Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zmywarka Ariston LD87 przecieka

biały 13 Sie 2011 18:33 3048 9
  • #1 13 Sie 2011 18:33
    biały
    Poziom 13  

Zmywarka Ariston LD87 przecieka, od spodu zmywarki widać spływające krople z góry zbiorniczka z brązową zawartością, połączonego ze zbiornikiem z solą. Po wymontowaniu tego zbiorniczka, nie widać na nim żadnego pęknięcia, ani śladu skąd był przeciek. Nie widać też miejsca, z którego mogłoby przeciekać na ten zbiorniczek.
    Czy ktoś się spotkał z podobnym przeciekiem w tych zmywarkach?

0 9
  • #2 13 Sie 2011 20:15
    movzx
    Poziom 39  

Dość często cieknie właśnie z rozmontowanego przez Ciebie miejsca - czyli uszczelnienie zmiękczacza (bo to wymontowałeś) do zbiornika. Obejrzyj uszczelkę.

0
  • #3 13 Sie 2011 23:02
    biały
    Poziom 13  

Wymontowałem zbiornik z solą bo ciekło, najpierw ciekło zanim wymontowałem, więc to nie mogło być powodem przecieku że wymontowałem zbiornik. Uszczelka nad zbiornikiem z solą jest w innym miejscu niż był zauważony przeciek (ok 20 cm).

0
  • #4 13 Sie 2011 23:21
    movzx
    Poziom 39  

No domyślam się że najpierw ciekło a potem rozmontowałeś, a nie w odwrotnej kolejności :D Skoro uważasz że nie ciekło stamtąd to może być jeszcze połączenie wciskowe które jest obok. I daj zdjęcia.

1
  • #5 14 Sie 2011 11:00
    biały
    Poziom 13  

Zmywarka Ariston LD87 przecieka Zmywarka Ariston LD87 przecieka

Kropkami zaznaczyłem miejsce spływania kropli, na drugim zdjęciu zaznaczyłem miejsce podejrzewane o przeciek, lecz przy wymontowanym zbiorniczku, napełnionym wodą przecieku nie widać, być może że przecieka tylko podczas pracy zmywarki.

0
  • #6 14 Sie 2011 12:40
    movzx
    Poziom 39  

To teraz obejrzyj dno zbiornika zmywarki, prawdopodobnie tam masz przeciek.

0
  • #7 14 Sie 2011 13:24
    biały
    Poziom 13  

Możliwe że dno , ale jest oklejone warstwą wygłuszającą, trzeba by ją częściowo usunąć i obejrzeć.

0
  • #8 14 Sie 2011 17:08
    movzx
    Poziom 39  

Powinno być widać bez obrywania. Leci spod którejś uszczelki, ze spawu albo dopiero w ostateczności jest dziura w samej blasze.

0
  • #9 17 Sie 2011 09:50
    biały
    Poziom 13  

Rzeczywiście przeciek pochodził z dna zmywarki. Nad zbiorniczkiem po którym spływała woda w dnie zmywarki jest wytłoczenie i na krawędzi tego wytłoczenia była maleńka dziurka (jak po ukłuciu igłą).
    Przeciek już zlikwidowany, lecz zmywarka zbuntowała się i nie chce pracować.
    Kilka razy udało się uruchomić najkrótszy program (12 min) który przeszedł do końca.
    Przy innych programach na programatorze migają cyfry z ustawionym czasem i nie startuje, słychać popiskiwanie sygnalizatora dźwiękowego. Jak uda się uruchomić to po kilku lub kilkunastu minutach wyłącza się i na programatorze pozostają poziome kreski. Kilka razy pojawił się kod błędu: AL. 09 (tego kodu nie znalazłem w wykazie kodów)
    Co może być powodem takiego zachowanie się zmywarki? Czy jest jakaś możliwość wyresetowania.

0
  • #10 20 Sie 2011 08:41
    biały
    Poziom 13  

Zmywarka nadal odmawia posłuszeństwa i nie daje się uruchomić, a jeśli wystartuje, to po kilku minutach wyłącza się.
    Wygląda jak by był to problem elektroniki. Mimo przecieków, które były, programator nie był zamoczony.
    Mam nadzieje, że któryś z Kolegów spotkał się z podobnym problemem i zechce się podzielić swoim doświadczeniem.

0