Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Czym wyczyścić rysy z ekranu opornościowego

jakubx20 13 Aug 2011 12:33 8850 4
  • #1
    jakubx20
    Level 10  
    Witam. Mam pytanie. Mam lg gt540 i ma o ryski na ekranie. Czy da się je czymś wyczyścić (wypolerować)? Mam folie na ekranie poliwęglan ale nie zakrywa ona rys.
    Proszę o pomoc.
  • #2
    konrdzik
    Level 22  
    Pasta polerska ,ale nie gwarantuje sukcesu.W ostateczności wymiana dotyku +folia ochronna i po problemie.Każdy właściciel telefonu dotykowego powinien wyposażać się w folie ochronną na ekran, gwarancja długotrwałego użytkowania dotyku i trwałości.
  • #3
    piter6
    Level 12  
    no nie wiem czy pastą usunie rysy, musiałby trochę pomachać szmatką, przycisnąć a to może źle poskutkować na LCD, nie próbowałem tak bo trochę się tego obawiam :D
  • #4
    MaRciNoOs
    Level 26  
    Temat poruszany wielokrotnie na forum, jednak napiszę kilka słów żeby odświeżyć całą sprawę.


    W najgorszym wypadku będziesz miał digitizer do wymiany jeżeli posłuchasz mnie i kolegów wyżej ;) Pasta załatwi sprawę, ale jeżeli masz głębokie rysy proponuję najpierw użyć wodnego papieru ściernego o gradacji 1800 lub 2000 - używany do polerowania lakierów samochodowych. 1500 może szybciej zatrzeć głębsze rysy ale może być za gruby i zostawić następne rysy, które znów będzie ciężko spolerować. Później polerka papierem 2500. Oczywiście wszystkie ruchy koliste ;) Często "zewnętrzne szybki, dotyki i inne cuda" posiadają warstwę polimerową, dzięki której telefon jest bardziej odporny na zarysowania i jeżeli ją przetrzesz będziesz musiał ją zetrzeć z całej powierzchni wyświetlacza bo będą "plamy". Nie bój się efektu końcowego bo dotyk będzie matowy - ale na sam koniec użyj pasty polerskiej lekko ściernej. Dotyk wyjdzie jak nówka, tylko jeżeli nie masz pasty polerskiej w domu, która kosztuje ok 7-10 zł, i papier 1,5zł za arkusz i jakaś godzina roboty to chyba szkoda Twojego zachodu i warto pokusić się o nowy dotyk? ;) Ja się kiedyś tak bawiłem szukając oszczędności i zrobiłem w ten sposób sporo telefonów ale teraz nie mam na to czasu i kupuję nowe digitizery, gdzie wymiana jego zajmuje mniej czasu i jest mniej pracochłonna. Oczywiście nieumiejętne polerowanie niesie za sobą ryzyko uszkodzenia nie tylko digitizera, ale nawet po mocniejszym naciśnięciu LCD, który może pęknąć.

    Jeżeli lubisz się bawić i masz czas możesz spróbować, najwyżej będziesz musiał i tak wymienić dotyk ;)


    Podobno są jakieś płyny na allegro typu Displex, które usuwają rysy ale nie potwierdzam ich skuteczności bo nigdy ich nie używałem i nie mogę się wypowiedzieć na ich temat.

    Jeszcze inni hardcore używają do polerowania pasty do zębów - ale takie amatorskie sposoby omijam szerokim łukiem, chyba że rzeczywiście są skuteczne ;p

    Wybór należy do Ciebie ;)

    pozdrawiam
  • #5
    jakubx20
    Level 10  
    Kupiłem folie na ekram i wszystko jest ok.