Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Podłączenie wieży do laptopa (minijack)

abedi 14 Sie 2011 13:32 3058 5
  • #1 14 Sie 2011 13:32
    abedi
    Poziom 2  

Witam! Podłączyłem wieżę do laptopa poprzez kabel minijack z obu stron ( i w wieży i w laptopie ). Nie mam niestety w laptopie wyjścia do głośników, mam tylko do słuchawek (headphone) i mikrofonu. I tu jest problem - podłączając poprzez wyjście headphone dźwięk jest w wieży bardzo cichy (laptop pewnie standardowo wycisza dźwięk do słuchawek żeby nie zepsuć sobie uszów ). Da się to jakoś ominąć ? Sterowniki karty dźwiękowej to Realtek HD audio R2.63.

0 5
  • #2 14 Sie 2011 13:38
    halinka1125
    Poziom 21  

Witam
    Ja bym sprawdził jeszcze na innym kablu, ewentualnie spróbował docisnąć wtyki i zobaczyć czy to coś zmienia, wyjście słuchawek powinno dać dobrą głośność.
    Pozdrawiam

0
  • #3 14 Sie 2011 13:45
    abedi
    Poziom 2  

Jak dam większą głośność na wieży to jest ok, tylko chciałbym uzyskać taki sam poziom jak z wieży (płyty CD,radia) i głośników wbudowanych w laptopie , żeby przy zmianie źródła dźwięku nie trzeb było cały czas podgłaśniać i przyciszać.

0
  • #4 14 Sie 2011 13:56
    halinka1125
    Poziom 21  

Witam
    Możesz spróbować zwiększyć głośność urządzenia w panelu sterownia.
    Dla win7 to by było Panel sterowania->Sprzęt i dźwięk->zarządzaj urządzeniami audio->[głosniki/słuchawki]->Właściwości-> Poziomy.
    Lub prawym przyciskiem myszy na ikonę Realtek w trayu i kliknąć urządzenia->Głośniki/słuchawki->Poziomy.

Pozdrawiam

0
  • #5 15 Sie 2011 12:09
    matis057
    Poziom 33  

A czy masz w wieży coś takiego jak wejście AUX?

0
  • #6 16 Sie 2011 23:52
    ironml
    Poziom 11  

matis057 napisał:
    A czy masz w wieży coś takiego jak wejście AUX?

No chyba jasne, że ma bo jakoś tą wieżę podłączył.

Wyjście słuchawkowe nie różni się głośnością sygnału od głośnikowego. Przejrzyj dokładnie ustawienia Realteka. Może masz włączony jakiś efekt czy przyciszoną głośność.
    Albo poprostu wieża "przycisza" sygnał na wejściu. Spróbuj do niej podłączyć np. odtwarzacz MP3 lub komputer stacjonarny i zobacz czy będzie grał głośniej od laptopa.

0