Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Wybór komponentów,pomóżcie.

radek310194 14 Aug 2011 23:41 2317 29
    radek310194
    Level 15  
    Witam,chciałem się was zapytać o zdanie , co myślicie o takiej konstrukcji,komputer miałby służyć do nadawania audycji radiowych,słuchania muzyki,oglądania filmów i ogólnie używania internetu,czasami jakąś grę odpalić.Niezależy mi na tym żeby ta konstrukcja była jakaś najnowsza,tylko zależy żeby była niezawodna.
    Oto moja propozycja :
    Płyta Główna: Gigabyte GA K8NF-9
    Grafika : Nvidia Geforce 6600GT
    Pamięć : 2x2GB DDR
    Zasilacz : 700-800W Chieftec,albo innej firmy.
    Dysk : 250 SATA Seagate(lub WD)
    CPU: AMD ATHLON64 3500+
    dodatkowy zasilacz w obudowie także chciałem sobie dokupić , jestem przekonany do firmy ArcticCooler tylko jeszcze niewiem jaki model.
    jeszcze dodam: Obudowa : ATX BANDIT MD4003
    Co myślicie o takim zestawie?
    Kasek21
    Level 43  
    radek310194 wrote:

Zasilacz : 700-800W Chieftec,albo innej firmy.

"Lepiej" od razu 1000W ;)

radek310194 wrote:

dodatkowy zasilacz w obudowie także chciałem sobie dokupić

Chyba piszesz o wentylatorze?!

radek310194 wrote:

Co myślicie o takim zestawie?

Staruszek choć do "neta" wystarczający.

Podaj jakim budżetem dysponujesz?
    Jakie części już masz?
    Soho
    Level 12  
    Przy takiej konfiguracji nawet 500W będzie aż nadto, pamięci radziłbym jakieś bardziej 'firmowe', Patriota lub wyżej. Dorzuć do tego jeszcze porządniejszą kartę dźwiękową, nawet stary SB Live się nada (o ile nie planujesz wrzucać na to Win7, bo mogą być małe problemy z driverami), zintegrowane są generalnie do... no, wiadomo gdzie.

No i jak głoszą wierzenia ludowe - AMD i Nvidia się nie lubią, a ile w tym prawdy - nie sprawdzałem ;]
    radek310194
    Level 15  
    Tak chodziło mi o wentylator , mój bład , myslałem o czym innym i pisałem , przepraszam.
    Według mnie Nvidia i AMD się nie gryzą,aktualnie używam połaczenia CPU AMD ATHLON XP BARTON 1.4 + Geforce fx5200 128mb ,a wogóle w moim pierwszym kompie CPU AMD ATHLON 3000+ , + Geforce 6600GT,nie jest aż taka stara ta konstrukcja bez przesady , wiem że nie ma obsługi procesor dwu i wielordzeniowych , wiem ze nie ma wejscia na grafike dwuslotową , na dyski SSD , na ramy DDR3, ale ale na co mi to ?skoro ja nie gram praktycznie w zadne gry , używam tylko internetu,bawie sie czasem z php i html'em,korzystam z internetu,gram w rozgłośni internetowej i to wszystko.A jaką konstrukcje byście proponowali w takim razie?ja dysponuję środkami maks700-750zł , wybrałem taką konstrukcje bo wyliczyłem że wyniosła by mnie maks 550zł , ale wiem że sobie poskładać w miare przyzwoitego kompa do 800zł , z płytą pod procek dual core, ramy ddr2 itp.

Dodano po 2 [minuty]:

nie nie planuje wrzucać Win7 wiem że to bez sensu jest z powodu driverów , dzwiękówke posiadam na PCI Creative SL1373 i to mi narazie wystarcza,miałem tą płytę główną co napisałem tą Gigabyte i pamiętam że miała dosyć dobrą tą karte dzwiękową Realteca.
    radek310194
    Level 15  
    pisałem że budżet około 700-750zł maks 800zł,nie mam żadnych części aktualnie.
    radek310194
    Level 15  
    a taki zestaw jak oceniacie?

Płyta główna : Asus P7P55
    Zasilacz : MS Tech 850W
    Procesor : Intel i5
    Karta Graficzna : Gigabyte 9600GT 512MB DDR3
    Ram: Kingston HyperX grey 8GB DDR3
    Dysk : Samsung HD103SJ 1TB
    Nagrywarka : LG gh22lp20
    Dzwiek : SonudBlaster X-FI Xtreme Audio
    Wifi : TP-Link TL-WN350GD
    Antena : Antena paraboliczna 26dBi 2.4GhZ
    Obudowa : Tracer Elite tro 407
    adamadi33
    Level 43  
    Zasilacz MS Tech 850W.Co to za marka?Lepiej kupić jakiejś znanej marki i model zasilacz.
    teraw
    Level 13  
    Ten zasilacz to jakieś guano. Kup na przykład Chieftec, moc koło 400W, starczy w zupełności z duuuużym zapasem, a to coś, na którym pisze 850W najprawdopodobniej nie jest w stanie poprawnie oddać 300.
    radek310194
    Level 15  
    a 400W starczy mi do takich podzespołów?wydaje mi się że to bedzie za mało,do takich podzespołów potrzebne jest conajmniej 700W w/g,ten procesor jest dosyć prądożerny,grafika tez nie słaba .

Dodano po 1 [godziny] 1 [minuty]:

zrobiłem test poboru mocy kalkulatorem online i wyszło 661W , więc musi być przynajmniej 700W tak jak pisałem wyżej , 400W nie da rady :)
    radek310194
    Level 15  
    wyszło 768W , jeśli ktoś niewierzy mogę zrobić SS .
    Razor509
    Level 27  
    Quote:
    wyszło 768W , jeśli ktoś niewierzy mogę zrobić SS .

Tak, niedługo własną elektrownię będziesz musiał do tego otworzyć.

No i po co patrzycie na te kalkulatory mocy... To jest pic na wodę.
    Ten zestaw jak weźmie 200-250W pod MAKSYMALNYM obciążeniem, to będzie wszystko.
    Drogi autorze zamiast obliczać pobór mocy na jakichś durnych stronkach, prościej byłoby dotrzeć do pełnej specyfikacji swoich komponentów, sprawdzić max TDP każdego z osobna, dodać do siebie i uzyskać wiarygodny wynik.
    Kiedyś liczyłem na takim kalkulatorze pobór mocy dla mojego ostatniego, trzeciego zestawu z sygny i wyszło mi 200W... Idąc dalej tym tokiem myślenia 10 lat temu kupując ten komputer musiałbym na starcie mieć zasilacz 350-400W, pomijam oczywiście fakt rozbudowy, bo wtedy miałem jeszcze Rivę TNT2 64 Pro, ale to pokazuje jakie "wiarygodne" są te kalkulatory. Teraz analogicznie do najnowszych i najmocniejszych zestawów musiałbym mieć pewnie zasilacz ze 3-4kW albo lepiej wg. kalkulatora.
    radek310194
    Level 15  
    ja o tym wiem , można to stwierdzić także , po tym że każdy kalkulator pokazuje inną wartość , z resztą , ja prosiłem o opinie na temat całego zestawu , a nie o debate n/t zasilacza , firmy modelu .
    Celes
    Level 28  
    Co Ty radek piszesz. Skąd ci wyszlo 768? Musiałeś coś źle zaznaczać np zamiast zaznaczyć procesor 4rdzeniowy dałeś, że masz 4 takie procesory. Już nie mówię o dodatkowych kartach na PCI-E itp.
    Poza tym te kalkulatory dobrze pokazują, obliczają wszystko według maksymalnego TDP. A że wszystko na maksa zawsze nie chodzi to są one zawyżone o powiedzmy 10%. Ale wszystko tam można skorygować odpowiednimi ustawieniami. Zestaw na 700W - tyle to nawet nie bierze komputer z HD6990 (375W, procesor 125W i jeszcze brakuje 200W)
    Razor509
    Level 27  
    Quote:
    ja o tym wiem , można to stwierdzić także , po tym że każdy kalkulator pokazuje inną wartość , z resztą , ja prosiłem o opinie na temat całego zestawu , a nie o debate n/t zasilacza , firmy modelu

Dziwnym trafem nagle dowiedziałeś się o tym fakcie, ale w swoich poprzednich postach wykazywałeś zupełnie inne nastawienie i podejście do tego tematu.
    Ocenę zestawu oraz wszelkie sugestie dostałeś w postach wyżej.
    radek310194 wrote:
    a 400W starczy mi do takich podzespołów?wydaje mi się że to bedzie za mało,do takich podzespołów potrzebne jest conajmniej 700W w/g,ten procesor jest dosyć prądożerny,grafika tez nie słaba .

Dodano po 1 [godziny] 1 [minuty]:

zrobiłem test poboru mocy kalkulatorem online i wyszło 661W , więc musi być przynajmniej 700W tak jak pisałem wyżej , 400W nie da rady :)

No jasne, że nie da rady... Elektrownię otworzysz i będzie akurat pod ten zestaw :wink:.
    Ja ze swojej strony dziękuję i pozdrawiam autora, który ma w nosie to co piszą inni, w końcu sam wie lepiej.
    radek310194
    Level 15  
    zaznaczyłem wszystko tak jak powinno być , będą dwie rzeczy pod PCI , i tak zaznaczyłem , procesor zaznaczyłem że bedzie JEDEN , czterordzeniowy,nie róbcie ze mnie takiego laika , bo nim nie jestem,chciałem poprostu się zapytać was o opinie , a robicie ze mnie totalnego LAIKA.
    Celes
    Level 28  
    radek310194 wrote:
    a taki zestaw jak oceniacie?

Płyta główna : Asus P7P55
    Zasilacz : MS Tech 850W
    Procesor : Intel i5
    Karta Graficzna : Gigabyte 9600GT 512MB DDR3
    Ram: Kingston HyperX grey 8GB DDR3
    Dysk : Samsung HD103SJ 1TB
    Nagrywarka : LG gh22lp20
    Dzwiek : SonudBlaster X-FI Xtreme Audio
    Wifi : TP-Link TL-WN350GD
    Antena : Antena paraboliczna 26dBi 2.4GhZ
    Obudowa : Tracer Elite tro 407

Zrobiłem obliczenia w kalkulatorze, dodałem 2 wiatraki 12cm, 2 urzadzenia na USB (poza myszka i klawiatura), karte dzwiekową, zajete 4 sloty DDR3, dałem i5 @2500K czyli najmocniejszy z i5 i ...

To są standardowe obliczenia. Żeby jeszcze troche obronić to, że w życiu nie wezmie 670 czy ilu tam wat to dałem TDP na 100%, obciazenie systemu szczytowe czyli 100% i 15% zapas mocy dla zasilacza w celu wydluzenia jego życia...

Jak widać, nawet solidne 350W dałoby rade.

Sory, nie chce nikogo z Ciebie robić, ale po prostu się mylisz i chcę Cię z tego błędu wyprowadzić
    radek310194
    Level 15  
    Mylić się moge , nie przecze , bo nikt nie jest nieomylny,kazdy popełnia błędy,chciałem mocniejszy zasilacz żeby był zapas mocy , jakbym chciał(bo napewno to zrobie)kupić mocniejsza grafike i rozbudować RAM , ale w takim razie , nawet jakbym dołożył mocniejszą grafike , i rozbudował ram do 16GB ,500Wzasilacz by starczył?
    Celes
    Level 28  
    Wiadomo, każdy się myli :).
    500W starczy na mocniejsza grafikę i 16 GB ramu (po co aż tak dużo? Generalnie pobieranie prądu pamięci jest zależne raczej od ilości kości czyli np 4x1GB będzie brało podobną ilość prądu co 4x4GB)
    Jeśli chcesz mieć duży zapas mocy na bardzo mocną karte graficzną (pobierającą do 300W) albo bawić się w CF albo SLI (czyli posiadanie 2 kart graficznych) to wtedy zasilacz 600W
    Z bardzo dobrych najtańszy jest chyba OCZ StealthXStream 2 500W. Generalnie porządne zasilacze (nie jakieś jak w w poście wyżej "niemieckie" 850W - takie zasilacze mają tylko na tabliczce tyle W, a są niestabilne i często po prostu niebezpieczne) to:
    Chieftec, Tagan, OCZ, Seasonic, Fortron, Corsair, XFX, Be Quiet i jeszcze kilka firm, ale tyle starczy :)
    radek310194
    Level 15  
    16GB-z tego powodu że często zajmuje się robieniem i obróbką grafiki , oraz filmów , a wiadomo ile profesjonalne programy potrafią ramu poźreć , dlatego też grafike chciałem pozniej zmienić na mocniejszą , tak właśnie dwuslotową,i dlatego chciałem mieć zapas mocy zasilacza na pozniej , zeby nie zmieniac jeszcze do tego zasilacza bo to by było bez sensu ,w aktualnych paramtrach jest 2x4GB i tak samo był dołożył 2x4GB

Dodano po 3 [minuty]:

czyli taki - http://allegro.pl/zasilcz-ocz-stealthxstream-2-700w-80plus-sli-gw-36-i1774703932.html zasilacz najleiej kupić , tak?
    Razor509
    Level 27  
    Ten zasilacz jest dobry, ale czy koniecznie z taką mocą? Kolega wyżej podał arugmenty. Jak już to brałbym maksymalnie 600W.
    radek310194
    Level 15  
    Tak wiem , ale ja patrze również na ceny i opłacalność , 600W jest tylko 20zł tańszy od 700W , więc opłacalniejsza jest 7setka w/g.
    Razor509
    Level 27  
    600W od 500W też jest droższy o jakieś 20 zł, więc można sobie dodawać w nieskończoność :).
    radek310194
    Level 15  
    wiem w zasadzie ze mozna tak w nieskonczonosc , chcialem poskladac sobie naprawde dobrego kompa ktory bez rozbudowy by starczyl chociaz na rok , ale jak widac to mi nie wyszlo..[/u]
    CYFRO
    Level 19  
    płyta: http://www.skapiec.pl/site/cat/13/comp/2368849
    procesor: http://www.skapiec.pl/site/cat/1/comp/2748194
    pamięci: http://www.skapiec.pl/site/cat/7/comp/1757358
    zasilacz: http://www.skapiec.pl/site/cat/37/comp/531262
    napęd: http://www.skapiec.pl/site/cat/3/comp/1150452
    już mamy ok 800 pln a nie mamy jeszcze obudowy i karty graficznej.
    Może obudowe i napęd zostawisz ze starego, może nawet dysk.Po za tym możesz starego kompa jeszcze sprzedać na części.
    Ps. za ramy powinieneś dużo dostać 2X2 Gb DDR to rzadkość.
    radek310194
    Level 15  
    niestety części ze starego kompa odpadają , ponieważ , oddaje go mamie , powiedziała że da mi kase żebym złożył sobie komputer , jak tego jej oddam.
    Celes
    Level 28  
    Ten OCZ Stealth 700W jest bardzo dobry. Faktycznie chyba lepiej wydać 20zł i mieć ten mocniejszy. Nawet jak się będzie sprzedawało później na allegro to się więcej dostanie, poza tym będzie mniej obciążany.
    2 Slotowa karta graficzna to nie to co CF albo SLI - chodzi tam tylko o to że zajmuje 2 miejsca bo ma duże, wyższe chłodzenie. Większość kart graficznych teraz jest dwuslotowych