logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

Montaz DVD do samochodu

piotras04006808 24 Lis 2004 18:15 4925 3
REKLAMA
  • #1 1010040
    piotras04006808
    Poziom 2  
    Ostatnio chodzi mi po glowie wrzucenie DVD do samochodu. Chodzi mi o prosty odtwarzacz ktory odczytuje format MP3 i obsluguje CD-R/CD-RW. Ulatwi to troche sluchanie muzyki i oszczedzi mi miejsca na plyty kompaktowe. W supermarkecie widzialem przenosny odtwarzacz - idealnie pod siedzonko sie zmiesci (oczywiscie z pilotem wiec niebedzie trzeba siegac za kazdym razem ) cena ok.180zl wiec mozna poeksperymentowac. Zasilanie z 2 baterii AAA ale zawsze mozna dorobic przetwornik do zapalniczki albo akumulatora. Co o tym sadzicie? I jak wyglada sprawa wstrzasow? Czy odtwarzacze maja wogole uklady antywstrzasowe? - w koncu zwykle stoja na polkach i niemusza znosic uciazliwosci nierownych drog.

    Z gory dzieki a opinie.

    Piotrek
  • REKLAMA
  • #2 1010975
    Osa100

    Poziom 22  
    A dlaczego od razu DVD?
    Zamierzasz oglądać filmy?

    Oto kilka sposobów, aby zrealizować Twój cel, czyli odtwarzanie nagrań Mp3 oraz płyt CD-R/RW w samochodzie:
    1. Zaopatrzyć się w odpowiedni radioodtwarzacz, który ma powyższe funkcje (CD/MP3).
    2. Jeśli obecne radio ma tylko odtwarzacz kasetowy i nie chcesz go wymieniać, to można użyć przenośnego odtwarzacza CD, CD-R/RW, Mp3 i połączyć go z radiem odpowiednim adaptorem wkładanym w kieszeń kasety. Zaleta taka, że taki przenośny odtwarzacz ma zazwyczaj wbudowany układ antywstrząsowy.
  • REKLAMA
  • #3 1011933
    piotras04006808
    Poziom 2  
    Filmow narazie nieplanuje ogladac bo niemam ekranu, moze w przyszlosci. Radio tez jest opcja ale to wiekszy wydatek niz ten odtwarzacz co chce sobie zalozyc (cos na srednim poziomie to wydatek paruset zlotych+). Pozatym DVD ma wiekszosc pojemnosc chociaz niejest to nic specjalnego bo zwykla plyta z mp3 daje dziesiatki godzin muzyki. Idea jest taka ze moge tanio kupic odtwarzacz i przy pewnym wkladzie w montaz zamontowac to do samochodu - a szukam taniej opcji bo niejestem melomanem i niechce wydawac pare tysiakow na sprzet grajacy. Teraz mam w samochodzie radio z odtwarzaczem CD (jakis Pionierek - modelu niepamietam).
    Myslalem tez o zamontowaniu dodatkowych glosnikow (narazie mam 2 fabryczne). Na forum widzalem schematy wzmacniaczy i checnie bym sprobowal sil zeby cos zlozyc. A ze w samochodzie lubie podlubac to chce zrobic cos co bedzie przydatne.
  • #4 1015777
    renard m.
    Poziom 21  
    Czesc...o domowym odtwarzaczu w samochodzie mozesz od razu zapomniec, chyba ze bedziesz sluchal tylko w postoju :). Probe mozesz przeprowadzic od razu w sklepie co uswiadomi Ci powage sytuacji :) , a mianowicie to ze najlzejsze stukniecie w tenze odtwarzacz lub wstrzas spowoduje przesuniecie sie soczewki odczytujacej a wiec efekt nieprzyjemny i niepozadany. Alternatywa byloby moze kupno uzywanego SAMOCHODOWEGO odtwarzacza cd z mp3......kupno Twojego DVD to wyrzucenie pieniedzy w bloto ! pozdrawiam R.
REKLAMA