Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Dell D610-komunikat o nieznanym zasilaczu i padnięta bateria.

Maggajwer 13 Sie 2011 19:02 1887 1
  • #1 13 Sie 2011 19:02
    Maggajwer
    Poziom 8  

Witam.
    Nie wiem co ja mam z tymi Dell-ami, wieczny pech.

Tym razem mam problem z zasilaniem. Laptop pracuje głównie na zasilaczu, z racji tego, iż bateria nie działa odkąd go mam.

Wcześniej pracował normalnie, zarówno po podłączeniu do stacji dokującej, jak i bezpośrednio po podpięciu do sieci. Jakiś czas temu przestał pracować w stacji: odpala się, ale wyświetla się komunikat o niezidentyfikowanym typie zasilacza, oraz info że przycisk F1 wyłączy go. Oczywiście nie ma mowy o załadowaniu się systemu.

Bezpośrednio pod siecią: Czasami matryca przygasa, czasem po przygaśnięciu przechodzi w tryb sleep, po obudzeniu wyświetla na pasku komunikat o słabej baterii(to mnie dziwi najbardziej).

Bateria w żaden sposób nie reaguje na nic, tester(przycisk w baterii) martwy.

W związku z powyższym kilka pytań:

1. Co mogło spowodować nagłe "niedziałanie" w stacji i jak to wyeliminować?

2. Można próbować jakiejś regeneracji baterii? Słyszałem o tym, ale nie wiem jak to faktycznie miało by wyglądać. Nie ukrywam że nowa bateria jest droga, a przydało by się, żeby choć chwilę na starej mógł popracować.

Pozdrawiam

0 1
  • #2 13 Sie 2011 19:22
    coyot
    Poziom 17  

Dzieje się tak ponieważ laptop nie wykrywa "chipa" w zasilaczu do komunikacji z nim służy środkowy pin w zasilaczu "igła" często powodem tego jest ułamana końcówka zasilacza lub ułamane gniazdo. Proponuję sprawdzić na innym zasilaczu. w przypadku gdy laptop nie rozpoznaje zasilacza bateria nie jest ładowana, i często laptop działa na "małych obrotach". Co do stacji dokującej to niestety nie mam pomysłu.

0