Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
AM TechnologiesAM Technologies
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Usterki i naprawa przetwornic do lamp ksenonowych-omówienie

marekbialy 26 Cze 2017 21:59 107586 115
    onepiotr
    Poziom 25  
    Przetrzyj delikatnie wilgotnym wacikiem i odczytaj opis. Żółty to tantal jakiś. Może ktoś podpowie ile ma pojemności. One czasem samoistnie padają. Na próbę można wstawić normalnego elektrolita.
  • AM TechnologiesAM Technologies
    japycz321
    Poziom 25  
    Kolego, tak to wygląda, oznaczeń brak.

według mojego miernika to 1 uF.
    tomtim123
    Poziom 26  
    tomtim123 napisał:
    tomek030490 napisał:
    witam czy mógł by mi ktoś pomóc przetwornica nie reaguje tranzystory są sprawn Usterki i naprawa przetwornic do lamp ksenonowych-omówienie Usterki i naprawa przetwornic do lamp ksenonowych-omówienie e czy ktoś miał taki przypadek???
    Usterki i naprawa przetwornic do lamp ksenonowych-omówienie Usterki i naprawa przetwornic do lamp ksenonowych-omówienie Witam naprawiałem przetwornice 5DV widoczna na zdjęciu. Standardowa przypadłość odkleił się ten duży tranzystor, po zalutowaniu przetwornica działała tylko 2 i pół dnia. Po ponownym zdemontowaniu okazało się że ten duży tranzystor jest OK ale jest zwarty DPAC widoczny na zdjęciu oznaczony RHR660N218 za diabła nie mogę zlokalizować go czy to N-MOSFET, a może to jest jakaś dioda proszę o pomoc w zlokalizowaniu tego komponentu. Dodam jeszcze że ten owy komponent ma zwarcie pomiędzy G-D ,pomiędzy D-S jest dioda moim zdaniem to jest N-MOSFET. Z góry bardzo dziękuję i pozdrawiam wszystkich forumowiczów. Wczoraj zamówiłem kilka tranzystorów N-MOSFET o różnych parametrach.

Klient stwierdził ,że sorki ale po dwóch dniach padło , ale nie przetwornica ,tylko padł palnik. To tak informacyjnie. Pozdrawiam.
    electro
    Poziom 17  
    tomtim123 napisał:

Klient stwierdził ,że sorki ale po dwóch dniach padło , ale nie przetwornica ,tylko padł palnik. To tak informacyjnie. Pozdrawiam.

Może palnik dobił "zmęczoną" przetwornice, a sprawna przetwornica dobiła "zmęczony" palnik. Pytanie jeszcze co to za palnik i jaki stary, niektóre chińczyki nawet jako nowe sprawiają problemy.
  • AM TechnologiesAM Technologies
    rumpelek
    Poziom 10  
    Valeo Ballast 6G 89034934 (VZ739) Prośba o pomoc... jak sprawdzić co pomierzyć? podpada oczywiście ten układ który jest najbliżej tej całej spalenizny - ale szukając Datasheet nie znalazłem niestety nic co by podpadało. Zamiana przetwornicy lewa/prawa potwierdziła, że ta jest padnięta... Jako, że bez świateł jazda może być droga to prośba o pomoc :)

Bboyyahoo
    Poziom 1  
    Witam, jestem tu nowy i proszę o wyrozumiałość.
    Chciałbym zapytać was czy jeśli podepnie się przetwornice taka stara dokładnie taka jak jest w bmw e39 to czy bez palnika ona wydaje jakieś dźwięki?
    Ogólnie nie świeci mi palnik A przetwornica bzyczy tak jak by odgromnik wewnątrz bzyczal... A jak podłączam do niej kable z fajka na palnik to ten dźwięk bzyczenia jak by zwarcia przenosi się do gniazda palnika.

Czemu tak się dzieje? Czy to jest normlane ? Jak powinno być poprawnie ?

Z góry dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam :)
    gdkj
    Poziom 26  
    Witam.
    Pozwalam sobie przypomnieć ten temat z konkretnymi pytaniami,
    przetwornica 5DV 008 290-00 :
    1. do czego podłączona jest bramka HUF75639 ?
    2. czy kondensatory 2,2uf / 400V podpięte są równolegle i do czego podpięty jest ich minus ?
    3. plus tych kondensatorów znalazłem podpięty do źródła mosfeta 76129D (obok prostego dławika na krótkim walcu ferrytowym z zatkniętym białym plastykiem opodal złącza zasilania) ale nigdzie więcej co jest trochę dziwne.

Moduł jak zwykle rozszczelniony nie wyglądał bardzo źle ale okazuje się że przyroda i tak zrobiła swoje.
    Proszę o podpowiedzi.

Pozdrawiam.
    grafii1
    Poziom 17  
    Witam , podpinam się do tematu 5DV 008 290-00 , nie działa , po rozebraniu prawie jak nówka sztuka , tranzystory , diody itp po pomiarach ok ale nie elektrolity , i nie chodzi o ich wygląd bo nie można się do nich czepiać ale ... coś minie tknęło żeby je sprawdzić poza układem i niespodzianka , przy odlutowywaniu odpadł ale nie połączenie gdzie lut tylko odpadł od podstawki . Okazało się że nogi kondensatora po prostu były UPALONE , więc sugestia że kondzioł na oko jest ok jest mylna
    grzesiek1989cza
    Poziom 10  
    Arek_D napisał:
    Co to za element to nie wiem, ale sprawdź dokładnie ten co zaznaczyłem na zielono - na mojej płytce - "spec" - sprawdzał i wszystko było idealne - żadnych zimnych lutów czy uszkodzonych (według pomiarów) elementów.
    Jednak jak profilaktycznie kazałem mu wymienić ten tranzystor (zaznaczony na zielono) to podczas jego wylutowywania okazało się że był odklejony - a wizualnie nic na to nie wskazywało - wlutował go na nowo i przetwornica działa.

U mnie też w jednej wymieniłem ten element gdyż był odklejony i zadziałała a w drugiej niestety nie choć byłem pewien że ten odklejony tranzystor jest winowajcą... Wie ktoś co może jeszcze być ? Reszta tranzystorów sprawdzona i wartości ok
    grafii1
    Poziom 17  
    Co prawda nie robiłem tych przetwornic wiele ale zauważyłem że tranzystory "niby" dobrze przylutowane miały nie styk między podstawą a płytką , chociaż bardzo mocno się trzymały . Zawsze na wszelki wypadek poprawiam te lutowania , pozdrawiam
    Jamienator
    Poziom 10  
    Czy ktoś z kolegów mógłby sprawdzić w swoich zbiorach przetwornic wartość zaznaczonych rezystorów? Przetwornica AL 1 307 329 087Usterki i naprawa przetwornic do lamp ksenonowych-omówienie
    glus266
    Poziom 10  
    Hej
    Wprawdzie ja mam 074 -ale to jak wiem nie ma znaczenia (tym bardziej, że mam 2 nieco różne wykonania)
    ten mniejszy ma oznaczenie 6811 czyli jak sądzę 6,8k 1%
    większy to 0,5R 2W.

Dodano po 22 [minuty]:

Ja mam nieco inny problem - użyłem kiepskiej lutownicy i urwałem 2 ścieżki wraz z punktami przelotek.
    Zamierzam kupić owe przetwornice ale do tego czasu potrzebuję odpalić moje poprzez wlutowanie przewodów od bramek tranów do ... i tego właśnie nie wiem - czy ktoś mógłby namierzyć gdzie się wlutować.
    piciu256
    Poziom 1  
    Witam, mam problem z przetwornicą AL, najbardziej standardowa jaka może być więc myślę że nie muszę podawać numeru, z Mazdy 6.
    Otóż zakupiłem ją jako uszkodzoną, wymieniłem 3 z 4 tranzystorów na mocniejsze o takich samych parametrach pracy (11n60) i działało przez jakieś pół godziny, w tym czasie światło jakby falowało, a po powrocie okazało się że nie świeci, w środku spalony (pociemniał plastik) mosfet najbliżej wtyczki, świeżo wymieniony... Zamówiłem 2 kolejne, by zmienić pozostały i spalony, ale pytanie co mogło spalić ten? Starter jest ok, żarnik nowy, nie podróbka (Bosma) i w prawej lampie wszystko jest ok, przetwornice zamienione miejscami (wcześniej ta spalona była po prawej, stara lewa działa idealnie)
    Dodam że kiedy testowałem z zasilacza 12v to żadna przetwornica nie startowała, tylko światło migało, w tej starej sprawnej szybciej niż w naprawione.
    DzikiLopez97
    Poziom 2  
    Witam, a ja mam inny problem. Mianowicie lampy nie działają gdy jest zimno. Po odpaleniu samochodu po nocy, przy obecnych temperaturach(ok-2 stopnie) po kilku minutach prawa zaczyna świecić, a lewa potrzebuje jeszcze więcej czasu. Natomiast później jest już okej, jak saab postoi nawet kilka godzin.
    Saab 93(2005)
    P. S Nie dzieje się tak za każdym razem, dlatego jest to zastanawiające
    DzikiLopez97
    Poziom 2  
    Gdzie znajdują się te kondensatory? Niestety jestem laikiem w tym temacie. Chciałem się dowiedzieć czy wina leży w przetwornicy, ale czytając wcześniejsze wypowiedzi to gdyby to była przetwornica światła by nie działały w ogóle lub gasly.
    Czy jest tam jakas kostka, której może być "za zimno“ lub coś w tym stylu?
    electro
    Poziom 17  
    Piszesz w temacie o przetwornicach to zakładam że "wiesz co robisz";) Miałem na myśli kondensatory w przetwornicy, to że zaczynają działać po czasie mogło by na to wskazywać, oraz to że trwa to dłużej w niskich temperaturach. To tylko wskazówka nie rozwiązanie, jeżeli nie wiesz co i jak podmień przetwornicę na inną sztukę, albo chociaż zamień stronami i zobacz czy będzie podobne zachowanie, czy teraz prawa będzie potrzebować więcej czasu.

DzikiLopez97 napisał:
    Gdzie znajdują się te kondensatory?
    salas93
    Poziom 1  
    Ponawiam temat tylko z innym kondensatorem, ktoś może wie jakie ma parametry? Usterki i naprawa przetwornic do lamp ksenonowych-omówienie
    electro
    Poziom 17  
    Pewnie podobne jak te obok, zdemontuj i pomierz. Tego typu "duże" kondensatory zwykle unifikuje się w ramach projektu, bo i tak stosowane są do wygładzania napięcia, więc istotna jest głównie pojemność minimalna. Napięcie można oszacować po układzie w jakim pracuje.
    jkazan
    Poziom 10  
    Witam,
    Skoda Superb 1,9 tdi 130 km 2005 rok. Na wstępie informuje, że nie znam się na elektronice.

Zalało mi przetwornicę Hella 5DV 008 290-00. Mierzyliśmy i do przetwornicy dochodzi 12 V, masa OK; za przetwornicą mój miernik nie pokazał właściwie napięcia, masy brak.

Przed chwilką przetwornicę wysuszyłem / oczyściłem i wygląda jak na załączonych zdjęciach.
    Nie podobają mi się na niej tylko druciki zaznaczone w kółku (to chyba od masy).

Pytania:
    - jakie napięcie powinno być za przetwornicą?
    - brak masy za przetwornicą jest spowodowany przygiętymi drucikami w kółku?
    - czy jest szansa na reanimację tej przetwornicy?
    - na co jeszcze zwrócić uwagę / co jeszcze mogło paść?

Usterki i naprawa przetwornic do lamp ksenonowych-omówienie Usterki i naprawa przetwornic do lamp ksenonowych-omówienie
    gdkj
    Poziom 26  
    Witam.
    5DV 008 290-00. Nie działa w środku sucha, zamierzam przelutować tranzystory ale zastanawia mnie do czego są podłączone minusy kondensatorów :

Odpowiedź potrzebna możliwie szybko, obmierzyłem w porównaniu z każdym innym elementem i nic.

Pozdrawiam.
    Anitka16
    Poziom 8  
    Witam potrzebuję informacji.. poszła mi przetwornica opel Vectra c 1.9 cdti moze ktos sie orientuje co to takiego
    electro
    Poziom 17  
    Jeśli to tobie w czymkolwiek pomoże, to są kondensatory.

Anitka16 napisał:
    Witam potrzebuję informacji.. poszła mi przetwornica opel Vectra c 1.9 cdti moze ktos sie orientuje co to takiego
    Anitka16
    Poziom 8  
    Tyle to też wiem. Chodzi mi dokładnie jaki rozmiar i jaki
    Piter....
    Poziom 8  
    Witam kolegę i jak udało się naprawi mam ten sam problem.