Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Dekoder Polsat HD5000 zamiana pamięci FLASH z niesprawnego do sprawnego

Łukasz K 13 Aug 2011 21:40 8323 5
 • #1
  Łukasz K
  Level 17  
  Witam
  Mam ww dekoder z Polsatu zalany wodą 1/3 płyty została zalana woda i zardzewiała na zielono. Szczerze mówiąc myślałem żeby to zacząc naprawiać ale chyba nie warto. Najprościej wg mnie bedzie podmienić pamięci flash do innego sprawnego dekodera także Polsatu HD5000. Pytanie do Was czy te pamięci po przelutowaniu nie skasują się? Czy wtedy karta zostanie przyjęta? Są to pamięci w technologii BGA Samsunga K4T51163QG . Czy ktoś juz to kiedyś robił? Pamięci nie zostały zalane (chyba). A może jest jakaś inna metoda na sparowanie aktywnej karty z abonamentem do innego dekodera? Proszę o odpowiedz. Dzięki
  Link do pamięci
  http://www.datasheetdir.com/K4T51163QG-HCE7+download

  A i jeszcze jedno. Czy jest możliwość sczytania z niesprawnego dekodera zawartości pamięci i wgrania tej zawartości do innego dekodera? Obydwa HD5000
 • #2
  User removed account
  User removed account  
 • #3
  CSA
  Level 12  
  Do innego dekodera HD5000 raczej nie przełożysz, bo te dekodery są własnością Cyfrowego Polsatu, twój zresztą też jest. Najprościej będzie oddać dekoder do CP, niech go naprawią.
 • #4
  tomus2k
  Level 26  
  CSA wrote:
  Do innego dekodera HD5000 raczej nie przełożysz, bo te dekodery są własnością Cyfrowego Polsatu, twój zresztą też jest. Najprościej będzie oddać dekoder do CP, niech go naprawią.

  Te dekodery były w sprzedaży
  cytat z archiwum news CP z 2010
  "HD5000 wkrótce zostanie wprowadzony do sprzedaży i będzie dostępny we wszystkich Autoryzowanych Punktach Sprzedaży na terenie Polski. Obecnie widzowie Cyfrowego Polsatu mogą odbierać 10 kanałów HD"
  Do tematu: Jak jest w FLASH to ok przełożenie pomoże. Tyle że nie jest to jedyne miejsce gdzie może być zapisany numer ( masz HUB USB, procesor ) I raczej są małe szanse aby tam był gdyż podczas zmiany oprogramowania może dojść do wysypania dekodera wtedy boot loader z procka umożliwia załadowanie nowego softu. Utrata flash równała by się z utratą numeru i pewnych danych instalacyjnych. Tak więc stawiam na to że to bootloader procka trzyma numer nie flash.
  Są jednak flashe stosowane np. w płytach głównych z obszarem zastrzeżonym który nie ulega kasowaniu, więc szansa jest jeśli zamontowana j jest tam właśnie takiej budowy pamięć.
  Ale to co podałeś to pamięć SD-RAM więc chyba nie tą kostkę chcesz przelutować

  http://www.alldatasheet.com/view.jsp?Searchword=K4T51163QG-HC(L)CC
 • #5
  CSA
  Level 12  
  Odnośnie informacji z CP, oni tylko piszą że jest w sprzedaży. Naprawdę chodzi o udostępnienie za opłatą. CPT HD5000 nie jest i nigdy nie był sprzedawany na własność. To ułatwia kwestię gwarancji, dekoder jest stale na gwarancji producenta i niezależnie kiedy padnie mozna go szybko i łatwo wymienić na inny egzemplarz.

  Natomiast co do samego dekodera to jest tak jak piszesz tomus2k. HD5000 ma wysoką skale integracji układów na płycie. Można gdybać gdzie sa dane do Nagravision 3 ale z tego co można wnioskować po ilości osób świadczących usługi wyciągnięcia boxkeya z nowego dekodera (0 osób) to pewnie jest to w układzie z głównym procesorem.
 • #6
  tomus2k
  Level 26  
  CSA wrote:
  Odnośnie informacji z CP, oni tylko piszą że jest w sprzedaży. .


  Cena dekodera HD 5000 to 640zł
  Poniżej link do oficjalnego cennika ze strony CP
  http://www.cyfrowypolsat.pl/cennik_sprzetu_23052011.pdf
  Dodam jako ciekawostkę że w 2010 promocyjnie w ofercie pre-paid ten dekoder kosztował 299zł.
  Myślę że możemy tym zakończyć off-topa na temat tego czy można mieć legalnie dekoder CP na własność.
  Wracając do tematu: jak zrobisz dość dokładne zdjęcia płyty od strony elementów to ustalimy myślę która to pamięć a który procesor :-)
  Ze swojego doświadczenia dodam że woda nie tylko rąbie miedź z płyty ale nogi i pady z układów. Z moich walk z potopielcami wiem że tylko te szybko osuszone rokują nadzieję na naprawę. Jeszcze jak na płycie jest zasilacz impulsowy i obszar zalania obejmował go to jest duże prawdopodobieństwo że doszło do uszkodzeń nie tylko w obszarze działania rdzy ale i wewnętrznych struktur układów (przepięcia 300V na 5V, 3,3V i 12V).