Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Sklep HeluKabel
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

TV SAMSUNG LED UE40D5700 - kontrola głośności osobno słuchawek i głośników

13 Sie 2011 17:34 5981 3
  • Poziom 14  
    Witam!
    Mój TV to SAMSUNG LED UE40D5700RS

Mam dwa pytania:

1. Korzystam z przedłużki do słuchawek do tego TV i chciałbym mieć możliwość kontrolowania osobno głośność głośników w TV i osobno słuchawek. Mógłbym wtedy mieć tą przedłużkę podłączoną cały czas (bo gdy ją podepnę to głośność w TV jest wyciszona). Może w ustawieniach menu serwisowego?

2. Da się jakoś zmienić tą opcję, która reguluje jasność menu do tła? np jak włączę tv i obraz jest czarny to jak wejdę w menu jest ono ledwo widoczne bo tak zostało przyciemnione, ale jak już włączę film to menu jest normalne (jasne wyraźne)

3. Pytanie może okazać się bardzo głupie ale wolę się upewnić na wszelki wypadek zanim coś zmienię. Mam oryginalny kabel zasilający TV. Wygląda tak:
    Podobny kabel mam do PS3.
    Poszukuję zamiennika, który będzie dwa razy dłuższy. Nie mogę znaleźć na Allegro takiego kabla, może ktoś ma jakieś namiary? Nic się nie stanie z TV jeśli użyję innego (nie oryginalnego kabla zasilającego)?
  • Sklep HeluKabel
  • Poziom 13  
    Witam.
    1. Z tego, co mi wiadomo, nie ma takiej opcji...
    2. W niektórych modelach była taka możliwość normalnie w Menu. Nie wiem jak w tym. Musiałbyś zerknąć do instrukcji.
    3. Oczywiście! Kolego, możesz podłączyć każdy inny kabel (tzw. "ósemka); dowolnej długości i nic się nie stanie!

Pozdrawiam!
  • Sklep HeluKabel
  • Poziom 14  
    Co do osobnej regulacji głośności głośników z tv i słuchawek to otrzymałem odpowiedź z działu obsługi klienta Samsunga:

SAMSUNG CUSTOMER SUPPORT CENTER napisał:
    Opcje, ustawienia, o które Pan pytani nie są dostępne w telewizorze.
    Sugestie zostaną przekazane do działu oprogramowania. Możliwe że w
    przyszłości zostaną dodane w jakieś wersji oprogramowania.

Problem jest naprawdę uciążliwy, ponieważ za każdym gdy chcę sobie słuchać TV na słuchawkach muszę wstać, odsunąć TV i szukać wejścia słuchawkowego i tam podpinać tą przedłużkę. Może zna ktoś sposób na rozwiązanie mojego problemu? Może jak kupie osobne urządzenie np kino domowe, jakąś kartę dźwiękowa lub jakieś głośniki specjalne to będę mógł tam podpiąć TV i słuchawki i bezpośrednio z tego ustawiać taką opcję?
  • Poziom 22  
    Witam

Moj przypadek jest troche zblizony do Twojego i moze wykorzystasz to co napisze do rozwiazania swojego problemu.

Niedawno nabylem TV UE32D5500 i chcialem podpiac wykorzystywane dotychczas przeze mnie sluchawki bezprzewodowe. Oczywista sprawa byla mozliwosc korzystania z niezaleznej regulacji glosnosci telewizora i sluchawek bez koniecznosci kazdorazowego spacerowania do telewizora w celu ich odlaczenia.

I .... Stwierdzam ze przynajmniej w moim przypadku znalazlem czesciowe rozwiazanie aby zachowac funkcjonalnosc niezaleznej regulacji glosnosci - niestety rozwiazanie dotyczy tylko przypadku dzwieku analogowego

Od razu jednak wyjasniam ze korzystam ze sluchawek bezprzewodowych, ktore maja wlasna wbudowana regulacje glosnosci.

Do rzeczy - moje rozwiazanie zapewniajace komfortowe niezalezne i bezprzelaczeniowe korzystanie z glosnikow telewizora i sluchawek:

Potrzebne sa dwie rzeczy
    - adapter HDMI - EURO SCART ktory byl u mnie w komplecie z TV
    - oraz dokupiony lub dorobiony kabelek zapewniajacy wyprowadzenie z wtyku EURO sygnalow audio L/P na gniazdo mini jack do wpiecia kabelka od nadajnika sluchawek. (nie pamietam numerow stykow wykrzystanych w EUROZLACZU - podam je gdy wroce do domu i rozbiore zlacze kabla - przepraszam, aktualnie jestem poza domem i korzystam z edytora ktory nie ma polskich znakow)

Wykorzystane styki EURO:

1 AOR Wyjście audio, kanał prawy
    3 AOL Wyjście audio, kanał lewy
    4 AGND Masa sygnału audio

Dzwiek pojawia sie na tym wyjsciu w trakcie ogladania programow telewizyjnych analogowych i cyfrowych :),
    brak go jednak przy odtwarzaniu filmow :(

Tak a'propos polecam sluchawki radiowe np Philipsa lub Panasonica - bedziesz mial swobode ruchu no moze kosztem ciut slabszej jakosci odsluchu jednak jak dla mnie akceptowalnej.

Napisz/napiszcie czy Ci/Wam udalo sie rozwiazac ten problem zarowno dla dzwieku analogowego jak i cyfrowego.

Artur