Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wieża Sharp XL-MP15 nie czyta płyt mimo wymiany mechanizmu

13 Sie 2011 20:24 1802 3
  • Poziom 13  
    Witam
    powracam do tematu, który już jakiś czas temu na forum był, jednak, iż długi czas nic nowego się nie działo, został zamknięty.

Usterka: wieża czasami czytała płyty, czasami nie, czasami przerywała, lub od razu pojawiał się napis No Disc.

Zamówiłem drugi mechanizm (sklep impleshop.pl), także nową taśmę, zmieniłem, (oczywiście zworka zabezpieczająca rozlutowana) i niespodzianka - wieża nadal nie czyta płyt. Na wyświetlaczu od razu pojawia się napis No Disc. Laser świeci, ale jakoś strasznie słabo.
    Odesłałem laser, gdyż myślałem, że to jego wina. Przysłali drugi, założyłem - nic nie dało. Objawy identyczne jak wcześniej.
    Koledzy, co w tej sytuacji jest przyczyną tej usterki i co teraz posprawdzać? Proszę serdecznie o pomoc, gdyż trochę kaski wydałem na nowy mechanizm, a poza tym, zależy mi na przywróceniu do życia tego sprzętu...
    Pozdrawiam
  • Pomocny post
    Admin grupy audio
    Na początek polecam:
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1620437.html

Czy laser świeci?
    Trzeba też sprawdzić czy i jak działa posuw głowicy - przesuń ją ręcznie na koniec, włącz wieżę i zobacz czy wróci.
    Dysponujesz oscyloskopem?
    Podaj link do poprzedniego tematu, Tobie łatwiej go znaleźć niż mnie, pośród Twoich ponad 100 postów.
  • Poziom 13  
    Dzięki za uwagi i odpowiedź.

Laser raz świeci, bardzo, bardzo słabo, raz nie. (najczęściej jednak nie świeci w ogóle).
    Po włożeniu płyty, silniczek nie wykonuje nią żadnego obrotu.

Kilka razy jednak, nawet zdarzyło się, że laser próbował czytać płytę (płyta się obracała; słychać było pracę lasera oraz dość nietypowe pykanie), jednak ostatecznie komunikat No Disc.

Posuw głowicy jest OK. Laser wraca na swoją pozycję.
  • Pomocny post
    Użytkownik usunął konto