Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Radio WV Beta 4 (Grundig) jak wpisać kod

a2d2a2m 14 Aug 2011 23:40 6475 4
    a2d2a2m
    Level 15  
    Kolega dał mi do naprawy radio wv beta4 z info, że nie gra. Sprawa zapowiadała się prosto-pewnie spalona końcówka mocy. Wraz z radiem dostałem kod. Na początek podłączyłem zasilanie, żeby zdiagnozować. Podłączyłem tylko plus i masę. Z tego co pamiętam, to jeszcze jest jeden pin do podtrzymania zasilania(kodu)-nie podłączałem. Po włączeniu pojawia się napis safe, a po ok.1h napis znika i zaczyna migać dioda.Teraz moje pytania:
    - czy powinienem podłączyć coś więcej niż + i masa
    - czy należy coś wcisnąć, żeby była możliwość wpisania kodu
    -czy istnieje całkowite zablokowanie radia po kilku nieudanych próbach wprowadzenia kodu
    Coś mi się wydaje, że radio jest trwale zablokowane i tylko programowanie, no chyba, że coś nie podłączylem lub nie tak wprowadzam kod.
    I jeszcze jedna rzecz; jeżeli przed włączeniem radia wcisnę jakiś klawisz i dopiero włączę pojawia się coś na wyświetlaczu (rds ...,itp.), a po chwili safe.
    Proszę o sugestie
    majonez1990
    Level 13  
    Klikasz jednocześnie RDS i AM i przez pare sekund trzymasz aż będziesz mógł wpisać kod, wpisujesz kod, akceptujesz go również tymi samymi guzikami.
    a2d2a2m
    Level 15  
    Rozumię, że jak zniknie safe, bo teraz brak reakcji.
    majonez1990
    Level 13  
    Podłącz tam podtrzymanie, zasilanie i mase, wtedy jak pokaże ci sie safe to robisz to co ci powiedziałem, a jak nie zadziała to wciśnij te drugie guziki po przekątnej obok rds i am.
    a2d2a2m
    Level 15  
    Kolego prawie dobrze ale ma być TA i TP przez kilka sekund.