Nie można tego zmienić, chyba żeby przerobić soft, ale na to jestem za cieńki.

I tu pytanie: czy w tym telewizorze można wymienić głośniki na lepsze jakościowo. Spodziewam się że są ekranowane. Telewizora jeszcze nie otwierałem, bo jest na gwarancji. Nie znam parametrów zamontowanych głośniczków. Ale jestem zdeterminowany, aby je zmienić, tak mnie ten dźwięk irytuje.

Może ktoś wie jakie głośniczki tam w środku siedzą ?

0 3
  • #2 12 Sie 2011 23:13
    Pablo1964
    Moderator

Pemek napisał:
    Telewizora jeszcze nie otwierałem, bo jest na gwarancji.

Proponuję wstrzymać się z przeróbkami do momentu zakończenia gwarancji. Ewentualnie zakupić zestaw kina domowego.

0
  • #3 12 Sie 2011 23:21
    Pemek
    Poziom 11  

Kino domowe raczej nie wchodzi w rachubę, bo telewizorek jest używany w sypialni. Nie ma miejsca.
    Gdyby to był duży telewizor w salonie, to tak.
    Myślałem też o dorobieniu z tyłu gniazd głośnikowych i podłączaniu jakiś głośników do tych gniazd. Ale opcja z wymianą wewnętrznych głośników wydaje mi się ciekawsza (jeśli się da to zrobić)

0
  • #4 12 Sie 2011 23:30
    Pablo1964
    Moderator

Pemek napisał:
    Kino domowe raczej nie wchodzi w rachubę, bo telewizorek jest używany w sypialni.

W takim razie mikrowieża z wejściem AUX. Polecam Yamahę Pianocraft.

0