Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kuchnia gaz-el Mastercook Wrozamet 3400 Elegance(grzałka dolna działa gdy wył.)

13 Sie 2011 13:16 5264 3
 • Poziom 9  
  Nawet gdy tylko jest podłączona do prądu i nie jest nawet włączona (0) to dolna grzałka grzeje na maxa, inne nie. Gdy przechodziłem obok w nocy widać było lekką łunę dobijająca z kontrolek z przodu, ale za dnia nie idzie tego zauważyć.

  Nie działają tryby: grzałka górna, grzałka opiekacza, grzałka opiekacza i wentylator, termoobieg, grzałka opiekacza i napęd rożna(nawet nie słychać żeby działały). Gdy tryby te są włączone pomarańczowa kontrolka się pali, ale czerwona nie(niezależnie od ustawionej temperatury). Na trybie grzałki dolnej i górnej oraz dolnej, zapalają się obydwie lampki ale czerwona nie powinna świecić bez ustawienia temperatury a tak robi.

  Tak czy inaczej najbardziej uciążliwe jest to że dolna grzałka grzeje jak piekarnik jest wyłączony.


  Sprawdzałem grzałki, nie są przepalone.
  4 tygodnie temu wymieniana była grzałka dolna przez elektryka, wszystko działało do wczoraj. Ale raczej wątpię by to była jego wina.

  Czym może być to spowodowane? Pozdrawiam :)
 • Specjalista AGD
  Należy posprawdzać grzałki na zwarcie do obudowy, przejrzeć instalację oraz przełącznik funkcji.
 • Specjalista AGD
  Zwarcie wewnętrzne dolnej lub górnej grzałki zwłaszcza widać to po podanych objawach:
  Cheri napisał:
  Na trybie grzałki dolnej i górnej oraz dolnej, zapalają się obydwie lampki ale czerwona nie powinna świecić bez ustawienia temperatury a tak robi.

  Wyjmij wtyczkę sieciową, zdejmij konektory najpierw z dolnej grzałki - włącz do sieci kuchenkę (nawet nie nastawiaj zegarka jak jest w niego kuchenka wyposażona) , a potem podobne czynności z konektorami górnych grzałek. Jak czerwona neonówka zgaśnie, to masz namierzoną uszkodzoną grzałkę. Podczas wykonywania tych operacji - MYŚLEĆ - żeby prąd nie popieścił.
 • Poziom 9  
  ok dzięki popróbuje i dam znać jutro :)

  edit:
  przełącznik funkcji wymieniony, wszystko działa jak należy :) całkowity koszt operacji - 30zł, temat do zamknięcia :) dzięki