Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Z ksenonów na żarówki Philipsa w Golfie IV?

Vesisade 13 Sie 2011 01:14 1667 5
  • #1 13 Sie 2011 01:14
    Vesisade
    Poziom 8  

Witam. Problem dotyczy faktu, że mam obecnie w Golfie IV założone ksenony, które mrugają, gasną, generalnie chcę się ich pozbyć. Kupiłam żarówki Philipsa Blue Vision, które chcę zamontować zamiast tych ksenonów. Czy aby założyć te żarówki trzeba zmieniać całe lampy, instalacje, odpinać przetwornice itp? Czy np można je podłączyć przez te przetwornice, czy żarówki się spalą?Zdemontować przetwornice? Jestem zupełnie w tej kwestii zielona, kupiłam to auto z ksenonami i po prostu chcę się ich pozbyć. Ale co elektryk to inna teoria, a szkoda mi będzie nowiutkich żarówek, które ciut kosztują. Dziękuję z góry za odpowiedzi.

0 5
  • #2 13 Sie 2011 03:04
    Krzysztof Kamienski
    Poziom 43  

Philips Blue Vision - Czarne żarówki :D :D
    Wymontować przetwornice i cały ten xenonowy chłam, podejrzewam że to chinskie badziwie, kupić za grosze normalne żarówki H4, elektryk sprawdzi co było przerabiane i powrócic do oryginału - przynajmiej bezpiecznie i zgodnie z prawem. Może zaistnieć konieczność wymiany wkładów lamp (układu optycznego), bo diabli wiedzą, co tam narobione.
    Dobra rada w PS. - Nie stosuj innych żarówek niż oryginalne, bo z doświadczenia wiem, że te wszystkie ,,Visiony" czyli kolorowane żarówki kozacko wyglądają z punktu widzenia obserwatora z zewnątrz. Z punktu widzenia drogi przez kierowcę je stosujacego - dramat.

0
  • #3 13 Sie 2011 10:53
    tzok
    Moderator Samochody

Zależy czy były fabryczne lampy ksenonowe z poziomowaniem czy tylko "conversion kit" (przetwornica + palinki pasujące w miejsce oryginalnych żarówek) do standardowych lamp.

Philips Blue Vision nie są takie tragiczne - niebieski filtr zabiera tylko 10% światła ("standardowe" są +60% a te mają +50%) ;)

0
  • #4 13 Sie 2011 11:25
    milejow
    Poziom 42  

Krzysztof Kamienski napisał:
    Philips Blue Vision - Czarne żarówki :D :D
    Wymontować przetwornice i cały ten xenonowy chłam, podejrzewam że to chinskie badziwie, kupić za grosze normalne żarówki H4, elektryk sprawdzi co było przerabiane i powrócic do oryginału - przynajmiej bezpiecznie i zgodnie z prawem. Może zaistnieć konieczność wymiany wkładów lamp (układu optycznego), bo diabli wiedzą, co tam narobione.
    Dobra rada w PS. - Nie stosuj innych żarówek niż oryginalne, bo z doświadczenia wiem, że te wszystkie ,,Visiony" czyli kolorowane żarówki kozacko wyglądają z punktu widzenia obserwatora z zewnątrz. Z punktu widzenia drogi przez kierowcę je stosujacego - dramat.

Żaden golf4 nie świecił żarówkami H4

0
  • #5 13 Sie 2011 13:52
    Vesisade
    Poziom 8  

orginalne ksenony to nie były, jakieś bele co dorobione...

0
  • #6 13 Sie 2011 14:13
    milejow
    Poziom 42  

No to wywalasz badziewie(palniki, przetwornice) i wsadzasz normalne żarówki, w lampie nic nie powinno być przerabiane

0