Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wzmacniacz Yamaha AX-497 czy dobrze zagrają na nim Tonsil Zeus Rock.

ukasz21 14 Sie 2011 16:59 2311 4
  • #1 14 Sie 2011 16:59
    ukasz21
    Poziom 2  

Witam

Mam zamiar kupić te kolumny ale niewiele zostaje mi na wzmacniacz końcówka mocy Ibiza Amp 1000 jest nawet tańsza od tego wzmaka [Yamaha AX-497] i niby silna ale czytałem że do sprzętu estradowego bardziej. Stąd moje pytanie na ile procent pociągnie mi te zausy yamaha ma 2 x 120w i czy dzwięk będzie lepszy od dzwięku z końcówki jeżeli mam kartę zintegrowaną w kompie? I osobne pytanie czy dzwięk poprawił by się gdyby szedł przez ten wzmacniacz yamahy z karty dźwiękowej Asus Xonar D2X/XDT, bo nie wiem czy dzwięk wychodził by wówczas ze źródła czyli przez tą kartę z kompa czy "kształtował" go będzie wzmacniacz, niezależnie czy będzie to karta zintegrowana czy też Asusa. I ostatnie pytanie skoro ta końcówka ibiza jest nawet tańsza od yamahy ale dała by 100% power kolumnom to jakość dźwięku byłaby lepsza gdybym miał kartę asusa czy jakość dźwięku będzie "kształtowała" końcówka ibiza. Proszę o pomoc.

Pozdrawiam

0 4
  • #2 16 Sie 2011 03:47
    ukasz21
    Poziom 2  

OK, skoro nie ma odpowiedzi to mam inne pytanie, bo w sumie to zdecydował bym się raczej na yamahę (podobno ma dużo basu) tylko teraz nie wiem co będzie lepsze yamaha ax 497 czy yamaha rx 797 z tego co widzę w opisie to rx 797 to amplituner stereo a z racji że nie znam się na tym to może ktoś słyszał obydwa sprzęty ogólnie z opinii w necie wyczytałem że lepiej gra rx 797 ma tez większa moc 220 w przy 4 ohm a ax 497 ma tylko 120 w na kanał przy 4 ohm więc moje pytanko jest przy którym z tych sprzętów Zeusy Rock zagrają mocniej i ładniej bo czytałem też że do nich lepszy jest jednak wzmacniacz niż amplituner ale to jest amplituner rx 797 stereo i ma aż 220 W mocy czyli o 100 W więcej niż wzmacniacz ax 497. Proszę o opinie na którym sprzęcie Zeusy Rock zagrają ładniej i głośniej i z większym basem yamaha ax-497 czy yamaha rx-797.

0
  • #3 16 Sie 2011 05:35
    jakitaki
    Poziom 15  

Osobiście mając podobny dylemat porównałem wagę wzmacniacza i amplitunera - transformator we wzmacniaczu okazał się bardziej "treściwy".
    Amplituner jest moim zdaniem zbyt daleko idącym kompromisem, jeżeli zależy Tobie na dobrym odsłuchu jakiejkolwiek muzyki.
    Moc około 100W na kanal (RMS) jest do użytku domowego wystarczająca, tym bardziej że posiadasz kolumny o niezłej skuteczności, domową imprezę też takim zestawem opędzisz...

0
  • #4 16 Sie 2011 11:36
    wariato
    Poziom 43  

Przy tych kolumnach to i tak bez różnicy, czy podłączy wzmacniacz Yamahy, Denona czy technicsa czy końcówkę mocy - na każdym zagra tak samo. Analogicznie z kartą dźwiękową, przy tej klasie sprzętu nie odczuje różnicy pomiędzy zintegrowaną a zewnętrzną.
    Tutaj trzeba zacząć od wymiany kolumn, jeśli chce ujrzeć jakiekolwiek detale i szczegółowość w brzmieniu.

0
  • #5 18 Sie 2011 00:46
    ahas1
    Poziom 13  

Ha ha do tych kolumn to musisz mieć dużo wyższy model tym to możesz je pogłaskać. Minimum ax 870 aby mieć dobrą kontrolę nad basem.W sumie nieważne jakiej firmy bo różnicy nie usłyszysz ponieważ to typowe kolumny do rąbaniny typu umpa umpa .

0