Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Skaner nasłuchowy UNIDEN UBC69XL-2 (Jak ustawiać stepowania ?) (kHz)

14 Sie 2011 11:59 4358 7
 • Poziom 2  
  Witam, kupiłem skaner nasłuchowy UNIDEN UBC69XL-2. W eterze same szumy...Próbuję go rozgryźć...Z moich obserwacji wynika, że stepowanie (kHz) jest ustawiony na 12.5 i nie mogę przestawić na stepowanie (5 kHz). Jak na razie chciałbym się odsłuchać pasmo obywatelskie CB. Ktoś mi powie jak się zmienia stepowanie bo za cholerę nie umiem...:?::|:?:
 • Pomocny post
  Poziom 35  
  Tu: Link jest polska instrukcja. Na stronie nr 3 podano band plany i przywiązane do nich kroki skanowania. Wybierz odpowiedni band plan, to zmieni się krok skanowania (step).
 • Pomocny post
  Poziom 34  
  Nie posłuchasz pasma CB, gdyż w Polsce korzysta się z modulacji AM, a ten skaner obsługuje jedynie FM.
 • Poziom 2  
  Dzięki bardzo za informacje. Sam sprawdzałem u siebie bo posiadam radio CB to na AT to słychać strasznie słabo na pełnej głośności trzeba głośnik do ucha dać, a jak przestawiłem na FM w CB to idzie idealnie ale ludzie nadają na AT to sobie CB nie posłucham w terenie. Co do policji to natrafiłem przypadkiem podczas skanowania i od razu zapisałem to oni chyba nadają na FM skoro ich ciągle słyszę ?. Wczoraj słyszałem nawet rozmowę telefoniczną i o dziwo reklamy z TV. A tak po za tym zastanawiam się nad innym skanerem czy ten skaner już praktycznie wszystko będzie odbierał czy coś innego w tej cenie będzie lepsze ? podaję linka: http://avanti-radio.pl/go/_info/?id=34&idc=23_17
 • Poziom 34  
  Nie AT, tylko AM 8-) Oczywiście, wszystko poza lotnictwem nadaje w FM, więc nic dziwnego, że odbierasz prawidłowo. Tak, ten skaner co wskazałeś już może więcej, ale inwestując takie pieniądze to chyba lepiej bazowy kupić i podłączyć pod konkretną antenę? No chyba, że masz zamiar jedynie poza domem słuchać?
 • R.I.P. Zasłużony dla elektroda
  Witam.
  witek006 napisał:
  Sam sprawdzałem u siebie bo posiadam radio CB to na AT to słychać strasznie słabo

  Koniecznie poczytaj co to jest to AT. :?:
  Cytat:
  A tak po za tym zastanawiam się nad innym skanerem czy ten skaner już praktycznie wszystko będzie odbierał czy coś innego w tej cenie będzie lepsze ? podaję linka: http://avanti-radio.pl/go/_info/?id=34&idc=23_17

  Czytaj ze zrozumieniem, ponieważ masz tam wszystko napisane - co i jak :

  Skaner nasłuchowy UNIDEN UBC69XL-2 (Jak ustawiać stepowania ?) (kHz)

  Podpowiem, że na temat skanerów pisaliśmy już dużo i wszystkie potrzebne wątki proszę szukać w dziale Radiotechnika Początkujący i -Co kupić oraz wykorzystać lokalna przeglądarkę.


  Pozdrawiam.
 • Poziom 2  
  Mam zamiar poza domem słuchać jak i w domu. Tak po za tym posiadam na dachu antenę bazową dipol półfalowy 5,8 λ ( czyli lamda czy jakoś tak to się mówi) która jest podłączona do radia CB. Co do skanera który mam to muszę kupić przejściówkę żeby tą antenę z dachu podłączyć do skanera i po testować jak to nasze służby słychać z kilkadziesiąt kilometrów. A tak poza tym ta antena co jest dołączona do skanera który mam to jaki jest jej maksymalny zasięg ktoś wie?
 • Poziom 34  
  Skaner nie nadaje się do słuchania CB. Od biedy można to praktykować, ale na krótką metę. Do tego typu łączności zaleca się: radio CB - antena CB. I to Ci proponuję.

  Skaner można nabyć przewoźno - bazowy, np. Uniden UBC-780XLT czy UBC-785XLT. W trasie byś korzystał z anteny teleskopowej z zestawu, a w domu gdzieś wysoko (jak najwyżej się da) musiałbyś powiesić antenę dedykowaną na VHF i UHF czy antenę szerokopasmową, tzw. Discone.

  Nie ma czegoś takiego jak zasięg anteny. Wszystko zależy od:

  - propagacji,

  - wysokości anteny nadającego i wysokości anteny u odbierającego,

  - mocy nadającego i czułości sprzętu odbierającego,

  - ukształtowania terenu (budynki, drzewa),

  - zakłóceń po drodze,

  - itp., itd.