Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Do znawców programowania - potrzebny program

dontmów 14 Sie 2011 14:04 998 13
  • #1 14 Sie 2011 14:04
    dontmów
    Poziom 18  

Witam. Potrzebuję program który wyświetlał by cyklicznie informacje w komputerze. Na przykład ustawię sobie by wyświetlało się raz na rok: dokonaj przeglądu klimatyzacji czy coś w tym rodzaju. Ale zależy mi by był to komunikat nie na zasadzie dymku w tray'u (jak często mają kalendarze) ale by była to informacja która wyświetli się jak komunikat systemowy - na środku abym nie pominął przez przypadek. Jest taki program w sieci? Jeśli nie ma to może jest ktoś kto umie taki zrobić i co najważniejsze chciał by to zrobić :) Pozdrawiam :)

0 13
  • #3 14 Sie 2011 14:15
    dontmów
    Poziom 18  

1. Nie wiem dlaczego szukałem kalendarzy a nie czegoś w ten deseń (zaraz przetestuję)
    2. Za duży i za bardzo rozbudowany.
    3. Płatny - nie napisałem że zależy mi na darmowym programie ale właśnie tak jest więc odpada.

Zatem testuję 1 (słownie: jedynkę :))

0
  • #4 14 Sie 2011 14:21
    helmud7543
    Poziom 42  

Dodam jeszcze Kalendarz XP. Można sobie w nim włączyć powiadomienia w postaci komunikatów na pulpicie.

0
  • #5 14 Sie 2011 15:16
    dontmów
    Poziom 18  

Przypominacz 1.5 to kiszka. Ma słabo rozwinięte przypomnienia. Nie można ustawiać cykliczności co np rok, pół roku czy coś takiego a jedynie codziennie. Sprawdzę Kalendarz XP.

0
  • #6 17 Sie 2011 10:08
    dontmów
    Poziom 18  

Koledzy niestety ale to nie to o co mi chodziło :) Marudzę nie? :D Potrzebuję coś prostego co nawet system nie poczuje że się uruchamia. A najlepiej żebym ustawił sobie uruchamianie i żeby mi nawet w tray'u nie wyświetlało. Jak na razie nie widzę nic takiego w sieci. Jak ktoś z Was słyszał o czymś takim to proszę o wiadomość.

0
  • #9 19 Sie 2011 21:36
    dontmów
    Poziom 18  

Albo marudzę bo czegoś takiego nie ma albo źle tłumaczę - to wszystko co mi proponujecie jest za duże i pokazuje stan uruchomienia w tray'u. A mi chodzi o komunikat co jakiś czas żeby się wyświetlił tak jak windowsowy błąd itp. I żeby nie było widać że ten program pracuje. Sam szukam i nie widzę czegoś takiego... Gdyby coś to proszę pisać :) A jak nie to i tak dziękuję bardzo za poświęcony czas.

0
  • #10 19 Sie 2011 23:18
    tzok
    Moderator Samochody

Strasznie długie okresy cykliczności są Ci potrzebne, na krótsze wystarczyłby systemowy harmonogram zadań + prosty skrypt do wyświetlania komunikatów, od biedy można ustawić działanie na konkretną datę, a w skrypcie zawrzeć oprócz wyświetlenia komunikatu, utworzenie kolejnego wpisu do harmonogramu z datą większą o rok... ale nie możesz jak wszyscy korzystać z Google Calendar ;)

0
  • #11 20 Sie 2011 07:57
    dontmów
    Poziom 18  

He he teraz to aż się boję napisać że Google Calendar to też nie to :P
    Ale powiem Ci tak. Myślałem o harmonogramie ale coś nie zdołałem tego ustawić i nie pojawiało mi się. Znacie tu jakiegoś programistę? Ile kosztowało by stworzenie czegoś takiego? To jedynie maleńki program więc myślę że nie wiele?

0
  • #12 20 Sie 2011 23:41
    iagre
    Poziom 35  

dontmów napisał:
    Myślałem o harmonogramie ale coś nie zdołałem tego ustawić i nie pojawiało mi się

Warunkiem niezbędnym do uruchomienia czegoś w harmonogramie jest podanie hasła. Jeśli konto nie jest zabezpieczone hasłem to wtedy nie ma co wpisać w pole „hasło” w kreatorze dodawania nowego zadania a wtedy nie da się tego zadania uruchomić.

0
  • #13 23 Sie 2011 10:26
    dontmów
    Poziom 18  

No to też źle bo mi hasło nie potrzebne. Chyba, że można na czas wprowadzania zadania do harmonogramu ustawić hasło a później je zlikwidować. Będzie wtedy działało czy z momentem likwidacji hasła zadanie też się zdeaktywuje?

0
  • #14 28 Sie 2011 20:44
    dontmów
    Poziom 18  

Najlepszy (pod kątem moich potrzeb niewielkich) to przypominacz. Jednak to nie to czego szukam. Pozostaje przypomnienie w telefonie :) Dziękuję za pomoc :D

0