Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pralka Whirlpool AWG 879 jaka przyczyna zalania i spalenia modułu głównego

Natek_ 13 Sie 2011 19:17 2722 1
  • #1 13 Sie 2011 19:17
    Natek_
    Poziom 9  

Witam

Pralka Whirlpool AWG 879 ładowana od przodu. Kilka miesięcy temu podczas cyklu prania było czuć zapach palonej izolacji i po jakimś czasie pralka przestała działać.

Okazało się, że moduł główny pralki ma nadpaloną płytkę i dochodzące do niej kable. Moduł został reanimowany przez amatora eketronika, powymieniał jakieś częśći na płytce i po zamontowaniu wszystko działa. Pralka pracuje poprawnie, realizuje program, przechodzi przez wszystkie etapy prania.

Czyli skutek awarii usunięty ale chce dojść teraz do przyczyny, żeby nie powtórzyło się to w przyszłości. Zastanawiam się skąd mogła się wziąć woda na module?

Krótki opis mojej pralki:

Po zdjęciu tylnej płyty obudowy pralki moduł główny zamocowany jest na bocznej ściance na 1/3 wysokości od dołu. Nad nim nie ma za bardzo niczego z czego mogłoby cokolwiek cieknąć za wyjątkiem hydrostatu, Z hydrostatu (jest umieszczony w górnym lewym rogu pod górną pokrywą patrząc od tyłu) idzie czarny cienki gumowy wężyk do trójnika gumowego spustowego ze zbiornika. Na tym cienkim wężyku jest założona kostka z gąbki, która ma za zadanie najprawdopodobniej amortyzować ruchy bębna względem tego przewodu pewnie aby nie doszło do przetarcia. Ta gąbkowa kostka jest praktycznie nad modułem głównym, który został zalany. Więc najbardziej prawdopodobne jest, że źródłem wody jest hydrostat lub czarny cięki wężyk.

I teraz pytanie:

Czy hydrostat może być źródłem wycieku? Z tego co wiem jest on odpowiedzialny za zalanie zbiornika odpowiednią ilością wody al też gdzieś wyczytałem, że do podobnego uszkodzenia doszło kiedy ktoś przesadził z ilością proszku, zbyt dużo piany itd. Czy nadmiar piany mógł wyjść przez hydrostat?

0 1