Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Philips 32PW9528/12 przetwornica hałasuje chassis: EM5E AA

Kurtion 14 Aug 2011 23:07 1502 1
 • #1
  Kurtion
  Level 22  
  Witam.

  Tv nie włącza się, nie świeci się dioda od styndby.
  U siebie w serwisie mam tylko płytę główną bez małej płyty od cyfrówki, ze wględu na duże gabaryty telewizora.


  w przetwornicy styndby uszkodzony był tranzystor stp3nb60fp, zastosowałem stp3nb90fp, uszkodzona była też dioda 6147, zastosowałem zenerkę 6,8 V, pozostałe elementy w większości sprawdzone, przetwornica styndby świszczy; trzeszczy, ale są trzy etapy jej pracy.

  Po włączeniu zasilania trzeszczy mocno, część napięć jest ok, na wtórnym brakuje 8,6V i 5, po paru sekundach przetwornica pracuje cicho i napięcia i oscylogramy w pierwotnym jak i wtórnym zasilaczu styndby są ok i po 15 sekundach zaczyna znowu skrzeczeć przetwornica lecz trochę ciszej niż na samym początku, brak wtedy 8,6V na wtórnym i 5V. Oczywiście gdy słychać przetwornice oscylogramy na pierwotnym są zniekształcone, gdy jest cicho są prawidłowe, duża przetwornica nie startuje, był taki moment, że podczas kilku włączeń załączała się główna przetwornica, było słychać jak próbkuje i załączał się przekaźnik od rozmagnesowywania.

  Na tą chwilę niestety główna przetwornica nie pracuje.

  Podmieniłem główny elektrolit w zasilaczu 220uF/400V, pozostałe elektrolity w pierwotnym, jest ich kilka na niskie napięcie sprawdziłem ich pojemność i są ok, elektrolity we wtórnym 2200uF pomierzyłem i też są ok.

  Bardzo proszę o jakieś sugestie


  Pozdrawiam
 • #2
  Kurtion
  Level 22  
  Przyczyną usterki były zimne luty w okolicy przetwornicy, brak napięcie 5,2V na module cyfrowym i stąd brak świecenie diody styndby i niewłączanie się TV.

  Pozdrawiam i temat zamykam.