Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Podłączenie cyfry plus brak sygnału

15 Sie 2011 08:50 19213 8
  • Poziom 9  
    Cześć, mam problem z podłączeniem dekodera cyfry plus SAGEMCOM DSI87 HD. Po podłączeniu do telewizora wyskakuje ekran "pierwsza instalacja" gdzie pisze min. numer karty, siła sygnału. Pasek wskazuje, że nie ma w ogóle sygnału. Antena jest raczej dobrze ustawiona, gdyż ustawiłem ją na starym dekoderze i bez problemu odbieram na niej kanały na HOTBIRD-zie. Dodam, że dekoder działa dziwnie wolno, naciskam przycisk na pilocie a dekoder reaguje z opóźnieniem kilku sekundowym. Czy jest to wina dekodera, czy cyfra musi aktywować moją kartę żeby dekoder działał?
  • Poziom 9  
    Jak na moderatora to bardzo rzeczowa odpowiedź.
    Co do samej instrukcji, to co pojawia się na moim ekranie nie pokrywa się z tym co pisze w instrukcji. Powinno się pojawić MENU główne z siedmioma opcjami do wyboru, ja mam tylko ekran Pierwsza Instalacja, gdzie pisze min. nr karty, siła sygnału. W całej instrukcji nie znalazłem rozwiązania mojego problemu. Oczywiście, że włożyłem kartę chipem do góry do dekodera. Dzwoniłem na infolinię, powiedzieli że wszystko powinno być w porządku.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Moderator na urlopie...
    Jaki problem z instalacją?
    Profesjonalna odpowiedź.
    pkos napisał:
    Antena jest raczej dobrze ustawiona
  • Poziom 9  
    Myślę, że instalacja jest dobra bo jedyne co robię to wykręcam kabel satelitarny ze starego dekodera i wkręcam do dekodera z cyfry. Różnica jest taka, że tam odbieram kanały z HotBirda bezproblemowo a na cyfrze jest zerowy poziom sygnału. Co do aktywacji to zapłaciłem opłate aktywacyjną w punkcie cyfry, facet wstukiwał do systemu cyfry z karty więc chyba ją aktywował. A czy rodzaj konwertera ma znaczenie czy jest HD czy bez HD, czy to bardziej chwyt marketingowy?
  • Poziom 9  
    To czegoś tu nie rozumiem, Cyfra bierze pieniądze za aktywację a klient później jeszcze musi chodzić po sąsiadach lub rodzinie w poszukiwaniu innego dekodera niż sagemcom żeby aktywować kartę? Instalacja to antena dość stara bo ok. 10 lat już ma ale nie ma ani rdzy, zagięć ani innych ubytków, średnica 90cm. Konwerter firmy MTI AP8-XT2E 10,7-12,75 GHz poziom szumów 0.3dB, 10m kabla satelitarnego kupionego tydzień temu z rdzeniem miedzianym do tego 2 złączki typu F dobrze zarobione.