Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Pralka Indesit WGD835 brak obrów rewersyjnych i brak wirowania

RomanKrz 14 Aug 2011 13:19 2368 4
Altium Designer Computer Controls
 • #1
  RomanKrz
  Level 9  
  Witam!
  Mam problem z pralką jw., która po nabraniu wody nie kręci bębnem (ruchy rewersyjne) i nie ma wirowania. Programator jest mechaniczny. Sprawdziłem silnik, szczotki i jest OK. Sprawdziłem grzałkę też OK. Pompa wody jest sprawna bo wyrzuca wodę. Blokada drzwi sprawna. Hydrostat sprawny - bo wyłącza we właściwym czasie poziom wody.
  Dokonałem oględzin programatora i falownika, który jest na dole pralki (układ elektroniczny) nie ma podejrzanych przegrzań i nadpaleń. Nie wiem co jest grane?
  Może ktoś miał podobny problem z tego typu pralką. Proszę o pomoc, bo nie wiem gdzie i co może być przyczyną tej usterki.

  Pozdr. R.K.
 • Altium Designer Computer Controls
 • #2
  Adamcall
  Level 17  
  Kolego zmierz rezystory 470K ma module często mają inną wartość i nie ma synchronizacji z siecią dlatego mikrokontroler nie da impulsu na triaka i zarazem silnik nie zastartuje.
  Pozdrawiam Adam.
 • Altium Designer Computer Controls
 • #3
  RomanKrz
  Level 9  
  Wielkie dzięki za pomoc. Tylko nie wiem jak znaleźć ten rezystor 470K, gdyż na płytce drukowanej nie ma napisanej wartości. Proszę o pomoc. Pozdr.
 • #4
  movzx
  Level 39  
  Ech i znów google banuje ludzi najwyraźniej.... żółty fioletowy żółty złoty.
 • #5
  RomanKrz
  Level 9  
  Panie Adamie dziękuje za pomoc!

  Jakie działania podjąłem:
  Zdemontowałem ten moduł i okazało się, że ten opornik 470K. jest spalony. Dokupiłem nowy zamontowałem, ale pralka ani drgnęła. Wylutowałem też triaka, bo miałem na zapasie, ale i to nie pomogło. Teraz jestem w kropce, bo nie wiem co robić? Czy kupić nowy moduł 1000 RPM - koszt ok. 90 zł., czy też kupić nowy programator? Pralka ma 17 lat i nie wiadomo czy jest sens inwestować kasę w starego rupiecia, w którym nie wiadomo co jest uwalone.

  Proszę o pomoc techniczną! Może ktoś miał taki przypadek z tego typu pralką automatyczną?
  Pozdrawiam:
  R.K.