Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Potencjometr delta w zestawie GENIUS SW-HF5.1 5000

billy1979 13 Sie 2011 11:59 1516 0
    billy1979
    Poziom 12  
    Witam wszystkich. Ostatnio padł mi prawdopodobnie potencjometr w moich geniusach. Już raz go udało mi się wskrzesić ale chyba tym razem już padł całkowicie. Wiem, że to jakaś DELTA 10kOHM Bx2. Objawy są takie, że trzeszczy i tylko czasem załapie, że jest jakiś dźwięk. Problem też jest, że nie ma reakcji podczas przełączaniem poszczególnych urządzeń (GAME, MP3, TV itp). Mogło więc paść coś więcej. Czasem transformator wydawał dziwne dźwięki (buczenie) jak był wyłączony. Musiałem wyłączać całkowicie napięcie, bo bym nie zasnął. Sprawdziłem transformator i napięcia są OK. Czytałem już na elektrodzie, że ten potencjometr to szmelc i że wszystkim pada. Znalazłem tak jak niektórzy potencjometr ALPS PM RK16812MGA16 10KBX2. Podobno jednak ma on inne podłączenia i trzeba kombinować. Minęło trochę czasu od problemu poprzedników więc może już ktoś znalazł jakieś inne wyjście? A jeśli nie to może ktoś podpowie jak podłączyć tego ALPSA? Nie używam pilota więc mógłbym zastosować potencjometr bez napędu. Jeśli ktoś wie jaki to proszę o pomoc. Z góry dziękuję.