Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Odstająca uszczelka w lodówce Amica

13 Sie 2011 10:35 3877 6
  • Poziom 2  
    Witam

Kupiłam niedawno lodówkę Amica, ponieważ w poprzedniej, nieco już starej Ardo zaczęła u góry odstawać uszczelka. Miałam wrażenie, że źle chłodzi i ciągle chodzi... Kilka dni po kupieniu nowej, zrobiło się to samo. Szczelina olbrzymia. Nikt tam nie grzebał, jedyne drzwi były w sklepie przekładane. W tym momencie nie wiem co robić, dociśnięcie drzwi nic nie daje. Już się zastanawiam, czy może coś tu ma do rzeczy, że magnesy wiszą na bocznej ściance lodówki?? Załączam fotkę.
    Odstająca uszczelka w lodówce Amica
  • Specjalista AGD
    KissMyAss napisał:
    drzwi były w sklepie przekładane

Jeśli dobrze widzę na zdjęciu, to drzwi są obniżone na zawiasach i trzeba je podnieść. Przyczyna może też być taka, że chłodziarka nowa, pusta po ustawieniu nie stała sztywno na czterech nogach (kiwała się) i teraz po obciążeniu dopasowała się do podłogi, ale przez to też zdeformowała i drzwi odstają.
    KissMyAss napisał:
    magnesy wiszą na bocznej ściance lodówki

Rozumiem, że chodzi o te do przytrzymywania kartek. Mogą sobie wisieć, to nie przeszkadza.
  • Poziom 2  
    zhudomel napisał:
    Przyczyna może też być taka, że chłodziarka nowa, pusta po ustawieniu nie stała sztywno na czterech nogach (kiwała się) i teraz po obciążeniu dopasowała się do podłogi, ale przez to też zdeformowała i drzwi odstają.

Znaczy wypoziomować ją porządnie? Po kupieniu stała pusta w przedpokoju całą noc, nie gibała się. Następnego dnia wjechała do kuchni, a tam różnie być może, budownictwo komunistyczne, ściany krzywe, więc podłoga może również. Niby nie kiwa się. Od początku co chwilę włącza się na ileś minut i wyłącza.
  • Specjalista AGD
    Wydaje mi się, że można by zacząć od podniesienia drzwi.
  • Poziom 19  
    Może też być, że w sklepie słabo lub niedbale przykręcono zawiasy. Reklamuj u sprzedawcy!
  • Poziom 2  
    Zareklamowałam. W czwartek ma wrócić właściciel sklepu ze szpitala, dam znać co powiedział.
  • Poziom 2  
    Dziś podczas otwierania drzwi okazało się, że u dołu chłodziarki uszczelka chyba jest odklejona od drzwi w ogóle, na kilkunastu cm...