Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Keeway Hurricane zimny gaśnie

13 Sie 2011 12:01 4470 5
  • Poziom 9  
    Witam! Posiadam skuter Keeway Hurricane 2007 rok. Ma przebieg 9400km i od dawna mam w nim taki problem:
    Otóż jak jest zimny to pali normalnie ale gdy daje gazu to gaśnie i potem nie chce odpalić. Wtedy odłanczam filtr powietrza od gaźnika i zatykam gaźnik szczelnie szmatką, wtedy załapie i podłanczam filtr powietrza spowrotem. Zapewniam, że filtr powietrza czyszczę regularnie jak gaźnik i świece. Ale nie zawsze ta metoda pomoga. Czasami (jak np. dziś) zgasł na amen i gdy zatykam gaźnik to załapie ale później jak filtr nasadze to znów nie pali. Czasami jak załapie to co chwilkę zdejmuję szmatkę, żeby powietrza zassał i znów zatykam i pracuje, ale gdy nasadze filtr powietrza to gaśnie. Dodam, że gdy już go odpale po tym zabiegu to strasznie dymi na ciemno niebiesko i jest zamulony przez kikadziesiąd sekund zanim się rozgrzeje. Myślałem, że może paliwa za dużo dostaje ale mało pali nieco ponad 2,5/100km jak na 2t to bardzo mało. Iglice mam na środku, dysza w gaźniku 62, gaźnik mam raczej dobrze wyregulowany. Skład mieszanki mam wykręcony prawie do końca czyli mało paliwa ale przy tej dyszy wystarczająco. Wewnątrz filtra powietrza zawsze znajduję się spore ilości oleju tego co do benzyny leje, a używam oleju Orlen 2t Semisynthetic. Proszę was bardzo o pomoc. :cry:
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 13  
    Witaj, kolega ma podobny problem w swoim. Kilka warsztatów już odwiedził. Co jest przyczyną nie wie nadal, jednak wie, co nią nie jest: wymienili gaźnik; świecę, próba regulacji gaźnika na różnych ustawieniach - to nic nie dało. Sam jestem ciekaw, co może być przyczyną. Może jakiś fachowiec coś nam podpowie? Pozdrawiam.
  • Poziom 30  
    Po pierwsze zmień ten "farbowany mixol" na coś lepszego.

Skład mieszanki ma być odkręcony ok 1,5 obrotu.
    Czy silnik jak się dobrze rozgrzeje po zgaszeniu pali dobrze.
  • Poziom 9  
    Tak jak ciepły to nie ma takich problemów. Ze składem mieszanki próbowałem i nic.
    A może to być wina oleju? Bo może on za dużo go bierze i czasem zmuli go i po odpaleniu temu dymi na ciemno niebiesko. To jest półsyntetyk.

Wczoraj jak jechałem to nagle podczas jazdy słaby się zrobił prędkość spadła pod górkę 20km/h i gdy daje gazu to on gasł i jakby buczał. Na moje oko za mało paliwa, a za dużo powietrza dostaje. Ale gdy zatkałem gaźnik to odpalił i nie miałem szmatki to ręką zatkałem i miałem całą rękę w benzynie więc może dławi się? A może po prostu kanalik w gaźniku któryś przytkało?

Powiem jeszcze, że gdy wyjeżdże całe paliwo z baku i się zapowietrzy to też zatkanie szmatą gaźnika pomaga w uruchomieniu.
  • Poziom 42  
    Elektryczny siłownik ssania to na początek. Prawidłowa regulacja gaźnika, kontrola uszczelniaczy wału. Pomiar sprężania.
  • Poziom 9  
    A jak mam ten siłownik ssania sprawdzić? Sprężanie powinno być dobre mam założony nowy cylinder.