Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Jaki telefon wybrać. Orange abonament.

janek1815 14 Aug 2011 11:30 3534 8
    janek1815
    Level 38  
    Kolejny raz kończy mi się umowa na 3 numerach telefonów i tym razem mam problem. Ostatnim razem miałem Nokie6210Navigator jednak jej nie używam powód - głośnik do wymiany już któryś raz. Ma gwarancję do końca września jednak odpuszczam sobie tę naprawę. Nigdy więcej telefonu rozsuwanego. W pracy często się zdarza że mam troszkę piasku w kieszeni ;). Obecnie używam starej N70 sprzed 3-4 lat. Co potrzebuję nawigację i WIFI. Do wyboru mam:

-Blackberry 8900/2G,Curve9300
    -HTC Wildfire S, Wildfire
    -Nokia C6-00, C7-00, E52, E72, E75,
    -Samsung B7350 Omnia Pro,I9000 Galaxy S/S+,S8500 Wave,8530 WaveII
    -SE C905, Satio U1i, W995, XPERIA X10
    Najlepszym telefonem byłby pewnie Samsung SOLID ale nie ma tego co ja potrzebuję.
    krz2k
    Level 21  
    janek1815 wrote:
    Nigdy więcej telefonu rozsuwanego.
    Odpada więc na starcie C6-00, E75, C905, W995.

Zależnie od tego co będzie Co bardziej potrzebne wybierałbym w takiej kolejności: X10, E72, C7-00 ewentualnie możesz przed nimi wskazać BB ponieważ to telefony które wybiera się ze względu na potrzebę ich funkcjonalności.

janek1815 wrote:
    Ostatnim razem miałem Nokie6210Navigator jednak jej nie używam powód - głośnik do wymiany już któryś raz. Ma gwarancję do końca września jednak odpuszczam sobie tę naprawę.
    Skoro masz gwarancję to oddaj, zupełnie nic Cię to przecież nie kosztuje ;)
    janek1815
    Level 38  
    krz2k wrote:
    [quote=Skoro masz gwarancję to oddaj, zupełnie nic Cię to przecież nie kosztuje ;)

Szczerze dojazd w jedną stronę dojazd w drugą koszt na allegro 5zł. Nie ma sensu. Kupiłem sobie zarówno do N70 jak i tej 6210navi głośniczki. Jednak ta jest rozsuwana i jak się dostanie troszkę piasku to idzie wtedy na siłę. Nigdy nie popsuł mi się żaden telefon w inny sposób niż głośnik który "rzęzi" . N70 też uzdrowiłem w ten sposób i od 3 miesięcy jest ok.

Powracając do tematu po wstępnym obejrzeniu BB odpadają.
    Dużo Przycisków+piasek=PROBLEMY
    rakhenryk
    Level 10  
    nokia C3- 01 godna uwagi posiada ekran dotykowy i klawisze do wysyłania sms-ów w tradycyjny sposób
    snajper7.92
    Level 14  
    A który lepszy do gps i wifi?: HTC Wildfire S czy Galaxy Ace S5830?
    Pocieszny
    Level 38  
    janek1815 wrote:
    Nigdy nie popsuł mi się żaden telefon w inny sposób niż głośnik który "rzęzi" .

Taka usterka to jest normalna rzecz jeżeli używa się telefonu w warunkach gdzie jest dużo piasku, pyłu lub metalowych opiłków. Głośniki padają od zabrudzeń praktycznie niezależnie od modelu. Jeżeli używasz telefonu w warsztacie lub na budowie, to trzeba się z tym po prostu pogodzić.

Do użytku w "trudnych" warunkach poleciłbym jakiegoś Samsunga z serii Solid (np. B2710, który ma całkiem przyzwoite parametry i pancerną obudowę) - ciężko zajechać te telefony. No ale niestety nie ma wszystkiego czego potrzebujesz.

Nokia C7 jest całkiem niezła, ma szklaną szybkę na ekranie, dzięki czemu ciężej jest ją zarysować. Wszyscy moi znajomi, którzy używają tego telefonu, są bardzo zadowoleni.

rakhenryk wrote:
    nokia C3- 01 godna uwagi posiada ekran dotykowy i klawisze do wysyłania sms-ów w tradycyjny sposób

To jest dość delikatny telefon i przy intensywnym użytkowaniu często psuje się panel dotykowy, który zresztą jest plastikowy i łatwo się rysuje.
    janek1815
    Level 38  
    Słyszałem jaki jest Samsung Solid. Szkoda że nie można mieć dwóch takich samych kart SIM jedna byłaby w Samsungu a druga w Noki c-7
    virus95
    Level 2  
    HTC Wildfire jest spoko mój kolega taki ma i spadł mu z 20 razy na szybkę a ona nadal cała ;)
    janek1815
    Level 38  
    Zakupiłem C-7 kolor brown. Telefon jest super niech żyją telefony dotykowe. Wreszcie brak problemów z klawiaturą. Temat do zamknięcia. Tylko dlaczego nie ma takiej możliwości?