Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Niesprawny samochód na drodze. Co robić?

jola3232 13 Sie 2011 16:44 1200 11
  • #1 13 Sie 2011 16:44
    jola3232
    Poziom 8  

Od pewnego czasu po moim osiedlu jeździ pewne auto i nie było by w tym nic złego gdyby nie jego stan techniczny.
    Ale od początku.
    Po chodnikach jeżdżą dzieci, po pasach przechodzą nie tylko najmłodsi ale i my dorośli. owe auto ma chyba słabe hamulce, bo za każdym razem przed pasami ledwo wyhamuje (raz o mało nie potrącił dziecka na rowerze).
    Zaczynam bać się o moje dzieci i swoją skórę. Kierowca niby jeździ pomału, ale niesprawnym autem. Dlatego pytam was drodzy Państwo, do kogo mogę zwrócić się o pomoc w celu "unieszkodliwienia" tego pojazdu?
    Nie chodzi mi o to, żeby kierowce wpakować w kłopoty a o uświadomienie mu jakie niebezpieczeństwo stwarza na drodze.

0 11
  • #2 13 Sie 2011 16:51
    Ireneo
    Poziom 40  

Zadzwoń na policję,powiedz o co chodzi, na pewno go skontrolują i będzie to pewniejsze niż próba wytłumaczenia i robienia sobie wroga na ulicy.

0
  • #3 13 Sie 2011 17:01
    jola3232
    Poziom 8  

Ireneo- też o tym myślałam. Boję się tylko, że policja puści moje prośby koło uszu i wcale go nie skontroluje. Ale chyba nic innego mi nie pozostało.
    Jeśli zgłoszę niesprawne auto na drodze, to policja ma obowiązek go skontrolować? Czy polega to na tym, "jak go kiedyś zobaczymy to może sprawdzimy co ma pod maską?"

0
  • #4 13 Sie 2011 17:14
    Ireneo
    Poziom 40  

Sprawdzą na bank,zwłaszcza jak powiesz że boisz się o dzieci bo już raz prawie wjechał na przejście.Przekaz najlepiej o której go można spotkać i gdzie albo gdzie właśnie pojechał.Niezbędne będą marka (dobrze też kolor)i numer rejestracyjny.

0
  • #5 13 Sie 2011 17:17
    Naimad_86
    Poziom 16  

Ewentualnie można zadzwonić do inspekcji transportu drogowego, ale policja też musi sprawdzić każde zawiadomienie. Pozdrawiam

0
  • #6 13 Sie 2011 17:33
    jola3232
    Poziom 8  

Wreszcie się odważyłam i zadzwoniłam na policje. Podałam numer rejestracyjny pojazdu, jego kolor i markę. Zobaczymy czy policja go sprawdzi.
    Choć muszę przyznać, że głupio się czuję z takim donosicielstwem.. Jednak po głębszych przemyśleniach stwierdziłam, że dopiero bym sobie pluła w brodę gdyby się coś stało a ja choć mogłam coś zrobić, czekałam z rozłożonymi rękami.
    Myślę również o zawiadomieniu inspekcji transportu drogowego. Dziękuję Naimad_86 za tą podpowiedź. Nie wiem tylko do końca czym się ta inspekcja zajmuje? i czy na pewno sprawdziła by to auto?. Główny inspektorat ma siedzibę 40 km od mojej wioski, więc może by machnęli ręką i mieli by daleko gdzieś sprawdzanie auta w takiej "wygwizdówce"

0
  • #7 13 Sie 2011 17:40
    1078231
    Użytkownik usunął konto  
  • #8 13 Sie 2011 17:54
    jola3232
    Poziom 8  

Motronic napisał:
    jola3232 napisał:

Choć muszę przyznać, że głupio się czuję z takim donosicielstwem."

Bardzo dobrze zrobiłaś.

Dziękuję za słowa wsparcia.
    Cały czas powtarzam sobie, że robię to z troski o bezpieczeństwo własne, moich dzieci, innych maluchów i starszych, którzy przechadzają się tą ulicą. Chodź jest mi po prostu po ludzku wstyd, że musiałam na kogoś donieść. Ale skoro już powiedziałam A to trzeba powiedzieć i B. Dlatego podjęłam decyzję, że zgłoszę ten pojazd do inspekcji transportu drogowego, tylko mam problem, bo nie wiem jak mam to zrobić i gdzie zadzwonić?

0
  • #9 13 Sie 2011 18:04
    1078231
    Użytkownik usunął konto  
  • #10 13 Sie 2011 18:08
    jola3232
    Poziom 8  

Motronic napisał:
    Nie wiem co to za pojazd, ale ITD pewnie nie ma nic do niego.
    ITD nie może działać w odniesieniu do pojazdów:

-przeznaczonych konstrukcyjnie do przewozu nie więcej niż 9 osób łącznie z kierowcą w niezarobkowym krajowym i międzynarodowym przewozie drogowym osób,
    -o dopuszczalnej masie całkowitej nieprzekraczającej 3,5 t.

to zwykły Fiat. Czyli wynika z tego, że pozostaje mi tylko policja?

0
  • #11 14 Sie 2011 07:29
    Ireneo
    Poziom 40  

Wystarczy policja.Nie rób już takiego szumu.Zaraz będą porady że potrzebna "uwaga","ekspres reporterów" itd ':D' Zadzwoniłaś,masz czyste sumienie,być może uratowałaś życie i to wystarczy w tym temacie.Ewentualnie zakończeniem powinien być opis czy go skontrolowali i z jakim skutkiem.

0
  • #12 14 Sie 2011 11:52
    jola3232
    Poziom 8  

Ireneo napisał:
    Wystarczy policja.Nie rób już takiego szumu.Zaraz będą porady że potrzebna "uwaga","ekspres reporterów" itd ':D' Zadzwoniłaś,masz czyste sumienie,być może uratowałaś życie i to wystarczy w tym temacie.Ewentualnie zakończeniem powinien być opis czy go skontrolowali i z jakim skutkiem.

Aż tak głupia nie jestem by wzywać media:) To byłby jakiś absurd.
    Dziękuję wszystkim za rady i pomocne opinie.
    A jeśli chodzi o tego Pana to po prostu za każdym razem kiedy znów coś wywinie będę dzwonić na policję i już. Najwyżej będzie najczęściej kontrolowanym kierowcą w Polsce...
    Jeszcze raz wszystkim dziękuje za profesjonalne i szczere komentarze.
    Pozdrawiam

0