Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Problem z głośnikami na bluetooth creative t12 wireless

dimitrinh 13 Sie 2011 00:44 5093 5
  • #1 13 Sie 2011 00:44
    dimitrinh
    Poziom 2  

Witam, to mój pierwszy post i mam nadzieję, że nie ostatni.
    Zakupiłem ostatnio głośniki bezprzewodowe creative t 12, takie akurat mi odpowiadały i szukałem czegoś w miarę taniego a bezprzewodowego do mojego laptopa. Problem następujący:
    wszystko działa, łączy się bez problemu natomiast poprzez bluetooth jakość dźwięku dużo słabsza niż na kablu, jakby puszczone z youtuba w jakości 240p
    producent głośniczków chwali się bitratem na poziomie do 768 kb/s przesyłu danych co wg mnie powinno wystarczyć do "bez stratnego" odtwarzania muzy tzn bez różnić na kablu czy przez bluetooth.
    Dzwięk przez bluetooth jest co najmniej kiepski w porównaniu do tego "kablowego" a przecież po to kupiłem właśnie te głośniki
    wyczytałem gdzieś, że to przez sterownik bluetooth w laptopie, ma ograniczony bitrate do iluś tam przez co słychać jak słychać.
    mój laptop to samsung rf 710 z win 7 hp x64 z niby bluetooth 3.0 a sam moduł to broadcom 2070 na sterownikach widcoma najnowyszych niby ze strony producenta laptopa.
    Gdzieś też wyczytałem, że niby można zainstalować jakieś sterowniki toshiby w których jest możliwośc ustawienia większego bitrate'u ale nie wiem skąd to by można było ściągnąć
    Troszkę jestem zdziwiony, nie podejrzewałem takiego problemu, zwłaszcza myśląc sobie a mam bt 3.0 musi ładnie grać, a tu kicha i niby nic takiego ale właśnie po to kupiłem bezprzewodowe głośniczki a teraz nie da się tego słuchać.. pozostaje kabel ale nie wierze, że czegoś nie można zrobić, grzebałem w systemie ale nigdzie nie widzę zmiany tego, może w rejstrze?
    bardzo prosił bym o pomoc...
    postawię flaszkę!
    pozdrawiam

1 5
  • #4 11 Lut 2012 22:41
    jeda
    Poziom 10  

Witam
    Stoję przed zakupem tego zestawu ale przestraszyłem się kłopotów Kolegi. Niestety nie doczekałem się finału tej sprawy. Czy można prosić o krótką odpowiedź co się z głośniczkami dzieje? Dodam, że też mam Samsunga ale R780 tyle, że ze starszym sterownikiem Bluetooth.
    Pozdrawiam

0
  • #5 12 Lut 2012 17:50
    dimitrinh
    Poziom 2  

Ja sposobu nie znalazłem na lepszą jakość po przez bluetooth, szukałem sterowników ale nie znalazłem odpowiednich. Jeśli zależy Ci na takiej samej jakości przez bluetooth jak i przez kabel to chyba się nie da.
    Ja podłączyłem do komputera kablem, wydałem nie potrzebnie kasę na bluetooth

0
  • #6 13 Lut 2012 16:36
    iagre
    Poziom 35  

Panel sterowania, właściwości urządzeń dźwiękowych - może tam coś da się wygrzebać?

-2