Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Kuchnia gaz-el Mastercook Wrozamet 3400 Elegance(grzałka dolna działa gdy wył.)

13 Aug 2011 13:16 5432 3
 • Level 9  
  Nawet gdy tylko jest podłączona do prądu i nie jest nawet włączona (0) to dolna grzałka grzeje na maxa, inne nie. Gdy przechodziłem obok w nocy widać było lekką łunę dobijająca z kontrolek z przodu, ale za dnia nie idzie tego zauważyć.

  Nie działają tryby: grzałka górna, grzałka opiekacza, grzałka opiekacza i wentylator, termoobieg, grzałka opiekacza i napęd rożna(nawet nie słychać żeby działały). Gdy tryby te są włączone pomarańczowa kontrolka się pali, ale czerwona nie(niezależnie od ustawionej temperatury). Na trybie grzałki dolnej i górnej oraz dolnej, zapalają się obydwie lampki ale czerwona nie powinna świecić bez ustawienia temperatury a tak robi.

  Tak czy inaczej najbardziej uciążliwe jest to że dolna grzałka grzeje jak piekarnik jest wyłączony.


  Sprawdzałem grzałki, nie są przepalone.
  4 tygodnie temu wymieniana była grzałka dolna przez elektryka, wszystko działało do wczoraj. Ale raczej wątpię by to była jego wina.

  Czym może być to spowodowane? Pozdrawiam :)
 • Home appliances specialist
  Należy posprawdzać grzałki na zwarcie do obudowy, przejrzeć instalację oraz przełącznik funkcji.
 • Home appliances specialist
  Zwarcie wewnętrzne dolnej lub górnej grzałki zwłaszcza widać to po podanych objawach:
  Cheri wrote:
  Na trybie grzałki dolnej i górnej oraz dolnej, zapalają się obydwie lampki ale czerwona nie powinna świecić bez ustawienia temperatury a tak robi.

  Wyjmij wtyczkę sieciową, zdejmij konektory najpierw z dolnej grzałki - włącz do sieci kuchenkę (nawet nie nastawiaj zegarka jak jest w niego kuchenka wyposażona) , a potem podobne czynności z konektorami górnych grzałek. Jak czerwona neonówka zgaśnie, to masz namierzoną uszkodzoną grzałkę. Podczas wykonywania tych operacji - MYŚLEĆ - żeby prąd nie popieścił.
 • Level 9  
  ok dzięki popróbuje i dam znać jutro :)

  edit:
  przełącznik funkcji wymieniony, wszystko działa jak należy :) całkowity koszt operacji - 30zł, temat do zamknięcia :) dzięki