Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Laptop Toshiba z jaką grafiką ?? lub inny laptop

13 Sie 2011 07:01 3140 12
  • Poziom 11  
    Witam, planuję zakupić laptopa 15-sto calowego firmy Toshiba.Z tego co mi wiadomo ta firma dobrze wypada w rankingach bezawaryjności.Tak więc wybór padł na tą firmę.I proszę o poradę bo czytałem że laptopy ze zintegrowaną kartą graficzną intela potrafią się przegrzewać, czy to prawda ? lepiej szukać z dedykowaną kartą i czy jest możliwość potem ją wymienić w razie czego ??
    Niestety za laptopa mogę dać około 1700zł.Dodam iż graczem nie jestem, potrzebny mi w miarę mocny ale i stabilny nowy laptop tej firmy.
    Z tego co na razie znalazłem to zwróciłem uwagę na:
    Toshiba L750
    Toshiba L650
    Toshiba C660

ps. jeśli ktoś wie czym się różnią te serie L od C i inne to też bym prosił o wyjaśnienie.

bardzo proszę o poradę i z góry dziękuję.
  • Poziom 32  
    1. Czemu wlasnie Toshiba? Rankingi bezawaryjnosci w wiekszosci sa nieobiektywne. Nie mowie ze Toshiba jest zla ale na pewnie nie jest lepsza niz dell, asus, lenovo.
    2. Jakies wierutne bzdury jakos laptopy ze zintegrowana grafika bardziej sie grzaly niz z dedykowana - gdzie takie bzdury pisza? Grafiki dedykowane pobieraja znacznie wiecej energii i znacznie bardziej sie grzeja i co za tym idzie szybciej padaja niz zintegrowane.
    3. Jesli potrzebujesz laptopa do firmy nie do gier nie ma sensu kupowanie laptopa z grafika dedykowana.
    4. W cenie 1700zl spokojnie mozna kupic laptopa jakiegokowleik producenta podalem wyzej opartego na procesorze i3/i5 + zintegrowana grafika Intela. Osobiscie polecam Della - jest chyba najdrozszy z tego wszystkiego ale 3 lata gwarancji NBD i zupelne 0 problemow, warto za to doplacic te powiedzmy 200zl. Fakt ze Della z i5 w tej cenie sie raczej nie znajdzie - moze z i3.
    Jesli nie Dell to w nastepnej kolejnsoci bralbym Lenovo - jest sporo modeli z i3 w cenie w okolicach 1700zl.
  • Poziom 11  
    poczytałem sporo opinii o toshibie i mnie przekonała do siebie. Nie muszę mieć nawet procesora i3 , wystarczy dwurdzeniowy 2x2.00 nawet.
    Zastanawiam się czym się różnią serie C od L np.
    O lenovo też poczytałem ale sporo też negatywów było i głównie zapamiętałem że jak lenovo to tylko thinpad czy jak to się pisze.
    A boje się grafiki bo właśnie w asusie miałem zintegrowaną, już nie pamiętam niestety jaką ale non stop były problemy.
    Znów Dell składany w Polsce ponoć nie do końca jest tym delem co kiedyś.
    Dlatego wybór padł na toshibę.
    Chyba że ma ktoś jakieś propozycje ?? acha, ważne jeszcze aby ekran był panoramiczny
  • Poziom 21  
    Polecam Samsunga - cena plus wykonanie.Toshiba coz...bardzo ładna i nic oprocz,Asus - serwis tragedia,Dell bardzo przereklamowany.J
  • Poziom 11  
    a co powiecie o delu studio ??
  • Poziom 43  
    Seria jak seria.
    Który konkretnie (link)?
  • Poziom 11  
    dell studio 1558 , przyznam szczerze że one podobają mi się z wyglądu i co mnie zaciekawiło to mają szkielet z magnezu czy jakoś tak. A jak wspomniałem to aż tak parametry nie są ważne, najważniejsze dla mnie aby to była udana seria i solidna abym nie musiał się co chwila z nim rozstawać na naprawy.
  • Poziom 43  
    Czyli Dell z gwarancją 3Y NBD jest dla ciebie najlepszą opcją.
  • Poziom 32  
    zecomeia napisał:
    dell studio 1558 , przyznam szczerze że one podobają mi się z wyglądu i co mnie zaciekawiło to mają szkielet z magnezu czy jakoś tak. A jak wspomniałem to aż tak parametry nie są ważne, najważniejsze dla mnie aby to była udana seria i solidna abym nie musiał się co chwila z nim rozstawać na naprawy.

Sam sobie odpowiedziales - bierz Della i nie bedziesz mial problemow. Wykonanie zdecydowanie lepsze niz w Toshibie, to samo gwarancja.
    Nie lubie jak ktos mowie o pojedynczych przypadkach ale miesiac temu, dziewczynie zaczela padac toshiba a300 (2 tygodnie do konca gwarancji) i wymienili na gwarancji karte hd3470 (pytanie po co skoro nie zglosila zadnych problemow z grafika, artefaktami itd?), co najlepsze na karte naprawiana.. 2 tygodnie po gwarancji karta padla. Dodatkowo wymienili karte wifi i w tej chwili samiast 4-5 kresk sygnalu ma w okolicach 2.
    Po tym co zobaczylem (grzana karta + wymiana karty wifi absolutnie niepotrzebna + laptop w stanie jak psu z gardla + skrecony bez 3 srubek) wyrobilem sobie swoje zdanie na temat serwisu Toshiby.
    Nie mowie, ze pewnie byl to pech, ze trafilo na jakiegos idiote, czy czlowieka, ktory sobie czesci popodmienial ale z dellem sprawa wyglada tak : dzwonisz, mowisz, ze cos nie dziala, nastepnego dnia przyjezdza do Ciebie serwisant i jest zalatwione. Pomimo wad, ktore dellowi sie zdarzaja, ze wzgledu na jego serwis moge tylko polecic.
  • Poziom 11  
    czyli sugerujecie aby brać della tak ?? i o jakich wadach mówisz ??
    Czy np. dell z serii Inspiron to też w miarę solidny laptop ?? niestety naczytałem i nasłuchałem się że niestety dell był dobry ale już nie jest
  • Poziom 43  
    Wszystko staje się coraz bardziej "ekonomiczne".
    Dell będzie OK, szczególnie z GW 3Y NBD.
  • Poziom 11  
    z tego co jeszcze czytałem to podobno lenovo z serii thinkpad jest dobra ale znów serwis mają słaby, znów sony podobno ma dobry serwis i co najważniejsze mają tylko swoje serwisy a nie jak np.asus który ma umowy z jakimiś zewnętrznymi.
    powiem szczerze że powoli głupieje i chyba pozostanę przy toshibie tylko nie wiem czy seria L czy C bo nie mam pojęcia czym one się różnią, i z jaką grafiką szukać abym nie miał problemów jak z asusem :(